Wyprzedzał tuż przed zakrętem i na podwójnej ciągłej. "On migał światłami, ja hamowałem"

[object Object]
Do zdarzenia doszło pod Piotrkowem Trybunalskim ~Wojciech | Kontakt24
wideo 2/2

- W miesiącu pokonuję nawet 10 tysięcy kilometrów, ale takiej głupoty na drodze jeszcze nie widziałem - mówi pan Wojciech, który w piątek musiał ostro hamować, żeby czołowo nie zderzyć się z ciemnym porsche. Nagranie z niebezpiecznej sytuacji dostaliśmy na Kontakt 24.

Pan Wojciech w piątek przed godziną 15 jechał drogą krajową numer 12 w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego. Kiedy wyjechał zza zakrętu, zobaczył, że na niego jedzie samochód osobowy. Jego kierowca wyprzedzał mimo podwójnej linii ciągłej - tuż przed zakrętem.

- Wyprzedzał tiry. Zauważyłem, że miga długimi światłami, zacząłem hamować. Gdybym tego nie zrobił, doszłoby do zderzenia - opowiada rozmówca tvn24.pl.

Całe zajście nagrał wideorejestrator w aucie pana Wojciecha. Przeglądając film, nasz widz zauważył, że ciemne porsche, z którym niemal się zderzył, jest na zagranicznych tablicach rejestracyjnych.

Ryzykowanie życiem

Nieodpowiedzialnemu kierowcy za manewr widoczny na nagraniu mógłby grozić mandat w wysokości 500 złotych, albo nawet grzywna w wysokości 5 tysięcy złotych, jeżeli sprawa trafiłaby do sądu.

Z policyjnych statystyk wynika, że nieprawidłowe wyprzedzanie tylko w zeszłym roku kosztowało życie 202 osób, a ponad 1500 osób odniosło obrażenia.

Autor: bż / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Pozostałe wiadomości