Najpiękniejsza kobieta świata jest łodzianką

Autor:
pop,
MAK
Źródło:
PAP

Karolina Bielawska, 23-letnia studentka Politechniki Łódzkiej, najpiękniejszą kobietą świata. Wygrała konkurs Miss World, którego 70. edycja odbyła się w Portoryko. Bielawska jest modelką, ale i wolontariuszką. "Aktywnie działa społecznie i charytatywnie" - pisze Wydział Organizacji i Zarządzania, na którym studiuje.

W konkursie wystąpiło 40 młodych kobiet z całego świata. Gala w Portoryko miała odbyć się w grudniu ub. roku, ale koronawirus pokrzyżował plany organizatorom. Miss World 2021 ostatecznie przeniesiono na 16 marca 2022 roku.

W geście solidarności z walczącą z rosyjską inwazją Ukrainą kandydatki na miss świata przeszły po scenie ze świecami.

Koronę najpiękniejszej kobiety świata na głowę Polki włożyła dotychczasowa Miss World Toni-Ann Singh z Jamajki.

Łodzianka nie kryła wzruszenia i płakała podczas koronacji. - Kiedy usłyszałam moje nazwisko, byłam w szoku. Nie mogę w to uwierzyć. Mam zaszczyt nosić koronę Miss World i nie mogę się doczekać, aż zabiorę się do pracy. Zapamiętam ten niesamowity konkurs w Portoryko do końca życia - powiedziała Bielawska zaraz po wyborze.

Studentka, wolontariuszka i modelka

Zwyciężczyni 70. edycji Miss World jest łodzianką, ma 23 lata. Karolina Bielawska studiuje na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, pracuje także jako modelka.

Wydział opublikował w mediach społecznościowych wpis z gratulacjami. Uczelnia poinformowała również, że Karolina Bielawska "aktywnie działa społecznie i charytatywnie".

"Jest ambasadorką, wolontariuszką i inicjatorką wielu akcji, szczególnie Zupa na Pietrynie" - czytamy w poście.

Jak można przeczytać na stronie akcji, "Zupa na Pietrynie" to spotkania przy ciepłym posiłku z osobami w kryzysie bezdomności. Co tydzień wolontariusze dzielą się z potrzebującymi łodzianami "żywnością, uśmiechem, czasem i dobrym słowem".

To drugi tytuł Miss World dla Polski. W 1989 roku najpiękniejszą kobietą świata została Aneta Kręglicka.

Oglądaj telewizję na żywo w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pop, MAK

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości