Mandat za postój na klepisku. "Pod kołem była kępka trawy"

Policja karze, kierowcy protestują
Policja karze, kierowcy protestują
TVN24 Łódź
TVN24 ŁódźPolicja karze, kierowcy protestują

Dzieli ich kilkadziesiąt centymetrów. Kierowca jednego samochodu dostanie mandat, a drugi nie. Dlaczego? Bo ten pierwszy zatrzymał samochód na kępce trawy. Łódzka policja karze, a ukarani kierowcy pukają się w czoło i mówią o absurdzie.

- Przecież to jakiś żółtawy odrost na klepisku. Naprawdę policja nie ma nic lepszego do roboty? - pyta zdenerwowany pan Jacek, który dostał właśnie mandat.

O 50 złotych zmniejszy się też budżet pani Zdzisławy.

- Nie zmieściłam się. Stanęłam tak, że najechałam na trawę. Niedługo będę z linijką przyjeżdżała i sprawdzała, czy gniotę trawę, czy też nie - opowiada.

Nasi rozmówcy pracują w biurowcach na krzyżówce ul. Milionowej i Rydza Śmigłego w Łodzi. Swoje samochody zatrzymali na placu niedaleko ogródków działkowych. Należy on do gminy.

- Codziennie zatrzymuje się tu setka samochodów. Wszyscy myśleliśmy, że można tu parkować - komentuje pani Magda.

Można. Ale, jak podkreślają funkcjonariusze, tylko tam, gdzie jest błoto.

- Kodeks wykroczeń zabrania niszczenia zieleni, za które grozi kara grzywny - opowiada asp. Marzanna Boratyńska z łódzkiej policji.

Poniedziałkowa wizyta policji wykazała, że w nieprawidłowy sposób parkowało około 30 aut.

"Jadą i niszczą"

O nieprawidłowościach na łódzkim placu zaalarmowali policjantów działkowcy, którzy mają dość parkujących w pobliżu samochodów.

- Kiedyś na tym placu rosła sobie trawka. Potem ktoś usunął słupki zabezpieczające teren i zrobił sobie tutaj dziki parking - komentuje jeden z działkowców.

Faktycznie, teren był kiedyś ogrodzony. Ale zamiast "ładnej trawki" stały budynki dawnej wulkanizacji. Potem plac został oczyszczony.

- Myśleliśmy, że po prostu ktoś w mieście zauważył, że tutaj nie ma innego miejsca do parkowania. Przecież jakoś musimy dojechać do pracy - opowiada pani Michalina, która szczęśliwie mandatu nie dostała - zadecydowało kilkanaście centymetrów.

Autor: bż//ec/jb / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości