TVN24 | Kultura i styl

Żora Korolyov nie żyje. Tancerz miał 34 lata

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
momo/kab
Źródło:
tvn24.pl, Polsat News
Nie żyje Żora Korolyov
Bartosz Krupa/East NewsNie żyje Żora Korolyov

Zmarł Żora Korolyov, tancerz, choreograf i aktor, znany między innymi z programu "Taniec z Gwiazdami". Miał 34 lata. O śmierci celebryty poinformowała jego partnerka Ewelina Bator. Tancerz osierocił 11-letnią córkę.

"Mój kochany! Dziękuję Ci za najpiękniejsze 5 lat wspólnego tańca. Prawdą jest, że dnia 21.12.2021 odszedł człowiek, który kochał całym sercem i którego ja kochałam i kocham najmocniej na świecie. Nasze serca pękły ale złożą się kochanie tam na górze. Będziemy się sobą opiekować. Kochamy Cię" - napisała Bator na Instagramie. "Wierzcie mi - też w to nie wierzę. Długo nie uwierzę. I na ten moment to co się stało potrzebuje ciszy..." - dodała. Nie podała przyczyny śmierci partnera.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Tancerz, choreograf, aktor

Korolyov pochodził z Ukrainy, urodził się w Odessie. Jako nastolatek przeprowadził się do Polski. Tańczył w stylach latynoamerykańskim i standardowym. Zdobył m.in. tytuł młodzieżowego Mistrza Polski, dotarł także do półfinałów mistrzostw świata, finału Mistrzostw Europy Środkowej i dwukrotnie do finału Mistrzostw Unii Europejskiej.

Popularność zdobył za sprawą udziału w programie rozrywkowym TVN "Taniec z gwiazdami". Na przestrzeni kilku edycji jego tanecznymi partnerkami były piosenkarki Kasia Cerekwicka i Isis Gee, prezenterka pogody Agnieszka Cegielska, Karolina Gorczyca, Dominika Gwit oraz Martyna Kupczyk. Później występował w programach Polsatu "Jak oni śpiewają" i "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".

Miał na koncie także karierę aktorską. Zagrał m.in. w filmie "Kochaj i tańcz", występował również w serialach.

W 2010 roku Korolyov poślubił tancerkę Annę Kuzneckową, z którą miał córkę Sonię. Para rozwiodła się w 2017 roku. Korolyov związał się później z Eweliną Bator. 

Autor:momo/kab

Źródło: tvn24.pl, Polsat News

Pozostałe wiadomości