Najnowsze

Najnowsze

Amerykanie "bardzo dobrze przygotowani" na "dzień po" w Wenezueli

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo wyraził przekonanie, że koniec wenezuelskiego reżimu Nicolasa Maduro jest coraz bliższy. Oświadczył, że Waszyngton nie ustanie w wysiłkach na rzecz przywrócenia demokracji w tym kraju. Pompeo wypowiadał się na zakończenie podróży po Ameryce Łacińskiej.

Amerykańskie dzienniki z nagrodą Pulitzera

Dwa wielkie amerykańskie dzienniki "The Wall Street Journal" i "The New York Times" otrzymały nagrody Pulitzera za materiały poświęcone prezydentowi Stanów Zjednoczonych Donaldowi Trumpowi.

Co uczniowie wiedzą o swojej maturze? "W tej chwili dość niewiele"

We wtorek drugi dzień egzaminu dla ósmoklasistów. Na razie udaje się przeprowadzać egzaminy, ale coraz częściej powtarza się pytanie, co z promocjami uczniów i maturą. Nauczyciele powtarzają, że są zdeterminowani. A rząd, że jest gotowy do rozmów. Problem polega na tym, że ciągle chce rozmawiać o tych samych propozycjach. Propozycjach, które nauczyciele odrzucają.

Co dalej z pieniędzmi odłożonymi w OFE?

Koniec Otwartych Funduszy Emerytalnych ma nastąpić na początku 2020 roku. System emerytalny, który proponujemy, ma być oparty na trzech filarach - tłumaczył w premier Mateusz Morawiecki. Gdzie trafią pieniądze Polaków i jaki ich procent pobierze sobie w formie opłat i podatków państwo?

Getin Noble Bank ponownie na szczycie elitarnego grona 5* banków według miesięcznika "Forbes"

Wysoka jakość usług private banking w Getin Noble Bank została po raz kolejny wyróżniona najwyższą oceną w corocznym ratingu "Forbesa" usług private banking. Docenione zostały wysoki poziom obsługi i jakość posiadanych produktów. Ofertę wyróżniono również ze względu na kompleksowe wsparcie Klientów, dostęp do szerokiej palety rozwiązań inwestycyjnych oraz usług dodatkowych.

Konstrukcja Notre Dame "ocalona od całkowitego zniszczenia"

Jeden z symboli Paryża, katedra Notre Dame, w poniedziałek wieczorem stanęła w ogniu. Strażacy przez wiele godzin walczyli z pożarem. Początkowo wydawało się, że nie uda się ocalić świątyni - runęła iglica, spłonął dach. Po godzinie 23 szef paryskich strażaków Jean-Claude Gallet poinformował, że "można uznać, iż główna struktura świątyni została uratowana". Gwałtowny pożar został opanowany przed godziną 4 nad ranem we wtorek. Prezydent Francji zapowiedział odbudowanie katedry.

Ogień w Notre Dame. Co wiemy o pożarze

Przez cały wieczór i noc strażacy walczyli z ogniem, który wybuchł w katedrze Notre Dame. Ogromne płomienie i kłęby dymu nad jedną z najbardziej znanych katedr na świecie sprawiły, że setki tysięcy osób wstrzymało oddech. Pod koniec dnia szef paryskich strażaków Jean-Claude Gallet poinformował, że główna struktura została uratowana. Udało się także ocalić obie wieże zabytku. Nad ranem poinformowano o ugaszeniu pożaru - podały media. Oto, co wiemy do tej pory.

Pieśń i modlitwa. Paryżanie patrzyli, jak płonie symbol ich miasta

Symbol Paryża i jedno z najważniejszych miejsc dla francuskich katolików, katedra Notre Dame, stanęła w poniedziałek w płomieniach. Tysiące zrozpaczonych paryżan przyglądało się, jak średniowieczną świątynie spowijają kłęby dymu. Wierni w tłumie odśpiewali wspólnie "Zdrowaś Maryjo" (Je vous salue). Metropolita Paryża Michel Aupetit wezwał natomiast, by na znak solidarności w paryskich kościołach rozbrzmiały dzwony.

"Wszyscy jesteśmy dzisiaj z Paryżem"

"Tragedia dla ludzi wierzących, katastrofa dla światowej kultury i sztuki. Przejmujące chyba dla wszystkich" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. "Notre Dame należy do całej ludzkości" - podkreślił szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

"Zobaczyłem potworny obraz"

Spłonął paryski symbol, katedra Notre Dame. Przed świątynią jeszcze podczas akcji ratunkowej gromadziły się setki mieszkańców miasta i turystów. - Bardzo szybko zobaczyliśmy dużą chmurę szarego i żółtego dymu wydobywającego się z budynku - powiedział dziennikowi "Le Parisien" rzecznik prasowy katedry André Finot. - Barman powiedział, że Notre Dame płonie. Wyszedłem i zobaczyłem potworny obraz - relacjonował świadek pożaru Patryk Bukalski.

Słynna świątynia, miliony turystów rocznie

Katedra Notre Dame to jedna z najbardziej znanych świątyń na świecie i jeden z symboli Paryża. Jej budowa trwała ponad 180 lat (1163 - 1345). Katedra zasłynęła między innymi dzięki powieści Victora Hugo "Dzwonnik z Notre Dame". To w jej murach w 1804 roku Napoleon Bonaparte koronował się na Cesarza Francuzów.

"Bilans". Koniec OFE

Likwidacja OFE - to główny temat programu "Biznesu dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera byli Piotr Ostrowski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Government presented its plan for liquidating the Open Retirement Funds

One hundred and sixty two billion zlotys will be privatized. Money collected in the so-called Open Retirement Funds (OFE) are to go to individuals. Either to private retirement accounts (IKE) or to Social Insurance Institution (ZUS), depending on person’s preference. The prime minister presented arguments for the changes.

Tak ma wyglądać koniec OFE. Wszystko, co trzeba wiedzieć

Jeśli spełnią się najnowsze rządowe zapowiedzi, w 2020 roku po Otwartych Funduszach Emerytalnych pozostanie tylko wspomnienie. Od decyzji pracownika ma zależeć, czy zgromadzone do tej pory środki trafią do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy na Indywidualne Konta Emerytalne - ale po zapłaceniu "opłaty przekształceniowej". Co wybiorą przyszli emeryci? Ile może zyskać na tym rząd?

Bartosz Kownacki i Andrzej Halicki w "Kropce nad i". Cała rozmowa

Całego tego strajku nie byłoby, gdyby był dialog i jakiekolwiek ludzkie podejście do tych problemów - zwrócił uwagę w "Kropce nad i" poseł Andrzej Halicki (PO). - To nie jest tak, że Prawo i Sprawiedliwość ma w pogardzie nauczycieli, że przez cztery lata nie zrobiło nic dla nauczycieli - ocenił Bartosz Kownacki, poseł PiS.

Jaki o negocjacjach z nauczycielami: w tej chwili nie mamy innej propozycji

Rozmów było już bardzo dużo i propozycja ciągle leży na stole - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Tak odpowiedział na pytanie, dlaczego rząd zaproponował nauczycielskim związkowcom zorganizowanie spotkania przy okrągłym stole w sprawie oświaty dopiero po świętach wielkanocnych.

Jaki, Materska-Sosnowska i Janas w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Rozmów było już bardzo dużo i propozycja ciągle leży na stole - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Tak odpowiedział na pytanie, dlaczego rząd zaproponował nauczycielskim związkowcom zorganizowanie spotkania przy okrągłym stole w sprawie oświaty dopiero po świętach wielkanocnych. Gośćmi drugiej części programu byli dr Anna Materska-Sosnowska i Zbigniew Janas.