Mural, który pojawił się na ścianie w mieście Margate, to dzieło Banksy'ego - potwierdziło BBC. Artysta zatytułował je "Valentine's day mascara", co można przetłumaczyć jako "Makijaż na walentynki". Zwraca nim uwagę na problem przemocy domowej. Jak jednak informuje BBC, zepsuta zamrażarka, która była integralną częścią pracy, została szybko usunięta.
Mural, który pojawił się na murze w mieście Margate w hrabstwie Kent nad Morzem Północnym, został potwierdzony jako dzieło Banksy'ego. Jego zdjęcie artysta zamieścił na swoim koncie na Instagramie, nadając graffiti tytuł "Valentine's day mascara", co można przetłumaczyć jako "Makijaż na walentynki". Nowe dzieło słynnego twórcy street artu zwraca uwagę na problem przemocy domowej.
Graffiti przedstawia gospodynię domową w stylu lat 50. w fartuchu kuchennym, żółtych gumowych rękawicach, uśmiechniętą, ale z opuchniętym okiem i wybitym zębem. Kobieta najwyraźniej zamyka mężczyznę w zamrażarce. Na zdjęciu widać, że z prawdziwego urządzenia, stojącego przy ścianie, wystają dwie namalowane nogi w męskich butach.
W krótkim czasie nowy wpis Banksy'ego polubiło ponad milion użytkowników. Wiele komentarzy odnosi się do kwestii przemocy domowej. "Cieszę się, że się go pozbyła" - brzmi jeden z nich.
Banksy opublikował zdjęcie swojej nowej pracy w walentynki rano. Dodał również zdjęcia przedstawiające zbliżenie uśmiechniętej twarzy kobiety z wyraźnymi śladami przemocy. Mural dopełniały, obok starej zamrażarki, porozrzucane śmieci: połamane krzesło ogrodowe, niebieska skrzynka, butelka po piwie. Jak informuje BBC, zepsuta zamrażarka, która była integralną częścią muralu, została jednak usunięta zaledwie kilka godzin po tym, jak artysta potwierdził, że to jego praca.
Banksy dla Ukrainy
W grudniu Banksy stworzył 50 sitodruków, które mają zostać sprzedane w celu zebrania funduszy na pomoc dla Ukraińców. Anonimowy artysta potwierdził wcześniej, że spędził trochę czasu w Ukrainie. Wcześniej opublikował film, na którym maluje sprayem projekty w ogarniętym wojną kraju i rozmawia z mieszkańcami.
Źródło: BBC