Artykuł sponsorowany: Przyszłość jest w Łodzi?

Diasfera ŁódzkaDuda Development

Powstająca między ulicami Kilińskiego a Targową Diasfera Łódzka jest jedną z najgłośniejszych inwestycji mieszkaniowych 2019 roku. Ścisła współpraca dewelopera i Urzędu Miasta zaowocowała budynkiem, który wywołał w okolicy żywe zainteresowanie. O to, skąd wziął się pomysł na tę nowoczesną kamienicę, jak wyobraża sobie jej przyszłych mieszkańców i co daje mu energię do pracy, zapytaliśmy Wojciecha Dudę, wiceprezesa odpowiedzialnej za realizację inwestycji spółki Duda Development.

Jesteście znani ze swoich realizacji w Poznaniu i okolicach. Dlaczego tym razem zdecydowaliście się na rozpoczęcie inwestycji właśnie tu, w Łodzi?

Planując rozszerzenie działalności mieszkaniowej poza Poznań i jego bezpośrednie okolice, braliśmy pod uwagę różne miasta. Wybór padł na Łódź, i to z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim dostrzegliśmy tu ogromny potencjał, który jest wspaniałą cechą wielu stosunkowo młodych miast. Czuć tu silne parcie na rozwój, odnawianie, odświeżanie i upiększanie. Sami chcielibyśmy być – i mam nadzieję, że już jesteśmy i jeszcze będziemy – tego częścią. Od samego początku udało nam się nawiązać bardzo pozytywne relacje z władzami miasta, zwłaszcza z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków i Biurem Architekta Miasta, co było dla nas wskazówką, że decyzja była słuszna. Istotne było także to, że Łódź jest położona stosunkowo blisko Poznania: dzięki temu nasz zespół specjalistów może na bieżąco nadzorować prace nad powstawaniem budynku.

W ciągu kilku ostatnich lat przybyło w Łodzi sporo inwestycji mieszkaniowych. Co wyróżnia Diasferę na tle pozostałych?

Postawiliśmy na estetykę. Zależało nam między innymi na tym, aby ta inwestycja była nową jakością wśród najnowszego łódzkiego budownictwa, dlatego do wykonania projektu zaangażowaliśmy m.in. pracownię architektoniczną STAAM Architekt, nagrodzoną w organizowanym przez Urząd Miasta konkursie Współczesna Kamienica Łódzka. Aby podkreślić „poznańsko-łódzkość” projektu, jego, można by powiedzieć, międzymiastowy charakter, większość prac projektowych wzięły na siebie poznańskie pracownie MODO architecture i ZOKOarchitekci. Chcieliśmy nawiązać do kamienicznych tradycji, jednocześnie wytyczając nowe trendy; patrzeć w przyszłość, a nie w przeszłość. To dlatego Diasfera będzie zawierała subtelne aluzje do historycznych budynków, ale bez zachłystywania się wzorami z przeszłości.

Wydaje się, że ostatnie lata to okres masowej migracji ze śródmieścia na obrzeża i pod miasto. Budowanie w centrum to ryzyko?

Inni ludzie pragną mieszkać w centrum, inni przeprowadzają się na obrzeża. Diasfera będzie idealnym miejscem dla ludzi młodych, pracujących i studiujących w centrum miasta, przedkładających uczestnictwo w miejskich aktywnościach nad spokój i ciszę przedmieść. Wszystko to sprawia, że będzie to idealne miejsce na zakup mieszkania inwestycyjnego, przeznaczonego na wynajem.

Diasfera ŁódzkaDuda Development

Przygotowując inwestycję, na pewno mieliście jakieś wyobrażenie tego, jacy będą jej mieszkańcy. Jaki będzie docelowy mieszkaniec Diasfery Łódzkiej?

Wyobrażam sobie, że będzie to osoba ceniąca sobie miasto i jego zalety. Aktywna i dynamiczna. Prawdopodobnie ktoś młody, kto nie chce rozstawać się z centrum, ale też ktoś starszy, kto po okresie mieszkania na przedmieściach zatęsknił do miasta i chce do niego wrócić. Może student, może pracownik branży kreatywnej lub firmy zajmującej się technologią. Będzie to ktoś, kto traktuje mieszkanie nie jako twierdzę, w której zamyka się na cały dzień, lecz raczej jako stylowy, komfortowy punkt wyjścia dla spędzania czasu na mieście. Czas wolny, czy to po studiach na pobliskiej Filmówce, czy po pracy w jednej z dużych firm z siedzibami w centrum, mieszkaniec Diasfery może spędzać w wielu ciekawych obiektach: na OFF Piotrkowskiej, czy w parku Źródliska, w klubie fitness, w galerii handlowej albo innym z wielu atrakcyjnych miejsc znajdujących się w promieniu niespełna kilometra od naszej inwestycji.

Nawiązanie do tradycyjnej architektury Łodzi było jednym z najważniejszych założeń projektu Diasfery. Dlaczego to było tak istotne?

Slogan towarzyszący inwestycji to Tożsamość miejsca, bo tożsamość jest dla nas bardzo istotną wartością. Duda Development jest firmą rodzinną. Wierzymy w tradycję, dziedzictwo, mądrość pokoleń. Wierzymy też, że nic, co ma się sprawdzić w teraźniejszości i godnie doczekać przyszłości, nie może zapominać o swojej przeszłości, porzucać swoich korzeni. My o naszych korzeniach pamiętamy każdego dnia, prowadząc spółki w wielu różnych branżach. Dlatego sięgnęliśmy po jedną z najpiękniejszych łódzkich tradycji, czyli tradycję architektury kamienicznej, i właśnie w niej osadziliśmy Diasferę.

Można się domyślać, że ekspansja poza własne województwo nie jest czymś, na co mogłaby sobie pozwolić firma, która dopiero stawia swoje pierwsze kroki na rynku. Od jak dawna Duda Development działa w branży budowlanej?

Wchodzimy w skład wielobranżowego rodzinnego Holdingu Duda. Na rynku nieruchomości istniejemy już od ponad 20 lat – działalność rozpoczynaliśmy w Poznaniu w 1997 roku. Od kilku lat oprócz licznych inwestycji gruntowych i komercyjnych systematycznie wprowadzamy do naszego portfolio także nieruchomości mieszkaniowe: pierwszą było osiedle Nowe Złotniki w Złotnikach pod Poznaniem, a najnowszą jest właśnie Diasfera Łódzka.

A Ty jak reagujesz jak wracasz do domu?Duda Development

Stale rozrastający się koncern Duda Holding pozostaje firmą rodzinną. Jak pracuje się z własnymi krewnymi i bliskimi?

Przyjemnie jest pracować ze świadomością, że nie robi się tego dla zysku jakiegoś światowego giganta, lecz dla dobrobytu naszego własnego kraju. Codziennie pracujemy na imię własnej rodziny, które jest przecież w nazwie wielu naszych spółek. Nie potrzebujemy też rzeszy doradców i agencji, żeby wymyślały dla nas zgodne z najnowszymi trendami wartości, którymi mielibyśmy się kierować: są one naszym dziedzictwem jako firmy rodzinnej, są w DNA naszej marki. Powtarzałem wiele razy i powtórzę to jeszcze nieraz: naszym najlepszym doradcą, źródłem inspiracji i drogowskazem jest nasz tata, twórca Polskiego Koncernu Mięsnego.

W skład Holdingu wchodzą rozmaite spółki, od firmy deweloperskiej poprzez hotel i restaurację aż po fundusz inwestycyjny. Skąd tak szerokie spektrum zainteresowań?

Tutaj znowu musimy wrócić do zalet bycia spółką rodzinną! W zarządzie Holdingu jest czwórka rodzeństwa, a każde z nas ma nieco inne zainteresowania, gusta i temperament, co pozwala nam dostrzegać rozmaite nisze rynkowe i biznesowe możliwości. Staramy się zawsze być o krok do przodu przed konkurencją – łatwiej to osiągnąć, gdy działa się jako drużyna!

Wróćmy na chwilę do Łodzi i do Diasfery Łódzkiej, której wykonawcą jest Firma Budowlana Antczak – również firma rodzinna. Czy celowo zdecydowaliście się na współpracę ze spółką o modelu funkcjonowania podobnym do waszego?

Bardzo cenimy sobie firmy rodzinne, bo wiemy, że ich wartości będą zbieżne z naszymi. Chociaż nie mogę powiedzieć, że jest to klucz, według którego dobieramy naszych współpracowników, to wiemy, że gdy decydujemy się na tego rodzaju współpracę, będzie się ona opierać na solidnych podstawach i wzajemnym zrozumieniu. Obchodząca w tym roku swoje 15. urodziny Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda, działająca na rzecz wyrównywania szans oraz poprawy warunków kształcenia potrzebujących, zdolnych dzieci i młodzieży z regionu, była jednym z pierwszych przedsięwzięć z zakresu CSR – corporate social responsibility, społecznej odpowiedzialności biznesu – w Polsce. Co daje firmie działalność fundacji?

Ponieważ działamy w branży nieruchomości, siłą rzeczy jesteśmy zorientowani na przyszłość i długoterminowe planowanie – w perspektywie nie tygodni i miesięcy, jak w wielu branżach, lecz lat i pokoleń. To samo dotyczy wielu innych spółek Holdingu. Wierzymy, że tylko działanie z perspektywy pokoleń – co staramy się osiągnąć poprzez wspieranie wykształcenia młodych ludzi, od których zależy przecież przyszłość nas wszystkich – ma szansę pozytywnie wpłynąć na nasze społeczeństwo. Nie pytamy, co może nam dać Fundacja, lecz raczej: co my możemy zrobić, by dać od siebie jeszcze więcej. Na koniec jeszcze jedno pytanie o Łódź. Czy Diasfera to jednorazowe przedsięwzięcie, czy raczej zamierzacie w przyszłości realizować inne inwestycje budowlane w tym mieście?

Jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach, ale przyglądamy się gruntom w Łodzi i okolicy i nie wykluczamy, że zdecydujemy się na kolejną inwestycję w tym regionie. Na pewno warto śledzić aktualności na naszej stronie internetowej Duda Development i fanpage’u @DUDADevelopment, by być na bieżąco z naszymi poczynaniami! Z kolei osoby zainteresowane zakupem mieszkania serdecznie zapraszamy do naszego biura sprzedaży przy ul. Kilińskiego 138, naprzeciwko Hotelu Ambasador.

Wojciech Duda. wiceprezes zarządu Duda DevelopmentDuda Development

Źródło zdjęcia głównego: Duda Development

Pozostałe wiadomości

Izraelskie wojsko przeprowadziło ataki na cele Hezbollahu w głębi i na południu Libanu. To zapowiedziany przez Izrael atak odwetowy po tym, jak w sobotę w ostrzale rakietowym kontrolowanych przez Izrael Wzgórz Golan zginęło 12 osób, w tym dzieci.

"Przekroczenie wszelkich czerwonych linii". Izrael odpowiedział

"Przekroczenie wszelkich czerwonych linii". Izrael odpowiedział

Źródło:
PAP

Mieszkańcy znanej greckiej wyspy Santorini narzekają na turystów. Chcą ograniczenia ich liczby. "Santorini to cud natury, który może przekształcić się w potwora" - ostrzegł właściciel miejscowego hotelu.

Mieszkańcy znanej wyspy narzekają na turystów. Chcą ograniczenia ich liczby

Mieszkańcy znanej wyspy narzekają na turystów. Chcą ograniczenia ich liczby

Źródło:
PAP

Czteroletnie dziecko utopiło się w sobotę w oczku wodnym na prywatnej posesji w Rybniku (Śląskie). Według lokalnych mediów, chłopczyk wpadł do wody w czasie zabawy.

Tragedia w Rybniku. Nie żyje czterolatek

Tragedia w Rybniku. Nie żyje czterolatek

Źródło:
tvn24.pl, radio90.pl

Ludzie na to patrzą, widzą prezydenta, który w żaden sposób nie pozwala rządowi realizować polityki w bardzo trudnych czasach - mówił w "Faktach po Faktach" Bartosz Arłukowicz (KO), komentując spór wokół nominacji ambasadorów. - Trzeba rozmawiać z panem prezydentem, a nie wydawać mu rozkazy - stwierdził Zbigniew Bogucki z PiS.

"Pan prezydent robi sobie sam krzywdę. Ludzie na to patrzą"

"Pan prezydent robi sobie sam krzywdę. Ludzie na to patrzą"

Źródło:
TVN24

To bardzo niebezpieczne, bo można nie zauważyć, że w tańcu ktoś przylepił nam plaster. Organizm może wchłonąć substancję odurzającą przez skórę.

Pigułka gwałtu w plastrze. Ostrzeżenie przed nową metodą gwałcicieli

Pigułka gwałtu w plastrze. Ostrzeżenie przed nową metodą gwałcicieli

Źródło:
Fakty TVN

12 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych po tym, jak rakieta spadła na boisko piłkarskie na okupowanych przez Izrael Wzgórzach Golan. Służby medyczne przekazały, że wśród ofiar śmiertelnych są dzieci. Izrael o atak oskarżył libański Hezbollah.

Rakieta uderzyła w boisko, wiele osób nie żyje

Rakieta uderzyła w boisko, wiele osób nie żyje

Źródło:
Reuters, PAP

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy turnieju olimpijskiego. Męska reprezentacja Polski w siatkówce pokonała Egipt. Hezbollah przeprowadził atak na Wzgórza Golan. Na A4 doszło do śmiertelnego wypadku. Maleje przewaga Donalda Trumpa nad Kamalą Harris. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 28 lipca.

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę

Źródło:
tvn24.pl, PAP, TVN24

Pięcioletni chłopiec oddalił się od rodziców w parku rozrywki Energylandia w Zatorze (Małopolska) i wpadł do basenu. Życie topiącego się dziecka uratowali świadkowie, którzy wyciągnęli go z wody, a następnie ratownicy, którzy przywrócili mu funkcje życiowe. Pięciolatek trafił do szpitala.

Wypadek w parku rozrywki. Pięciolatek wpadł do basenu i zaczął się topić

Wypadek w parku rozrywki. Pięciolatek wpadł do basenu i zaczął się topić

Źródło:
tvn24.pl

24-letni Anthony Esan usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa umundurowanego funkcjonariusza i trafił do aresztu po tym, jak brytyjska policja zatrzymała go w związku z atakiem na żołnierza. Podpułkownik Mark Teeton został kilkukrotnie pchnięty nożem. Jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Podbiegł do żołnierza i zaczął go dźgać. Miał przy sobie wiele noży

Podbiegł do żołnierza i zaczął go dźgać. Miał przy sobie wiele noży

Źródło:
BBC

Susza hydrologiczna opanowała część Polski. Szczególnie trudna sytuacja panuje w regionach o zwartej zabudowie, gdzie wybetonowane ulice i place utrudniają zatrzymywanie wody. Wiele gmin apeluje o rozsądne korzystanie z zasobów wodnych.

Woda na wagę złota. Apele do mieszkańców

Woda na wagę złota. Apele do mieszkańców

Źródło:
TVN24, IMGW

Przedstawiciele władz dzielnicy i ośrodka sportu zabrali głos po masowym zatruciu chlorem na basenie na warszawskim Targówku. Urzędnicy przyznają, że na razie nie wiadomo, co było przyczyną zbyt wysokiego stężenia chloru. Basen pozostaje zamknięty, a sprawie przyjrzy się także prokuratura.

Żółta woda w basenie, 23 osoby podtrute. "Nie wiemy, co było przyczyną"

Żółta woda w basenie, 23 osoby podtrute. "Nie wiemy, co było przyczyną"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne po zderzeniu dwóch samochodów na podkarpackim odcinku autostrady A4. Do tragicznego wypadku doszło na jezdni w stronę Rzeszowa.

Tragedia na autostradzie A4. Nie żyją dwie osoby

Tragedia na autostradzie A4. Nie żyją dwie osoby

Źródło:
TVN24

Młody lis zaczepiający żabę - taki materiał z okolic Częstochowy otrzymaliśmy na Kontakt 24. Zabawy zwierząt mają kluczową rolę w ich prawidłowym rozwoju, a echa takich zachowań możemy często zobaczyć w ich dorosłym życiu.

Ważna lekcja dla młodego lisa

Ważna lekcja dla młodego lisa

Źródło:
Kontakt 24

Hubert Kijek rozmawiał z Allanem Lichtmanem, wybitnym amerykańskim politologiem i historykiem, który od wyborów w 1984 roku trafnie przewiduje, kto wygra prezydencki wyścig w Stanach Zjednoczonych. Robi to na podstawie opracowanej przez siebie metody "trzynastu kluczy". Specjalista uważa, że demokraci mają dużą szansę na zwycięstwo, ale ostateczną prognozę wyniku wyborów prezydenckich prawdopodobnie poda w sierpniu, po konwencji demokratów.

Kto będzie kolejnym prezydentem USA? Allan Lichtman od 40 lat trafnie przewiduje wyniki wyborów

Kto będzie kolejnym prezydentem USA? Allan Lichtman od 40 lat trafnie przewiduje wyniki wyborów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS
Las wielopiętrowych apartamentowców wyrośnie w Łebie. Bałtycka Hurgada? 

Las wielopiętrowych apartamentowców wyrośnie w Łebie. Bałtycka Hurgada? 

Źródło:
tvn24.pl
Premium

18. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi rozpoczęła się w sobotę w Kazimierzu Dolnym (Lubelskie). Wydarzenie potrwa osiem dni. W jego programie znalazły się pokazy filmowe, ale też spotkania z twórcami, koncerty i wystawy. Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się polska premiera ekranizacji powieści Aleksandra Dumasa "Hrabia Monte Christo".

Dwa Brzegi kina i sztuki. Ruszył festiwal w Kazimierzu Dolnym

Dwa Brzegi kina i sztuki. Ruszył festiwal w Kazimierzu Dolnym

Źródło:
PAP
Amerykańska gra prezydenckim zdrowiem

Amerykańska gra prezydenckim zdrowiem

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Sejm poparł poprawki Senatu do ustawy o prawie autorskim, która jest wdrożeniem przepisów unijnej dyrektywy, regulującej kwestie wynagrodzenia za wykorzystywanie utworów. Zgodnie z przyjętymi poprawkami to prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie mediatorem w sporach między wydawcami a big techami. Wcześniej wydawcy i redakcje apelowały, by wyższa izba zmieniła uchwalone w Sejmie niekorzystne przepisy tak, by łatwiej było negocjować z platformami cyfrowymi.

Nowelizacja prawa autorskiego. O co w niej chodzi

Nowelizacja prawa autorskiego. O co w niej chodzi

Źródło:
tvn24.pl

Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych z nadzieją przyjęła poprawki Senatu do ustawy o prawie autorskim wzmacniające pozycję wydawców w negocjacjach z big techami - czytamy w oświadczeniu rady na portalu X. W piątek Sejm zadecydował, że projekt ustawy z poprawkami trafi na biurko prezydenta.

"Tylko w ten sposób uratujemy lokalne media i lokalną demokrację"

"Tylko w ten sposób uratujemy lokalne media i lokalną demokrację"

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najgłośniejszych filmowych premierach tego tygodnia. Na wielki ekran trafił między innymi "Deadpool & Wolverine" z Ryanem Reynoldsem i Hugh Jackmanem w rolach głównych. Prowadząca program opowiedziała też o nowej biografii filmowej Boba Dylana. W piosenkarza i laureata Nagrody Nobla wcielił się Timothée Chalamet.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl