Artykuł sponsorowany: Przyszłość jest w Łodzi?

Diasfera ŁódzkaDuda Development

Powstająca między ulicami Kilińskiego a Targową Diasfera Łódzka jest jedną z najgłośniejszych inwestycji mieszkaniowych 2019 roku. Ścisła współpraca dewelopera i Urzędu Miasta zaowocowała budynkiem, który wywołał w okolicy żywe zainteresowanie. O to, skąd wziął się pomysł na tę nowoczesną kamienicę, jak wyobraża sobie jej przyszłych mieszkańców i co daje mu energię do pracy, zapytaliśmy Wojciecha Dudę, wiceprezesa odpowiedzialnej za realizację inwestycji spółki Duda Development.

Jesteście znani ze swoich realizacji w Poznaniu i okolicach. Dlaczego tym razem zdecydowaliście się na rozpoczęcie inwestycji właśnie tu, w Łodzi?

Planując rozszerzenie działalności mieszkaniowej poza Poznań i jego bezpośrednie okolice, braliśmy pod uwagę różne miasta. Wybór padł na Łódź, i to z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim dostrzegliśmy tu ogromny potencjał, który jest wspaniałą cechą wielu stosunkowo młodych miast. Czuć tu silne parcie na rozwój, odnawianie, odświeżanie i upiększanie. Sami chcielibyśmy być – i mam nadzieję, że już jesteśmy i jeszcze będziemy – tego częścią. Od samego początku udało nam się nawiązać bardzo pozytywne relacje z władzami miasta, zwłaszcza z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków i Biurem Architekta Miasta, co było dla nas wskazówką, że decyzja była słuszna. Istotne było także to, że Łódź jest położona stosunkowo blisko Poznania: dzięki temu nasz zespół specjalistów może na bieżąco nadzorować prace nad powstawaniem budynku.

W ciągu kilku ostatnich lat przybyło w Łodzi sporo inwestycji mieszkaniowych. Co wyróżnia Diasferę na tle pozostałych?

Postawiliśmy na estetykę. Zależało nam między innymi na tym, aby ta inwestycja była nową jakością wśród najnowszego łódzkiego budownictwa, dlatego do wykonania projektu zaangażowaliśmy m.in. pracownię architektoniczną STAAM Architekt, nagrodzoną w organizowanym przez Urząd Miasta konkursie Współczesna Kamienica Łódzka. Aby podkreślić „poznańsko-łódzkość” projektu, jego, można by powiedzieć, międzymiastowy charakter, większość prac projektowych wzięły na siebie poznańskie pracownie MODO architecture i ZOKOarchitekci. Chcieliśmy nawiązać do kamienicznych tradycji, jednocześnie wytyczając nowe trendy; patrzeć w przyszłość, a nie w przeszłość. To dlatego Diasfera będzie zawierała subtelne aluzje do historycznych budynków, ale bez zachłystywania się wzorami z przeszłości.

Wydaje się, że ostatnie lata to okres masowej migracji ze śródmieścia na obrzeża i pod miasto. Budowanie w centrum to ryzyko?

Inni ludzie pragną mieszkać w centrum, inni przeprowadzają się na obrzeża. Diasfera będzie idealnym miejscem dla ludzi młodych, pracujących i studiujących w centrum miasta, przedkładających uczestnictwo w miejskich aktywnościach nad spokój i ciszę przedmieść. Wszystko to sprawia, że będzie to idealne miejsce na zakup mieszkania inwestycyjnego, przeznaczonego na wynajem.

Diasfera ŁódzkaDuda Development

Przygotowując inwestycję, na pewno mieliście jakieś wyobrażenie tego, jacy będą jej mieszkańcy. Jaki będzie docelowy mieszkaniec Diasfery Łódzkiej?

Wyobrażam sobie, że będzie to osoba ceniąca sobie miasto i jego zalety. Aktywna i dynamiczna. Prawdopodobnie ktoś młody, kto nie chce rozstawać się z centrum, ale też ktoś starszy, kto po okresie mieszkania na przedmieściach zatęsknił do miasta i chce do niego wrócić. Może student, może pracownik branży kreatywnej lub firmy zajmującej się technologią. Będzie to ktoś, kto traktuje mieszkanie nie jako twierdzę, w której zamyka się na cały dzień, lecz raczej jako stylowy, komfortowy punkt wyjścia dla spędzania czasu na mieście. Czas wolny, czy to po studiach na pobliskiej Filmówce, czy po pracy w jednej z dużych firm z siedzibami w centrum, mieszkaniec Diasfery może spędzać w wielu ciekawych obiektach: na OFF Piotrkowskiej, czy w parku Źródliska, w klubie fitness, w galerii handlowej albo innym z wielu atrakcyjnych miejsc znajdujących się w promieniu niespełna kilometra od naszej inwestycji.

Nawiązanie do tradycyjnej architektury Łodzi było jednym z najważniejszych założeń projektu Diasfery. Dlaczego to było tak istotne?

Slogan towarzyszący inwestycji to Tożsamość miejsca, bo tożsamość jest dla nas bardzo istotną wartością. Duda Development jest firmą rodzinną. Wierzymy w tradycję, dziedzictwo, mądrość pokoleń. Wierzymy też, że nic, co ma się sprawdzić w teraźniejszości i godnie doczekać przyszłości, nie może zapominać o swojej przeszłości, porzucać swoich korzeni. My o naszych korzeniach pamiętamy każdego dnia, prowadząc spółki w wielu różnych branżach. Dlatego sięgnęliśmy po jedną z najpiękniejszych łódzkich tradycji, czyli tradycję architektury kamienicznej, i właśnie w niej osadziliśmy Diasferę.

Można się domyślać, że ekspansja poza własne województwo nie jest czymś, na co mogłaby sobie pozwolić firma, która dopiero stawia swoje pierwsze kroki na rynku. Od jak dawna Duda Development działa w branży budowlanej?

Wchodzimy w skład wielobranżowego rodzinnego Holdingu Duda. Na rynku nieruchomości istniejemy już od ponad 20 lat – działalność rozpoczynaliśmy w Poznaniu w 1997 roku. Od kilku lat oprócz licznych inwestycji gruntowych i komercyjnych systematycznie wprowadzamy do naszego portfolio także nieruchomości mieszkaniowe: pierwszą było osiedle Nowe Złotniki w Złotnikach pod Poznaniem, a najnowszą jest właśnie Diasfera Łódzka.

A Ty jak reagujesz jak wracasz do domu?Duda Development

Stale rozrastający się koncern Duda Holding pozostaje firmą rodzinną. Jak pracuje się z własnymi krewnymi i bliskimi?

Przyjemnie jest pracować ze świadomością, że nie robi się tego dla zysku jakiegoś światowego giganta, lecz dla dobrobytu naszego własnego kraju. Codziennie pracujemy na imię własnej rodziny, które jest przecież w nazwie wielu naszych spółek. Nie potrzebujemy też rzeszy doradców i agencji, żeby wymyślały dla nas zgodne z najnowszymi trendami wartości, którymi mielibyśmy się kierować: są one naszym dziedzictwem jako firmy rodzinnej, są w DNA naszej marki. Powtarzałem wiele razy i powtórzę to jeszcze nieraz: naszym najlepszym doradcą, źródłem inspiracji i drogowskazem jest nasz tata, twórca Polskiego Koncernu Mięsnego.

W skład Holdingu wchodzą rozmaite spółki, od firmy deweloperskiej poprzez hotel i restaurację aż po fundusz inwestycyjny. Skąd tak szerokie spektrum zainteresowań?

Tutaj znowu musimy wrócić do zalet bycia spółką rodzinną! W zarządzie Holdingu jest czwórka rodzeństwa, a każde z nas ma nieco inne zainteresowania, gusta i temperament, co pozwala nam dostrzegać rozmaite nisze rynkowe i biznesowe możliwości. Staramy się zawsze być o krok do przodu przed konkurencją – łatwiej to osiągnąć, gdy działa się jako drużyna!

Wróćmy na chwilę do Łodzi i do Diasfery Łódzkiej, której wykonawcą jest Firma Budowlana Antczak – również firma rodzinna. Czy celowo zdecydowaliście się na współpracę ze spółką o modelu funkcjonowania podobnym do waszego?

Bardzo cenimy sobie firmy rodzinne, bo wiemy, że ich wartości będą zbieżne z naszymi. Chociaż nie mogę powiedzieć, że jest to klucz, według którego dobieramy naszych współpracowników, to wiemy, że gdy decydujemy się na tego rodzaju współpracę, będzie się ona opierać na solidnych podstawach i wzajemnym zrozumieniu. Obchodząca w tym roku swoje 15. urodziny Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda, działająca na rzecz wyrównywania szans oraz poprawy warunków kształcenia potrzebujących, zdolnych dzieci i młodzieży z regionu, była jednym z pierwszych przedsięwzięć z zakresu CSR – corporate social responsibility, społecznej odpowiedzialności biznesu – w Polsce. Co daje firmie działalność fundacji?

Ponieważ działamy w branży nieruchomości, siłą rzeczy jesteśmy zorientowani na przyszłość i długoterminowe planowanie – w perspektywie nie tygodni i miesięcy, jak w wielu branżach, lecz lat i pokoleń. To samo dotyczy wielu innych spółek Holdingu. Wierzymy, że tylko działanie z perspektywy pokoleń – co staramy się osiągnąć poprzez wspieranie wykształcenia młodych ludzi, od których zależy przecież przyszłość nas wszystkich – ma szansę pozytywnie wpłynąć na nasze społeczeństwo. Nie pytamy, co może nam dać Fundacja, lecz raczej: co my możemy zrobić, by dać od siebie jeszcze więcej. Na koniec jeszcze jedno pytanie o Łódź. Czy Diasfera to jednorazowe przedsięwzięcie, czy raczej zamierzacie w przyszłości realizować inne inwestycje budowlane w tym mieście?

Jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach, ale przyglądamy się gruntom w Łodzi i okolicy i nie wykluczamy, że zdecydujemy się na kolejną inwestycję w tym regionie. Na pewno warto śledzić aktualności na naszej stronie internetowej Duda Development i fanpage’u @DUDADevelopment, by być na bieżąco z naszymi poczynaniami! Z kolei osoby zainteresowane zakupem mieszkania serdecznie zapraszamy do naszego biura sprzedaży przy ul. Kilińskiego 138, naprzeciwko Hotelu Ambasador.

Wojciech Duda. wiceprezes zarządu Duda DevelopmentDuda Development

Źródło zdjęcia głównego: Duda Development

Pozostałe wiadomości

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Samolot marynarki wojennej USA został trafiony nad Morzem Czerwonym najprawdopodobniej w wyniku "bratobójczego ognia". Zmusiło to dwóch pilotów do katapultowania się - poinformowała agencja Associated Press.

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

Źródło:
PAP

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Na Kamczatce został odnaleziony samolot An-2, który zniknął z radarów trzy dni temu. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby. Wszyscy żyją - oznajmił w niedzielę Siergiej Lebiediew, regionalny minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Źródło:
RBK, Izwestija, Kam24

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

1032 dni temu rozpoczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę. Organizacja Narodów Zjednoczonych podała, że od początku wojny zginęło ponad 12 tysięcy cywili. W tym roku zginęło ponad 340 cywili, a ponad 1800 zostało rannych.

ONZ o tragicznym bilansie wojny w Ukrainie

ONZ o tragicznym bilansie wojny w Ukrainie

Źródło:
TVN24, PAP, Reuters

Po miesiącu oczekiwania chiński statek Yi Peng wypłynął z duńskiej cieśniny Kattegat. Załoga tego statku jest podejrzana o przerwanie kabli telekomunikacyjnych na Bałtyku w połowie listopada. Trwa śledztwo w sprawie możliwego sabotażu. "Udało się porozmawiać z załogą i sprawdzić kwestie techniczne" - przekazał szef szwedzkiej Komisji do spraw Wypadków.

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

Źródło:
PAP

Fedor Szandor brał udział w walkach w Ukrainie i z bronią w ręku prowadził z okopów wykłady dla swoich studentów. Teraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował go nowym ambasadorem w Budapeszcie.

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Źródło:
PAP

Papież Franciszek jest przeziębiony i nie spotka się z wiernymi w niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia. Watykan tłumaczy, że decyzja ma też związek z obowiązkami papieża w przyszłym tygodniu.

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Źródło:
PAP

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

50-letniemu lekarzowi z Arabii Saudyjskiej zarzuca się pięciokrotne morderstwo i usiłowanie zabójstwa ponad 200 osób na jarmarku bożonarodzeniowym w Magdeburgu. Premier Donald Tusk po ataku w Niemczech apeluje do prezydenta i posłów PiS. 38 osób zginęło w wypadku autobusu w Brazylii. Viktor Orban, odnosząc się do sprawy Marcina Romanowskiego zasugerował, że na Węgrzech "może dochodzić do przypadków udzielania azylu" innym osobom. IMGW wydało ostrzeżenia w związku z niebezpieczną pogodą. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 22 grudnia.

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Źródło:
TVN24, PAP

Wieczorem na placu budowy nowej stacji metra zapadła się ziemia. - Zobaczyliśmy zapadlisko w ziemi na około trzy metry - mówił redakcji Kontakt24 aspirant Mariusz Kapsa ze stołecznej straży pożarnej. Jolanta Maliszewska z MPWiK przekazała, że w niedzielę rano została przywrócona woda do bloków przy ulicy Rayskiego.

Awaria na budowie nowej stacji metra. "Zobaczyliśmy zapadlisko na trzy metry"

Awaria na budowie nowej stacji metra. "Zobaczyliśmy zapadlisko na trzy metry"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

Prezydent elekt USA Donald Trump ogłosił, że zamierza powołać producenta telewizyjnego Marka Burnetta na stanowisko specjalnego wysłannika do Wielkiej Brytanii w swojej nowej administracji. Burnett jest laureatem 13 nagród Emmy.

Laureat nagród Emmy w administracji Trumpa

Laureat nagród Emmy w administracji Trumpa

Źródło:
PAP

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl