Najnowsze

Najnowsze

Przedarł się przez granicę z Białorusią. Polak był pod wpływem alkoholu

We wtorek wieczorem jedno z aut staranowało bramę graniczną i nielegalnie wjechało na Białoruś. Sytuację zarejestrowała kamera przygranicznego monitoringu w Michałowie na Podlasiu. Kierowca zdołał przejechać 10 kilometrów, po czym został zatrzymany. Nie posiadał przy sobie dokumentów i był pod wpływem alkoholu. Białoruskim służbom udało się ustalić, że jest Polakiem. Nie wiadomo jednak, dlaczego w ten sposób przekroczył granicę.

Sekretarz generalny ONZ: mamy do czynienia z nową zimną wojną

Żyjemy w niebezpiecznym świecie, zimna wojna wróciła, ale bez mechanizmów bezpieczeństwa - powiedział w środę w Brukseli sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wskazywał na konieczność utrzymania porozumienia nuklearnego z Iranem.

18 lat "siedział za niewinność". "Mógłby żądać 100 milionów"

Ponad 10 milionów złotych ma zażądać Tomasz Komenda za to, że przez 18 lat "siedział za niewinność". Psycholog mówi, że nie ma ceny za ludzkie życie i czas. My sprawdziliśmy, o ile ubiegali się inni niesłusznie zatrzymani. I ile dostawali. Rekordzista otrzymał ponad 6 milionów złotych.

Przez ponad 60 lat oddawał krew o rzadkich właściwościach. Ocalił życie milionów dzieci

81-letni Australijczyk James Harrison od ponad 60 lat oddawał krew regularnie raz w tygodniu. W Australii okrzyknięto go "człowiekiem ze złotym ramieniem", z którego popłynęły setki litrów krwi o szczególnych właściwościach, pozwalającej na produkcję szczepionek zapobiegających konfliktowi serologicznemu u noworodków. Szacuje się, że mężczyzna przyczynił się do uratowania życia nawet 2,4 miliona dzieci. Teraz oddał krew po raz ostatni.

Tusk: Powinniśmy być wdzięczni Trumpowi. Dzięki niemu pozbyliśmy się złudzeń 

- Jesteśmy świadkami nowego zjawiska: kapryśnej asertywności amerykańskiej administracji - powiedział na środowej konferencji prasowej poprzedzającej unijny szczyt Donald Tusk. - Patrząc na ostatnie decyzje prezydenta Trumpa, można pomyśleć: mając takich przyjaciół, nie potrzebujemy już wrogów - dodał przewodniczący Rady Europejskiej.

Tygrys w klatce na licealnym balu

Szkoła średnia im. Krzysztofa Kolumba w Miami zorganizowała bal pod nazwą "Witamy w dżungli". Temat potraktowano na tyle poważnie, że jedną z głównych atrakcji został tygrys zamknięty w klatce. Nagranie przedstawiające zamknięte zwierzę w otoczeniu bawiących się ludzi wywołało oburzenie wśród internautów. Szkoła przeprosiła za to wydarzenie.

"Co ja, taka osoba o kulach, zrobię złego?". Ochojska niewpuszczona do Sejmu

Może mnie panowie przepuszczą, co ja mogę zrobić złego? - zwracała się do Straży Marszałkowskiej prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, która próbowała dostać się do Sejmu. Chciała spotkać się z protestującymi opiekunami osób niepełnosprawnych i ich podopiecznymi. Przed budynkiem czekali na nią niepełnosprawni Kuba Hartwich i Adrian Glinka. - Jest mi wstyd za to, że polski parlament jest dla pani zamknięty - mówił Adrian.

Jedna chwila, tyle emocji. Moment, w którym Tomasz Komenda usłyszał wyrok uniewinniający

"Sąd uniewinnia Tomasza Komendę od dokonania przypisanego mu przestępstwa". Na te słowa czekał 18 lat. Tyle czasu Tomasz Komenda spędził w więzieniu skazany za zbrodnię, której nie popełnił. Sąd Najwyższy w środę uniewinnił go, formalnie kończąc ten koszmar. Decyzja jest już prawomocna i otwiera Komendzie drogę do starania się o zadośćuczynienie. To może być największa kwota w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Żona prezydenta Poznania skazana za "jestem wk***iona"

Tysiąc złotych grzywny zapłaci żona prezydenta Poznania za słowa wypowiedziane w trakcie ubiegłorocznej demonstracji w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet. Joanna Jaśkowiak, komentując sytuację w kraju, powiedziała między innymi "jestem wk***iona". - Powinnam być dumna, że te słowa wypowiedziałam - powiedziała TVN24.

Mazurek: nagród nie przekazały osoby, których już w polityce nie ma

Wszyscy czynni politycy, którzy są w parlamencie i byli zobligowani, żeby przekazać nagrody za pracę w rządzie byłej premier Beaty Szydło, przekazali je - poinformowała w środę wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. Przyznała, że nagród nie przekazały trzy osoby, które "już w polityce nie są". Jak dodała, nie ma decyzji politycznej, żeby Senat wstrzymał prace nad ustawą o obniżeniu uposażeń dla parlamentarzystów.