Najnowsze

Najnowsze

Szturm na zbuntowane więzienie. 37 zabitych

Władze stanu Amazonas w Wenezueli poinformowały w środę, że podczas tłumienia buntu w więzieniu zlokalizowanym w stolicy tego słabo zaludnionego stanu, Puerto Aycucho, zginęło 37 więźniów. Jest też wielu rannych, wśród nich 14 strażników.

Tillerson potępił "wszelkie przejawy nienawiści i przemocy"

W amerykańskiej przestrzeni publicznej "nie ma miejsca na nienawiść i przemoc" – oświadczył w środę szef amerykańskiej dyplomacji Rex Tillerson, odnosząc się do tragicznych zajść w Charlottesville, w których zginęła jedna osoba, a 19 jest rannych.

Nie rzuca kamieniami, gra na skrzypcach. "Nie uda im się mnie uciszyć"

Ma dopiero 23 lata, a już stał się symbolem walki z dyktaturą. Willy Artega na demonstracjach nie rzuca koktajlami Mołotowa, jego bronią są skrzypce i muzyka. Nie raz je połamano, on sam został aresztowany. Teraz znów jest na wolności i nie poddaje się, a wspiera go opozycja i latynoskie gwiazdy. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Niczyja armia prywatna"

Do kogo były skierowane słowa Andrzeja Dudy? Prezydent w dniu Święta Polskiego mówił, że armia Rzeczypospolitej Polskiej, to nie jest niczyja armia prywatna. Przemówienia słuchał między innymi szef MON Antoni Macierewicz, ale słów nie komentował. Głos zabrał za to jego zastępca i stwierdził, że prezydent mówił do opozycji. Opozycja nie ma wątpliwości, że adresatem tych słów był szef MON-u. Przepychanka trwa, a najbardziej w tym wszystkim nadal tracą wojskowi.

Wegańska stolica świata

Mamy świetną, dobrą, tradycyjną kuchnię polską, ale na podium stanęliśmy - a konkretnie Warszawa - za jedzenie wegańskie i wegetariańskie. Trzecie miejsce przyznał nam amerykański portal. Co jest u nas takiego wyjątkowego?

Samorządowcy: koszt reformy edukacji jest ogromny

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego pytamy o bezkosztową reformę edukacji. Zapewniała o niej sama minister Anna Zalewska. Tam, gdzie miały pojawić się koszty, miało je pokryć państwo. Na obietnicach się skończyło. Za reformę płacą - i to grube miliony - gminy. Jak duże to kwoty? Sprawdziliśmy na przykładzie Warszawy.

Cena małego życia

W magazynie "Polska i Świat" informowaliśmy, że operacje przepukliny oponowo-rdzeniowej wstrzymano, bo NFZ nie chce za zabiegi płacić w całości. Teraz NFZ prosi o szpital w Bytomiu, by zabiegi wykonywał dalej, ale nie oznacza to wcale, że w pełni pokryje koszty. Na razie będzie negocjował. Szkoda, że takiego czasu nie mają kobiety w ciąży i szkoda, że rząd który tak bardzo jest za życiem teraz milczy. Jedyny głos zabiera opozycja, która zapowiada, że nie zostawi kobiet samych.

Usuwanie skutków nawałnic

Mieszkańcy nadal sprzątają skutki wichury. Pomagają sąsiedzi, harcerze, z pomocą ruszyło też wojsko, ale - jak mówią mieszkańcy - za późno. Żołnierze tłumaczą, że to nie ich wina, bo tak późno ich wezwano. Zarządzanie pomocą nie szło zbyt sprawnie, stąd poszkodowani pytają: dlaczego nie ogłoszono stanu klęski żywiołowej?

Państwo zdało test z pierwszej pomocy?

Pomoc sąsiadów i harcerzy przyszła szybko, ale wojska i władzy niestety nie - żalą się mieszkańcy Pomorza, którzy cały czas próbują uporać się ze skutkami wichur. Premier Beata Szydło i szef MSW Mariusz Błaszczak u poszkodowanych pojawili się po czterech dobach, wojsko po trzech. Stąd pytanie: jak państwo zdało test z pierwszej pomocy?

Posłanka PO jak szef MON. Jej auto też ugrzęzło w piachu

Samochód posłanki PO utknął w piachu w gminie Lipusz w województwie pomorskim. Agnieszka Pomaska przyjechała w rejon dotknięty nawałnicą, przywożąc mieszkańcom między innymi pilarkę i agregat prądotwórczy. Podobne kłopoty miał we wtorek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, którego auto utknęło w błocie w gminie Czersk w tym samym województwie.

Tom Cruise się połamał. Zdjęcia wstrzymane

Zdjęcia do filmu "Mission: Impossible 6" zostały wstrzymane, ponieważ Tom Cruise złamał nogę w kostce - poinformowała wytwórnia Paramount Pictures. Zostaną wznowione, gdy aktor odzyska sprawność.

Bushowie reagują na słowa Trumpa. "Fakt niesłychanie rzadki"

Byli prezydenci USA George H.W. Bush i George W. Bush wydali komunikat, w którym wzywają Amerykę do "odrzucenia rasizmu, antysemityzmu i nienawiści w każdej postaci". Jest to reakcja na wypowiedzi prezydenta Donalda Trumpa w sprawie tragedii w Charlottesville.

Trump ma nowego dyrektora do spraw informacji

Asystentka prezydenta USA Donalda Trumpa Hope Hicks zostanie tymczasowym dyrektorem do spraw informacji Białego Domu i będzie współautorką strategii informacyjnej gabinetu Trumpa - podaje AP, powołując się na źródło w Białym Domu.

"Nie wygrywamy tej wojny". Trump chce nowej afgańskiej strategii

Prezydent Donald Trump i wiceprezydent Mike Pence spotkają się w piątek w Camp David z doradcami do spraw bezpieczeństwa, by omówić strategię USA wobec Azji Południowej - powiedziała rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders. Przedmiotem debaty będzie między innymi zaangażowanie USA w Afganistanie i nowa strategia wobec tamtejszego konfliktu.

Herbatka u prezesa

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska i Mariusz Muszyński z wizytą na Nowogrodzkiej. W 2016 roku kiedy Trybunałem kierował jeszcze Andrzej Rzepliński, ale Julia Przyłębska była już dopuszczona do orzekania dwaj sędziowie mieli przyjechać do siedziby Prawa i Sprawiedliwości. Wizyta była bardzo nieoficjalna, bo goście weszli tylnymi drzwiami, z których na co dzień korzysta prezes Kaczyński. PiS nie odpowiada na pytania o to spotkanie, a informację komentowali w programie Tak Jest Michał Kamiński i Ryszard Kalisz.

Gdzie jest Putin? Od 9 sierpnia "nie pojawiał się publicznie"

Prezydent Władimir Putin nie uczestniczył w życiu publicznym od 9 sierpnia. Po raz ostatni był widziany w Abchazji - separatystycznej republice w granicach Gruzji - a także w Soczi – podał portal telewizji Dożdż. Stacja zastanawia się, gdzie może przebywać gospodarz Kremla, który – jak twierdził jego rzecznik – nie planował tego lata urlopu.

System ostrzegania do zmiany. Muszą wrócić syreny

Słaby zasięg telefonów, zbyt ogólne prognozy, niedoskonały system ostrzegania, spychologia urzędnicza - to główne problemy zarządzania kryzysowego w Polsce, wymieniane przez urzędników: od sołtysa do komendanta głównego straży pożarnej. Problemy te dramatycznie ukazała nawałnica, która przeszła nad południowym Pomorzem, pozbawiła życia sześć osób i spowodowała ogromne straty materialne.

Śmierć i oskarżenia o fałszerstwa. Lider opozycji: głosimy pokój

Raila Odinga, lider opozycji w Kenii, który przegrał niedawne wybory prezydenckie, zapowiedział w środę, że zwróci się do Sądu Najwyższego, by podważyć wynik głosowania. Wybory wygrał prezydent Uhuru Kenyatta, który ma rządzić kolejną 5-letnią kadencję. Opozycja zarzuca władzom sfałszowanie wyników wyborów.