"Urodziny obchodziłam tylko 12 razy"

Źródło:
tvn24.pl
Pani Karolina urodziła się 29 lutego. Dzięki tej wyjątkowej dacie mnóstwo ludzi pamięta o jej urodzinach
Pani Karolina urodziła się 29 lutego. Dzięki tej wyjątkowej dacie mnóstwo ludzi pamięta o jej urodzinachTVN24
wideo 2/5
Pani Karolina urodziła się 29 lutego. Dzięki tej wyjątkowej dacie mnóstwo ludzi pamięta o jej urodzinachTVN24

Ma 48 lat, ale urodziny obchodziła tylko 12 razy. Zgierzanka Karolina Miżyńska może mówić, że jest wyjątkowa z powodu daty urodzenia. Urodziła się 29 lutego, a taka okazja zdarza się raz na cztery lata, kiedy rok jest przestępny. - Zawsze to bardzo sobie chwaliłam, bo ta data powoduje, że naprawdę mnóstwo ludzi pamięta, kiedy mam urodziny - mówi w rozmowie z tvn24.pl. Przyznaje, że nie wie, jak będzie świętowała swoją "pięćdziesiątkę" - skoro tylko 12 razy miałam urodziny, to do 50-tki mam aż 38 lat! - żartuje.

29 lutego w kalendarzu pojawia się raz na cztery lata. Oznacza, że mamy rok przestępny. W Europie wprowadził go w 45 r. p.n.e. Juliusz Cezar, aby rok był zgodny z kalendarzem słonecznym. Urodzeni w tym dniu mogą mówić, że są wyjątkowi. Nasz dziennikarz rozmawiał z urodzoną 29 lutego 1976 roku zgierzanką, na co dzień dyrektorką ośrodka kultury w tym mieście, Karoliną Miżynską. Opowiedziała między innymi, jak obchodzi urodziny i czy czuje się wyjątkowa z powodu daty urodzenia.

Pani Karolina urodziła się 29 lutegoTVN24

"Zawsze chwaliłam sobie tę datę"

Zgierzanka w rozmowie z naszym dziennikarzem już na początku przyznała, że dziś obchodzi "prawdziwe" 12 urodziny. - Można powiedzieć, że mam 12 lat, chociaż czuję się na nieco więcej. A tak poważnie, ja to sobie zawsze bardzo chwaliłam, bo ta data powoduje, że naprawdę mnóstwo ludzi pamięta, kiedy ja mam urodziny, a generalnie nie zawsze się to pamięta. Ja na przykład nie mam w ogóle pamięci do dat, a jak pojawia się 29 lutego, to się masie ludzi przypomina, że Karolina ma urodziny i się odzywają, co jest bardzo miłe - powiedziała zgierzanka. Dodała, że mimo tego stara się obchodzić urodziny co roku. - Pomiędzy tymi latami, kiedy tego 29 lutego nie ma, to mogę obchodzić urodziny dwa dni - albo 28 lutego, albo 1 marca. Ja nigdy nie miałam takiego poczucia, że nie mam urodzin, nigdy nie czułam się wykluczona z tego powodu - raczej to było zabawne, kiedy wszyscy pytali, kiedy mi można składać życzenia - podkreśliła.

Pani Karolina urodziła się 29 lutegoTVN24

Wyjątkowa córka urodzona w czepku

Pani Karolina przyznała, że o dacie swoich urodzin nie rozmawiała zbyt wiele razy z mamą. - Słyszałam też taką historię, że mojej znajomej zdarzyło się urodzić właśnie 29 lutego, ale datę wpisali jej dzień wcześniej, żeby dziecku nie robić krzywdy, ale my nigdy nie mieliśmy z tym problemu i dla nas to było właśnie fajne, że to są wyjątkowe urodziny - powiedziała. - Muszę się przyznać, że patrząc na to w ten sposób, to moje dzieci są ode mnie starsze (śmiech). Córka skończyła 20 lat, a syn nie tak dawno 18. Doskonale jest być "młodszą" mamą swoich dzieci, chociaż one na pewno o tym nie myślą i mają mnie za totalną boomerkę - dodała. Pochwaliła się, że jej córka jest pierwszą Europejką urodzoną w Zgierzu. - Tosia urodziła się 2 maja 2004 roku rano i to było pierwsze dziecko urodzone w Unii Europejskiej w Zgierzu. Ewidentnie mamy tendencję do wyjątkowych dat w naszym życiu - podkreśliła.

Pani Karolina urodziła się 29 lutegoTVN24

"38 lat do 50-tki"

Zapytana o pięćdziesiąte urodziny pani Karolina przyznała, że zastanawia się od dłuższego czasu, jak będzie je obchodzić. - Skoro tylko 12 razy miałam urodziny, to do 50-tki mam aż 38 lat jeszcze i nie wiem, jak będę obchodziła te okrągłą rocznicę - podkreśla głośno się śmiejąc. - A tak poważnie, to zastanawiam się, czy obchodzić 50-tkę czy 52 urodziny. Ale pewnie będę świętować i jedne, i drugie - zakończyła.

Znane osoby urodzone 29 lutego

Znanych osób, które urodziły się 29 lutego, jest niewielu. Wśród polskich celebrytów są na przykład Olga Bołądź - znana i ceniona aktorka. Tego samego dnia w 1984 roku urodziła się łodzianka, miss Polonia z 2007 roku Barbara Tatara. 29 lutego urodziny obchodzi też aktor Marek Richter, piłkarka ręczna Agata Wypych i reżyser filmowy i telewizyjny Krzysztof Łukaszewicz.

Autorka/Autor:Piotr Krysztofiak

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Wybory samorządowe dobiegły końca. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już wyniki II tury wyborów na prezydentów niemal wszystkich miast, w których w niedzielę toczyła się walka o zwycięstwo. W tvn24.pl aktualizujemy tę listę.

Wybory samorządowe - II tura. Pełne wyniki z kolejnych miast

Wybory samorządowe - II tura. Pełne wyniki z kolejnych miast

Źródło:
tvn24.pl

Aleksander Miszalski z Koalicji Obywatelskiej wygrał wybory na prezydenta Krakowa, uzyskując 51,04 proc. głosów. Miał minimalną przewagę nad swoim kontrkandydatem, bezpartyjnym Łukaszem Gibałą, na którego zagłosowało zaledwie nieco ponad pięć tysięcy wyborców mniej niż na kandydata KO. Frekwencja w stolicy Małopolski wyniosła 45,5 procent.

Aleksander Miszalski nowym prezydentem Krakowa

Aleksander Miszalski nowym prezydentem Krakowa

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

38-letnia Aleksandra Kosiorek wyraźnie wygrała drugą turę wyborów prezydenckich w Gdyni. Oddano na nią 62,49 proc. głosów, a na jej rywala Tadeusza Szemiota z Koalicji Obywatelskiej - 37,51 proc. Szemiot (KO) pogratulował swojej kontrkandydatce zwycięstwa. To oznacza, że w całym Trójmieście będą rządzić kobiety.

W Gdyni wygrała Aleksandra Kosiorek. Duża przewaga

W Gdyni wygrała Aleksandra Kosiorek. Duża przewaga

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Łukasz Filipowicz pokonał Agnieszkę Nowak-Gąsienicę z PiS – wynika z danych podawanych przez Państwową Komisję Wyborczą. Nowy burmistrz podziękował już wyborcom i przyjął gratulacje od rywalki.

PiS bez burmistrza pod Tatrami, w sztabie Łukasza Filipowicza "owacje, śpiewy, euforia"

PiS bez burmistrza pod Tatrami, w sztabie Łukasza Filipowicza "owacje, śpiewy, euforia"

Źródło:
tvn24.pl

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej Agata Wojda pokonała w Kielcach Marcina Stępniewskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Nowa prezydentka Kielc otrzymała w drugiej turze 56,54 proc. głosów. Na jej rywala, Marcina Stępniewskiego z PiS, głos oddało 43,46 proc. wyborców. - Tak często w tej kampanii wyborczej słyszałam, że Kielce nie są gotowe, by prezydentką miasta była kobieta. Prawdopodobnie są! – cieszyła się Wojda po ogłoszeniu sondażowych wyników.

Agata Wojda wygrywa wybory w Kielcach

Agata Wojda wygrywa wybory w Kielcach

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Premier Donald Tusk opublikował serię wpisów w mediach społecznościowych po zakończeniu drugiej tury wyborów samorządowych. Wymienił w nich miasta, w których kandydaci popierani przez Koalicję Obywatelską "chyba" wygrali drugą turę.

Seria wpisów Donalda Tuska. "To jest dopiero coś"

Seria wpisów Donalda Tuska. "To jest dopiero coś"

Źródło:
TVN24

Rządzący od 18 lat Zieloną Górą Janusz Kubicki przegrał w drugiej turze z Marcinem Pabierowskim (Koalicja Obywatelska). Urzędujący prezydent już po pierwszych cząstkowych wynikach pogratulował rywalowi.

Prezydent Zielonej Góry sam ogłosił swoją porażkę

Prezydent Zielonej Góry sam ogłosił swoją porażkę

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Mirosław Lech od 33 lat jest wójtem gminy Korycin na Podlasiu – i właśnie wygrał kolejną kadencję. Tym razem jednak poczuł oddech rywalki na karku, bo o wyniku zadecydował dokładnie jeden głos.

W pierwszej turze różnili się 14 głosami, w drugiej już tylko jednym

W pierwszej turze różnili się 14 głosami, w drugiej już tylko jednym

Źródło:
tvn24.pl

Polityk Konfederacji, Patryk Marjan, zostanie nowym prezydentem Bełchatowa. W drugiej turze wyborów samorządowych uzyskał prawie 62,89 proc. głosów. "Wygrana zaledwie 32-letniego Patryka jest największym w historii sukcesem wyborczym środowiska wolnościowego w Polsce" - napisał w mediach społecznościowych lider partii Nowa Nadzieja, poseł Sławomir Mentzen.

Polityk Konfederacji będzie prezydentem. "Największy w historii sukces wyborczy"

Polityk Konfederacji będzie prezydentem. "Największy w historii sukces wyborczy"

Źródło:
tvn24.pl

Robert Szewczyk pokonał Czesława Małkowskiego w wyborach na prezydenta Olsztyna. Członek Platformy Obywatelskiej uzyskał w drugiej turze wyborów 53,33 proc. głosów.

Robert Szewczyk nowym prezydentem Olsztyna

Robert Szewczyk nowym prezydentem Olsztyna

Źródło:
tvn24.pl

Porażka kandydata PiS w gminie Czarny Dunajec. Burmistrz Marcin Ratułowski (Trzecia Droga) zachowa urząd. Dotychczas partia Jarosława Kaczyńskiego cieszyła się w tym rejonie dużym poparciem – to jednak nie wystarczyło, by zapewnić wygraną Pawłowi Dziubkowi.

PiS przegrał w jednym z podhalańskich bastionów

PiS przegrał w jednym z podhalańskich bastionów

Źródło:
tvn24.pl

Według wstępnych danych Paweł Gulewski z KO zdobył zdecydowaną przewagę nad urzędującym prezydentem Torunia Michałem Zaleskim. Oznacza to, że walczący o kolejną reelekcję Zaleski po pięciu kadencjach żegna się z urzędem.

Szóstej kadencji w Toruniu nie będzie

Szóstej kadencji w Toruniu nie będzie

Źródło:
tvn24.pl

Krzysztof Kukucki wygrywa we Włocławku z prezydentem miasta Markiem Wojtkowskim z Koalicji Obywatelskiej. Na senatora Lewicy oddano 56,23 proc. głosów, a na jego rywala - 43,72 proc. głosów.

We Włocławku porażka prezydenta

We Włocławku porażka prezydenta

Źródło:
TVN24.pl

Jacek Wójcicki pozostanie prezydentem Gorzowa Wielkopolskiego. Zagłosowało na niego 61,23 proc. wyborców. Jego kontrkandydat - Piotr Wilczewski z Koalicji Obywatelskiej - uzyskał 38,77 proc. poparcia.

Strażak nadal prezydentem. W Gorzowie bez zmian

Strażak nadal prezydentem. W Gorzowie bez zmian

Źródło:
tvn24.pl

Agnieszka Rupniewska zmierzyła się z urzędującą prezydentką Zabrza już po raz drugi – jednak tym razem udało jej się pokonać Małgorzatę Mańkę-Szulik. Po czterech kadencjach weteranka oddaje stanowisko.

Koniec epoki w Zabrzu. Prezydentkę zastąpi prezydentka

Koniec epoki w Zabrzu. Prezydentkę zastąpi prezydentka

Źródło:
tvn24.pl

Beata Dudzińska (Koalicja Obywatelska) wygrała wybory na prezydenta Piły. Zdobyła 71,01 proc. głosów, a Marcin Porzucek z Prawa i Sprawiedliwości - 28,99 proc. - podała Państwowa Komisja Wyborcza.

Przejęła rządy komisaryczne, została prezydentką Piły

Przejęła rządy komisaryczne, została prezydentką Piły

Źródło:
PAP

Jacek Jaśkowiak zdecydowanie wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich w Poznaniu. Po przeliczeniu wszyskich obwodów głosowania na obecnego włodarza miasta wynika, że oddało na niego głosy 70,67 procenta poznaniaków.

W Poznaniu bez sensacji. Zdecydowana przewaga Jaśkowiaka

W Poznaniu bez sensacji. Zdecydowana przewaga Jaśkowiaka

Źródło:
tvn24.pl

Jacek Sutryk wygrał drugą turę wyborów we Wrocławiu. Zdobył aż 68,29 procent głosów, a Izabela Bodnar, kandydatka Trzeciej Drogi, 31,71 procent głosów - wynika z pełnych danych z miejskich komisji opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą po godzinie 2 w nocy. Tym samym nie dojdzie do zmiany władzy w stolicy Dolnego Śląska.

Wybory 2024. Zdecydowane zwycięstwo Sutryka w drugiej turze we Wrocławiu

Wybory 2024. Zdecydowane zwycięstwo Sutryka w drugiej turze we Wrocławiu

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Konrad Fijołek wygrał wybory prezydenckie w Rzeszowie wg wyników exit poll przeprowadzonych przez Ipsos. Zdobył 56,1 procent głosów. Jego konkurent Waldemar Szumny uzyskał 43,9 procent.

Sondaż exit poll: Konrad Fijołek będzie prezydentem Rzeszowa

Źródło:
tvn24.pl

Maciej Gramatyka z Koalicji Obywatelskiej został nowym prezydentem Tychów (woj. śląskie). Polityk zdobył 58,64 proc. głosów, pokonując tym samym kandydata PiS Sławomira Wróbla. Gramatyka rządzi miastem od kilku miesięcy jako komisarz po tym, jak urzędujący od 2000 roku Andrzej Dziuba zdobył mandat senatorski.

Tychy mają nowego prezydenta. Zmiana po 24 latach

Tychy mają nowego prezydenta. Zmiana po 24 latach

Źródło:
PAP

Radosław Witkowski popierany m.in. przez Koalicję Obywatelską wygrywa z poparciem 60,5 proc. wyborców II turę wyborów prezydenta Radomia - wynika z badania exit poll przeprowadzonego przez Ogólnopolską Grupę Badawczą na zlecenie serwisu LokalnaPolityka.pl. Jego rywal Artur Standowicz z Prawa i Sprawiedliwości uzyskał 39,5 proc. poparcia.

W Radomiu bez zmian. Witkowski pozostanie prezydentem

W Radomiu bez zmian. Witkowski pozostanie prezydentem

Źródło:
PAP

Moda na hałas może nie jest powszechna, bo tylko w pewnych kręgach automaniaków, którzy lubują się w tak zwanych sportowych wydechach. Za to trudno jej nie zauważyć. Jeszcze trudniej z nią wytrzymać. I nie chodzi tylko o komfort.

Groźna moda wśród niektórych kierowców. "To jest koszmar"

Groźna moda wśród niektórych kierowców. "To jest koszmar"

Źródło:
Fakty TVN

Chorwacja mierzy się z katastrofą demograficzną. Liczba zgonów drastycznie przewyższa liczbę urodzeń, a trend zwiastuje jedynie pogorszenie sytuacji - podaje w niedzielę dziennik "Jutarnji list". "Jeżeli w Chorwacji problem ten nadal będzie lekceważony, czekają nas dramatyczne problemy społeczne" - czytamy.

Katastrofa demograficzna w Chorwacji. "Czekają nas dramatyczne problemy społeczne"

Katastrofa demograficzna w Chorwacji. "Czekają nas dramatyczne problemy społeczne"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Dużo zimniej niż zwykle w kwietniu będzie jeszcze przez kilka dni, jednak chłód nie potrwa wiecznie. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: początek majówki to będzie punkt zwrotny

Pogoda na 16 dni: początek majówki to będzie punkt zwrotny

Źródło:
tvnmeteo.pl
Extra virgin czy ekstrapodróbka? Kolorują, rozcieńczają i zarabiają

Extra virgin czy ekstrapodróbka? Kolorują, rozcieńczają i zarabiają

Źródło:
tvn24.pl
Premium