Najnowsze

Najnowsze

"Reportaż nie musi być wybitny, żeby był ciekawy i ważny"

- Reportaż nie może być tylko o tym, o czym jest. Zawsze tej lokalnej historii trzeba nadać wymiar uniwersalny. To jest absolutnie warunek reportażu, a zwłaszcza reportażu literackiego - podkreśla w "Xięgarnii" reportażystka Katarzyna Surmiak-Domańska, jedna z jurorek Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

Gdzie warto szukać pracy w czasie pandemii? Eksperci o szansach w dobie kryzysu

Mamy takie branże, których ten kryzys, jeszcze w znaczącym stopniu nie dotknął. Bardzo dużo ogłoszeń mamy także z branży IT - mówił w programie "Twoja praca - pomagajmy sobie" ekonomista Paweł Majtkowski. Dodał, że łatwo o znalezienie pracy może być również w handlu. Szansą dla przedsiębiorców i pracowników może być też zmiana branży, o czym mówiła z kolei Victoria Iwanowska z Agnecji VI:.

Wstrzymane premiery, przerwane produkcje. "Mówimy o absolutnym kataklizmie"

Potężny kryzys dotyka branżę filmową. Przez pandemię COVID-19 od tygodni nie działają kina, a także nie odbywają się premiery. Zawieszono też plany produkcji fabularnych i serialowych, co spowodowało, że setki ludzi z dnia na dzień straciły prace. Szef Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosław Śmigulski stara się opanować dramatyczną sytuację, powołał specjalny zespół do walki z kryzysem.

Rozmowa telefoniczna Dudy z Trumpem o współpracy w dobie pandemii

Prezydenci Polski Andrzej Duda i USA Donald Trump rozmawiali w sobotę telefonicznie w sprawie współpracy w dobie pandemii COVID-19 - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak wyjaśnił, półgodzinna rozmowa telefoniczna zainicjowana została przez amerykańskiego prezydenta.

"Jesteśmy w więzieniu nie po to, żebyśmy umarli, ale żebyśmy odsiedzieli wyrok"

Mówią, że są obywatelami drugiej kategorii, że w więzieniu powinni odsiedzieć swój wyrok, a nie umrzeć. Więźniowie na całym świecie boją się koronawirusa i próbują walczyć o swoje bezpieczeństwo. Ponieważ w zatłoczonych celach nie sposób im zapewnić właściwej ochrony, rządy wielu państw znalazły inne rozwiązanie - czasie pandemii na przedwczesną wolność wychodzą dziesiątki tysięcy osadzonych.

Msza święta w Niedzielę Miłosierdzia w tvn24.pl

Transmisja mszy świętej z kościoła seminaryjnego pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie. Nabożeństwo, które rozpocznie się o godzinie 11 będzie można zobaczyć na portalu tvn24.pl

Wygrali z COVID-19, zostają dawcami osocza. "To jest mój obowiązek"

W Polsce przybywa osób, które pokonały koronawirusa. W sumie jest ich 981. Wśród nich jest także wielu, którzy chcą pomóc innym i oddają krew. To właśnie osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19, ma przeciwciała i może być wsparciem skutecznej terapii. Z dotychczasowych badań wynika, że w wielu przypadkach po podaniu takiego osocza chorzy szybciej zdrowieli lub objawy u nich łagodniały.

Ministerstwo Zdrowia: 363 przypadki zakażenia w sobotę. Zmarło 16 osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę po południu o kolejnych 179 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce i o śmierci dziewięciu zakażonych osób. Rano potwierdzono 184 przypadki zakażenia SARS-CoV-2 i śmierć siedmiu osób. Do tej pory w Polsce stwierdzono infekcję u 8742 osób, spośród których 347 zmarło.

Djoković, Federer i Nadal na pomoc słabszym tenisistom. "Bitwa o przetrwanie"

Najlepsi tenisiści świata w chwilach kryzysu nie zapominają o reszcie stawki. Novak Djoković - po rozmowach z Rafaelem Nadalem i Rogerem Federerem - zapowiedział powstanie specjalnego funduszu wsparcia finansowego dla słabszych graczy. - Musimy im pomóc. Wielu z tych zawodników rozważa rezygnację z profesjonalnego uprawiania tenisa, bo mogą nie przetrwać finansowo - mówi Serb, lider rankingu ATP oraz przewodniczący Rady Zawodniczej.

Podlaski "pacjent zero" oddał osocze. Może pomóc w walce z COVID-19

Pacjent, którego test na obecność koronawirusa wykazał już negatywny wynik, zgłosił się w piątek do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, by oddać osocze w celu pozyskania przeciwciał potrzebnych do walki z wirusem. Doświadczenia innych krajów pokazują, że metoda walki z COVID-19 poprzez osocze może być skuteczna i być może stanie się powszechna, choć prace nad nią są w początkowej fazie - mówiła reporterka TVN24 Anna Borkowska-Minko.