Warszawiacy próbowali w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobić rekord Guinessa w ilości osób, które jednocześnie zmieszczą się w Ikarusie. Nie udało się, choć chętnych było bardzo wiele - dokładnie 307. Rekordzistą pozostał Słupsk, gdzie do Ikarusa zmieściło się 336 osób.