Najnowsze

Najnowsze

Związkowcy domagają się korekty programu 500 plus

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych skierowało do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej pismo w sprawie konieczności nowelizacji programu 500 plus. "Domagamy się nie tylko podniesienia kryteriów dochodowych uprawniających do świadczenia wychowawczego na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, ale także wdrożenia rozwiązania >złotówka za złotówkę<" - czytamy w oświadczeniu OPZZ.

Wyszedł na podwórze, wrócił postrzelony. Kapsel, członek rodziny. Konał sześć godzin

Kapsel wyszedł na podwórze. Po trzech godzinach jego opiekunka usłyszała go pod drzwiami. Nie szczekał jak zwykle. Piszczał. - Cały się trząsł. Sierść miał najeżoną. Serce biło mu szybko, z trudem oddychał. Położył się w kojcu, a mnie już łzy szły do oczu. Był z nami siedem lat, traktowaliśmy go jak członka rodziny - opowiada Nina. Dopiero po śmierci jamnika weterynarz ujawnił w jego jelitach śrut.

"Instalacje wojskowe wycofano już z Gatwick"

Z obsługującego aglomerację londyńską portu lotniczego Gatwick wycofano wojskową aparaturę ochrony przed dronami, którą zastąpił nowy system tego rodzaju - podały w czwartek brytyjskie media.

Projekty prezydenta, opozycji i obywatelskie utknęły. "Sejmowa zamrażarka" pełna

W "sejmowej zamrażarce" można znaleźć wnioski opozycji o powołanie sejmowych komisji śledczych w sprawie afery GetBack czy SKOK-ów, modyfikacje rozszerzające program 500+. Znajdują się tam również pomysły obywatelskie i prezydencki projekt pomocy dla frankowiczów. Zdaniem opozycji to "tematy najbardziej palące" i takie, które obiecali rozwiązać rządzący, ale tego do tej pory nie zrobili.

"Żółte kamizelki" zachwiały prezydenturą Macrona

Trzy czwarte Francuzów jest niezadowolonych z rządów prezydenta Emmanuela Macrona - wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmy Odoxa i Dentsu Consulting dla dziennika "Le Figaro". Większość francuskiego społeczeństwa oczekuje od rządu polityki prowadzącej do zwiększenia dochodów gospodarstw domowych.

Prezydencki rzecznik przypomina o ustawie w sprawie frankowiczów

Prezydencki rzecznik przypomina o prezydenckim projekcie pomocy dla frankowiczów. Ten nadal leży w sejmowej zamrażarce, choć prezydent chciałby, żeby parce nad ustawą, którą zapowiadał jeszcze w kampanii wyborczej, już się zakończyły. O projektach, które dawno już były zgłoszone, a nadal są zamrożone.

Strajk zamiast próbnej matury

Spora niespodzianka i kłopot dla uczniów z Liceum Ogólnokształcącego Św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Do szkoły przyszli ubrani na galowo. Byli gotowi do napisania próbnego egzaminu dojrzałości. Ale próbnej matury nie było. Nauczyciele zastrajkowali.

Prokuratura sprawdza incydent w domu posła PiS

Policja w domu posła Prawa i Sprawiedliwości. Sylwestrową noc syn Ryszarda Czarneckiego, Przemysław Czarnecki, zapamięta na długo. Domowa awantura skończyła się użyciem noża. Sprawę bada policja, prokuratura, a prezes Prawa i Sprawiedliwości podobno chce wyjaśnień.

Andruszkiewicz rozpoczyna pracę w roli wiceministra cyfryzacji

Pierwszy dzień pracy nowego wiceministra cyfryzacji i lawina pytań m.in o obecność wojsk amerykańskich w Polsce i o stosunek do osób LGTB. Adam Andruszkiewicz, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej, dziś niechętnie chce oceniać swoje wcześniejsze wypowiedzi – twierdzi, że nie mówił tego jako poseł. Przeszłości tak szybko jednak nie wygumkuje, bo jego nominacja nadal wzbudza wiele kontrowersji, a opozycja pyta i mówi o jego powiązaniach z Rosją.

Zanussi: Reżyserzy będą jakoś próbowali pracować w nowych warunkach. Ale będą one gorsze

Polskie kino ma się w tej chwili świetnie i spełnia swoją społeczną, kulturalną, rozrywkową, komercyjną rolę. Reformowanie w momencie, kiedy wszystko idzie dobrze, to jest zagadkowa decyzja, niepojęta. Reformuje się wtedy, jak rzeczy idą źle - mówił w "Kropce nad i" reżyser filmowy i dyrektor studia filmowego "Tor" Krzysztof Zanussi, komentując pomysł ministra kultury dotyczący stworzenia scentralizowanego publicznego ośrodka produkcji filmowej.

Po to był biskupem, "by nie bać się mówić prawdy". Wspomnienie o Tadeuszu Pieronku

Nie unikał trudnych pytań i nie uciekał też od odpowiedzi na nie, bo jak tłumaczył "po to jest biskupem, żeby nie bać się mówić prawdy". I twardo mówił o podejściu Kościoła do in vitro, aborcji czy związków partnerskich. Ale stanowczo też krytykował polski Kościół za to, że - jego zdaniem - przeszedł na stronę jednej partii, co jest sprzeczne - jak podkreślał - z ideą Kościoła powszechnego. W czwartek w Krakowie pochowano biskupa Tadeusza Pieronka, a my przypomnimy, co mówił o tych ważnych i gorących społecznie kwestiach, a także to, czym było dla niego chrześcijaństwo. Materiał Marcina Gutowskiego.

Zanussi: Reżyserzy będą jakoś próbowali pracować w nowych warunkach. Ale będą one gorsze

Polskie kino ma się w tej chwili świetnie i spełnia swoją społeczną, kulturalną, rozrywkową, komercyjną rolę. Reformowanie w momencie, kiedy wszystko idzie dobrze, to jest zagadkowa decyzja, niepojęta. Reformuje się wtedy, jak rzeczy idą źle - mówił w "Kropce nad i" reżyser filmowy i dyrektor studia filmowego "Tor" Krzysztof Zanussi, komentując pomysł ministra kultury dotyczący stworzenia scentralizowanego publicznego ośrodka produkcji filmowej.

"Rząd flirtował z narodowcami na ulicach Warszawy. Dzisiaj zawarli formalny związek"

Adam Andruszkiewicz jest emanacją tego rządu - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Bartosz Arłukowicz (PO). Grzegorz Długi (Kukiz'15) ocenił z kolei, że nominacja dla Andruszkiewicza pokazuje, że "decyzje polityczne w naszym kraju nie są podejmowane na podstawie jakiegoś wielkiego zamysłu tylko na podstawie krótkoterminowej walki politycznej". Gościem drugiej części programu był Paweł Śpiewak.