Zakażeni policjanci, dezynfekcja w komisariacie i kolejne testy

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
396 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusemMinisterstwo Zdrowia, TVN24
wideo 2/3
Ministerstwo Zdrowia, TVN24396 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

Zaczęło się od funkcjonariusza wydziału prewencji - pozytywny wynik testu wykrywającego zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 dostał w piątek. Wszystkie osoby z VI komisariatu w Łodzi, które miały z nim kontakt, zostały odizolowane i czekają na wyniki badań. - Na razie mamy potwierdzone trzy przypadki zakażeń - informuje komisarz Marcin Fiedukowicz, rzecznik komendy miejskiej.

Izolacji poddanych jest obecnie szesnastu policjantów.

- To osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym. Zostały poddane testom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 - mówi komisarz Marcin Fiedukowicz, rzecznik policji w Łodzi.  

Mówi, że zakażenie wykryto dotychczas u trzech osób. 

- Badaniom zostało też poddanych kilkunastu pracowników komisariatu, którzy nie mieli kontaktu z zakażonym, ale chcieli się przebadać na własne życzenie. Nikt z tej grupy nie ma pozytywnego wyniku - dodaje komisarz Fiedukowicz. 

KORONAWIRUS W POLSCE. SPECJALNY RAPORT TVN24.PL

Komisariat do odkażenia

Do końca tygodnia wstrzymane zostało przyjmowanie petentów do wydziału dochodzeniowo-śledczego. - Jest to związane z koniecznością odkażenia budynku komendy miejskiej - dodaje Fiedukowicz.

Zaznacza, że na razie nie było potrzeby przydzielania zadań funkcjonariuszy z VI komisariatu policjantom z innych jednostek. - Wszystkie decyzje związane z zapewnieniem bezpieczeństwa sanitarnego podejmowane są w porozumieniu z inspekcją sanitarną - zapewnia rzecznik komendy miejskiej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>>

Zachorowania wykryto wśród policjantów z VI komisariatu policji w Łodzi

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: