Zespół BTS wystąpił przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ

Autor:
mart\mtom
Źródło:
Reuters

Południowokoreański zespół BTS wystąpił przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ, promując globalne cele walki z ubóstwem, nierównością, niesprawiedliwością i zmianami klimatycznymi. Grupa kręciła wcześniej w siedzibie organizacji klip do piosenki "Permission to Dance".

Zespół BTS, którego członkowie zadeklarowali, że wszyscy są w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19, pojawili się osobiście przed Zgromadzeniem Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych jako specjalni wysłannicy prezydenta ONZ ds. przyszłych pokoleń i kultury. Zostali przedstawieni przez prezydenta Korei Południowej Moon Dze Ina i mówili między innymi o wyzwaniach związanych z pandemią COVID-19.

Jungkook: byłem zasmucony, że odwołano ceremonie ukończenia szkoły

Członkowie grupy podzielili się przemyśleniami swoimi i młodych ludzi na całym świecie na temat ostatnich dwóch lat i przyszłości, wyrażając swoją frustrację podczas pandemii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

- Byłem zasmucony słysząc, że ceremonie rozpoczęcia i ukończenia szkoły musiały zostać odwołane – powiedział Jeon Jung-Kook, znany jako Jungkook. - To są chwile w życiu, które chcesz uczcić, a anulowanie ich musiało być denerwujące. Mieliśmy złamane serce, gdy odwołano nasze od dawna zaplanowane trasy koncertowe - dodał.

BTS: młodzi nie są "straconym pokoleniem"

Piosenkarze przekonywali też, że młodzież nie jest "straconym pokoleniem COVID". - Myślę, że przesadzonym jest mówienie, że się pogubili tylko dlatego, że ścieżki, którymi podążają, nie są zauważane przez dorosłych - powiedział lider grupy BTS Kim Nam-Joon, znany jako RM.

Kim Seok-Jin, znany jako Jin, dodał: - Zamiast 'straconego pokolenia' bardziej odpowiednią nazwą byłoby 'pokolenie powitalne', ponieważ zamiast obawiać się zmian, pokolenie to mówi 'witaj' i idzie naprzód".

Klip w siedzibie ONZ

Siedmioosobowa grupa kręciła przez weekend teledysk do piosenki "Permission to Dance" w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Szli tańcząc przez salę Zgromadzenia Ogólnego.

Klip został wyemitowany podczas ich przemówienia.

Autor:mart\mtom

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości