Kultura i styl

Syn Księcia Ciemności nieuleczalnie chory

Kultura i styl

materiały prasoweJack Osbourne jest producentem muzycznym i reżyserem

- Gdy niemal straciłem wzrok w prawym oku przerażony poszedłem do lekarza. Zdiagnozował stwardnienie rozsiane. Byłem zły i sfrustrowany, ciągle myślałem: "Urodziło mi się dziecko, praca idzie świetnie. Dlaczego teraz?" - mówi Jack Osbourne, 26-letni syn lidera Black Sabbath, Ozzy'ego Osbourne'a. Choroba jest nieuleczalna, uszkadza układ nerwowy.

Najnowszy numer "Hello" z Jackiem Osbourne'em i jego rodzinąmateriały prasowe

Jack Osbourne, znany na świecie jako gwiazda reality-show "Rodzina Osbourne'ów", ujawnił, że trzy tygodnie po urodzeniu jego pierwszego dziecka zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane. Zdecydował się o tym opowiedzieć w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu "Hello!", dla którego sfotografował się wraz z narzeczoną Lisą Stelly, córeczką Pearl Clementine i matką Sharon, by podnieść świadomość wśród ludzi na temat choroby.

- Dziękuję wszystkim za wsparcie i inspirujące słowa, bym się nie poddawał. To wiele dla mnie znaczy - napisał na Twitterze po tym, jak po ukazaniu się gazety zaczęły napływać do niego liczne komentarze od fanów.

Stwardnienie rozsiane (SM) to choroba centralnego układu nerwowego, w której dochodzi do uszkodzenia tkanki nerwowej w rdzeniu kręgowym i mózgu. Może ono powodować wiele objawów, między innymi zaburzenia ruchowe i czuciowe z powodu osłabienia mięśni, utratę wzroku i koordynacji ruchowej, trudności mowy. Częstym objawem są również przewlekłe zmęczenie i zaburzenia nastroju.

Choroba jest nieprzewidywalna, bo każdego dotyka inaczej. Jeden na pięciu dotkniętych nią ma łagodne objawy i nie jest niepełnosprawny, podczas gdy u innych choroba postępuje i stan zdrowia stale się pogarsza. SM jest nieuleczalne.

Jack ze swoją 2-miesięczną córką Pearl ClementineTwitter/Lisa Stelly

"To ja mam złą reputację, która powinna raczej dogonić mnie"

U 26-letniego syna Ozzy'ego Ossbourne'a zaczęło się od utraty widzenia w prawym oku w 60 procentach, co wydarzyło się ok. 3 miesiące temu. Przerażony poszedł do lekarza.

- Gdy czekałem na wyniki końcowe, byłem naprawdę zły. To nie był dobry czas na chorobę. Właśnie urodziło mi się dziecko, praca szła świetnie. Pomyślałem: "Dlaczego teraz?" - wspomina w rozmowie z "Hello!". I dodaje: - Gdy usłyszałem diagnozę, przez około dwa dni byłem załamany i sfrustrowany. Ale potem zdałem sobie sprawę, że może być ze mną tylko gorzej. Teraz adaptacja i walka z chorobą to moje motto.

Jego sławni rodzice (ojciec po 30 latach wrócił do Black Sabbath, a matka jest byłym jurorem w brytyjskim "X Factor") zdradzili, że wciąż starają się pogodzić z diagnozą, a Sharon nawet obwinia siebie: - Wciąż myślę: "Co zrobiłam źle, kiedy byłam w ciąży? Czego mogłam nie jeść lub nie pić?". Czuję się jakby to w jakiś sposób była moja wina.

Ozzy dodał: - To ja mam złą reputację, która powinna raczej dogonić mnie, a Jack to taki dobry człowiek.

Syn Księcia Ciemności zapowiedział, że nie podda się: będzie stosować różne kombinacje codziennych zabiegów leczniczych i terapii holistycznych oraz zmieni styl życia. Kilka lat temu głośna była jego walka z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu.

Autor: am/tr / Źródło: BBC News, Hello!, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

Pozostałe wiadomości