Najnowsze

Najnowsze

Rekordowe fale upałów mogą być aż siedem razy częstsze

Najnowsze badania szwajcarskich naukowców dowodzą, że w wyniku zmian klimatycznych fale upałów będą pojawiać się coraz częściej. W ciągu najbliższych 30 lat upalne okresy będą występować z siedmiokrotnie większą częstotliwością. Jeśli nie zaczniemy działać, po 2050 roku wysokie temperatury będą doskwierać nam nawet 21 razy częściej niż obecnie.

Prokuratura skierowała do sądu w Elblągu akt oskarżenia przeciwko 46-latkowi podejrzanemu o handel białoruskimi papierosami. Mężczyzna zatrzymany został we wrześniu 2019 roku. - Wówczas do kontroli drogowej zatrzymano pojazd, którym kierował. Okazało się, że w karetce zamiast chorego wiezie papierosy z przemytu - opisuje Mirosława Aleksandrowicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Popis Polaków na piasku. Mają awans w kieszeni

Po zwycięstwie z Marokańczykami na inaugurację turnieju olimpijskiego siatkarzy plażowych polski duet Grzegorz Fijałek i Michał Bryl we wtorek zapisał na swoim koncie kolejny triumf. Tym razem Biało-Czerwoni wygrali w dwóch setach (21:17, 21:18) z chilijskimi braćmi Marco i Estebanem Grimalt. Dzięki wygranej awansowali do 1/8 finału.

I po medalu. Wenezuelka pozbawiła marzeń

Agata Ozdoba-Błach pożegnała się z marzeniami o olimpijskim medalu w turnieju judo w kategorii 63 kg. W repesażu przegrała z reprezentantką Wenezueli Anriquelis Barrios.