TVN24 | Łódź

Zakażenia w kopalni i w elektrowni w Bełchatowie

TVN24 | Łódź

Autor:
gp
Źródło:
PAP/TVN24
Jankowski: koronawirus nie słucha rządowych prognoz
Jankowski: koronawirus nie słucha rządowych prognozTVN24
wideo 2/20
Koronawirus w Polsce

U czterech pracowników kopalni i jednego elektrowni w Bełchatowie stwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformowały władze spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. W Łódzkiem jest więcej ognisk zakażeń.

Rzeczniczka prasowa PGE GiEK Sandra Apanasionek zapewniła, że natychmiast wdrożono zakładowe procedury sanitarne, bo firma jest przygotowana na skutki zakażeń, a wydobycie węgla brunatnego i produkcja energii elektrycznej przebiegają bez zakłóceń.

Kopalnia i elektrownia w Bełchatowie działające w ramach PGE GiEK zapewniają surowiec i energię elektryczną dla ponad 20 procent odbiorców w całej Polsce.

Nie są to pierwsze przypadki koronawirusa w bełchatowskim kombinacie, od początku pandemii w PGE GiEK, według informacji firmy, zanotowano ich już około 40

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Zakażenia w komisariacie

Przypadki zakażenia wykryto też w jednym z komisariatów policji Łodzi. Z tego powodu komendant miejski policji postanowił o czasowym zamknięciu placówki przy ul. Wysokiej 26. Sprawy widzewskiego VI komisariatu przejęła na razie Komenda Miejska Policji (KMP) przy ul. Sienkiewicza 28/30.

"Policjanci mogący mieć kontakt z potencjalnymi nosicielami wirusa zostali tymczasowo odsunięci od służby. VI Komisariat KMP w Łodzi rozpocznie przyjmowanie petentów z dniem 16 czerwca 2020 roku. W bieżącej obsłudze interesantów pomogą inni funkcjonariusze z komórek podległych KMP w Łodzi" - poinformowano w serwisie internetowym łódzkiej policji.

Komisariat przy ul. Wysokiej w Łodzi będzie teraz poddany dezynfekcji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ognisko zakażeń po weselu

W Łódzkiem ognisko koronawirusa jest też między innymi w powiecie opoczyńskim. Tam zaczęło się od wesela. Sanepid przebadał już co trzeciego uczestnika wesela w miejscowości Kotfin (woj. mazowieckie). Pozytywny wynik testu ma 11 osób, które bawiły się w nocy z 6 na 7 czerwca. W okolicy, na granicy województwa łódzkiego i mazowieckiego, wykrywane są kolejne ogniska zakażeń wirusem SARS CoV-2.

Autor:gp

Źródło: PAP/TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości