Śmiertelna pułapka Polańskiego

Pierce Brosnan i Ewan McGregor w filmie "Autor Widmo"
Pierce Brosnan i Ewan McGregor w filmie "Autor Widmo"
materiały dystrybutora
Pierce Brosnan i Ewan McGregor w filmie "Autor Widmo"materiały dystrybutora

To ani film polityczny, ani autobiografia – amatorów szufladkowania spotka z pewnością zawód po obejrzeniu najnowszego filmu Romana Polańskiego. Oczekiwano raczej jego głosu w sprawie oskarżenia zza Oceanu, a otrzymano – uniwersalną groteskę o człowieku, który gubi się i wpada w pułapkę. "Autor Widmo" w piątek wchodzi do polskich kin.

 
materiały dystrybutora materiały dystrybutora

Niemal pusta wyspa, nagie wydmy, wiatr i deszcz. Akcja filmu, prawie w całości, rozgrywa się w amerykańskim kurorcie, poza sezonem, na wyspie u wschodnich wybrzeży USA. W takich warunkach, w ponurym, ciemnym, nowoczesnym domu schronił się – wraz z żoną, biurem prasowym i obstawą – były premier Wielkiej Brytanii, Adam Lang (Pierce Brosnan). W swoim kraju jest rozliczany za nadmierną uległość wobec USA, potem okazuje się, że ściga go także Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, oskarżając o zbrodnie wojenne.

Jego dobre imię może uratować umiejętnie napisana autobiografia, w której będzie mógł obronić swoje polityczne decyzje. Jednak wynajęty do tego zadania profesjonalista ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego miejsce zajmuje kolejny "ghost writer" – główny bohater filmu (Ewan McGregor). To niespełniony pisarz, który "użycza" politykowi swojego talentu, w zamian za spore honorarium i publikację, choć nie pod swoim nazwiskiem.

Człowiek bez tożsamości

 
materiały dystrybutora materiały dystrybutora

Zresztą nazwiska ani imienia "ghost writera" w filmie nie poznajemy. Podobnie jak jego przeszłości czy cech charakteru. Jest wyzuty z tożsamości, to człowiek-nikt, widmo, "everyman, który jednocześnie ma w sobie pewien glamour" – jak określił tę postać współautor scenariusza, a zarazem autor książki, na podstawie której powstał film, Robert Harris. Kolorytu tej postaci dodaje grający ją Ewan McGregor, który dzięki swojej naturalności i poczuciu humoru zjednuje sobie widza. Poza tym – jest szczery, wręcz naiwny, brak mu przebiegłości, co sprawia, że stajemy po jego stronie.

Chcąc poprawić sztucznie wykreowany i nudny wizerunek polityka na kartach jego autobiografii, "ghost writer" dostrzega niezgodność podanych faktów z życia byłego premiera. Chcąc to wyjaśnić, brnie coraz dalej, aż trafia na ślad, który zaprowadzi go do odkrycia mrocznej tajemnicy. Jednocześnie jego życie znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czy zdoła z niego wybrnąć i czy uda mu się wydobyć prawdę na jaw – o tym trzeba przekonać się samemu.

To nie jest film polityczny

Po projekcji filmu Polańskiego na tegorocznym Berlinale, krytycy filmowi zarzucali reżyserowi niezgodność historyczną i naiwną konstrukcję fabuły. Zarzuty te wiążą się jednak z bardzo spłyconym odbiorem treści filmu – odczytaniem zaledwie jego pierwszej, zewnętrznej warstwy. Większość dopatruje się w obrazie thrilleru politycznego, a w postaci Langa – byłego premiera Wielkiej Brytanii, Tony'ego Blaira. Stąd zarzuty o brak poprawności faktograficznej i nie dość uzasadniony wątek szpiegowski.

Rzeczywiście fabuła wydaje się ledwie naszkicowana, bo – jak się okazuje – jest jedynie witryną opowieści Polańskiego. Porównanie Langa do Blaira kusi, bo Robert Harris w rzeczywistości przyjaźni się z brytyjskim premierem i zdołał poznać jego środowisko od podszewki, co – nie ukrywa – było niezwykle pomocne przy konstruowaniu postaci Langa. Ale jako współscenarzysta filmu stanowczo odżegnuje się od chęci portretowania Blaira. Wyjaśnia, że chodziło raczej o wykreowanie postaci uniwersalnego polityka. – Lang jest kwintesencją polityka, jest skomponowany z cech wszystkich polityków, których poznałem, i o których czytałem. Ma urok, który pozwala zrozumieć, dlaczego na niego głosowano – wyjaśnia Harris. – Chcieliśmy w tej postaci zawrzeć odpowiedź na pytanie, dlaczego polityczne kariery tak często zamieniają się w tragedie – dodaje.

Od początku Polański miał tylko jednego kandydata, który mógłby się wcielić w postać Langa – Pierce’a Brosnana, znanego dotychczas głównie jako odtwórcę roli Jamesa Bonda. – Pierce ma ogromny czar i pewność siebie – komentuje ten wybór Harris. Wydaje się też, że sam aktor trafnie odczytał swoją rolę – "człowieka w potrzasku własnej przeszłości i własnego ego, manipulowanego przez kobietę, której właściwie nie zna". – Wahałem się między sympatią do Langa, a myślą, że to kompletny głupiec, a także wiarą, że naprawdę chciał jak najlepiej dla swojego kraju – wspomina Pierce Brosnan. W jego odczuciu ten film ma "coś z klimatu szekspirowskiej tragedii", a jego bohaterowie to postaci "tajemnicze i złożone". – Są jak gniazdo żmij w surowym i lodowatym domu – ocenił Brosnan.

 
materiały dystrybutora materiały dystrybutora

Człowiek i jego widmo

Podczas pierwszego spotkania z byłym premierem, na jego pytanie – "Who are you?" ("Kim jesteś?"), przyszły twórca jego autobiografii odpowiada znamiennie: "I’m your ghost" (Jestem twoim duchem). Przypadek? Dowcip? Raczej umiejętna wskazówka reżysera, która odsłania na moment głębszą warstwę filmu. Przy zachowaniu pozorów normalności – widz obserwuje starcie człowieka z jego widmem, które dąży – niejako w jego imieniu – do ujawnienia brudnej prawdy. To oczywiście jedna z wielu możliwych interpretacji tego filmu.

Postaci polityka i jego "ghost writera" – wbrew pozorom – wiele łączy. Lang w młodości chciał być aktorem, "ghost writer" – pisarzem. Obaj są niespełnieni w swoich zamiarach, obaj odgrywają nie swoje role. Są jak marionetki, bezwolne w cudzych rękach, osaczeni i uwikłani w sytuację, która ich przerasta. Obu też spotka podobny los.

Labirynt i pułapka

Ci, którzy znają twórczość Polańskiego, a zwłaszcza jej początki – szybko rozpoznają tę sytuację. Problem jednostki, która pod pozorem codzienności zaplątuje się i gubi w labiryncie, by następnie wpaść w pułapkę – to niemalże leitmotiv filmów Polańskiego. Wystarczy przypomnieć sobie "Matnię", "Wstręt" czy "Dziecko Rosemary". Szukając innych analogii – również sceneria, w jakiej rozgrywa się akcja "Autora Widma", przypomina tę z "Matni" (w filmie z 1966 r. jest to odludna, "okresowa" wyspa, którą od lądu odcinają przypływy).

 
materiały dystrybutora materiały dystrybutora

Wspólny z wcześniejszymi filmami Polańskiego jest także nastrój i sposób budowania napięcia w "Autorze Widmie". Wszechobecna atmosfera niepokoju, nieustanne poczucie zagrożenia i życie w izolacji – pokazują absurdalne wyobcowanie współczesnego polityka i jego odcięcie się od reszty społeczeństwa. Takie warunki i sposób życia powodują wypaczenie jego stosunków z innymi ludźmi. Lang egzystuje w nierealnym świecie, uzależniony od ochroniarzy, żony i asystentki, które stają się jego jedynym łącznikiem z prawdziwym światem.

Absurd, groteska, klaustrofobia i fatalizm – przenikają kolejne sceny prowadząc widza do niespodziewanego zakończenia. W trakcie filmu pojawiają się też różne charakterystyczne postaci, np. starzec mieszkający na wyspie, który udziela głównemu bohaterowi ważnych informacji czy też recepcjonistka w hotelu ubrana jak przed wiekiem. Notabene do roli starca Polański zaangażował hollywoodzkiego weterana, niemal stuletniego aktora Eli Wallacha ("Siedmiu wspaniałych", "Skłóceni z życiem"), który przybył do Europy, by wystąpić tylko w jednej scenie.

Niebagatelną rolę w wykreowaniu niepokojącego nastroju pełni też pogoda – wietrzna, chłodna i ponura. Proste, ale wysmakowane kadry oraz starannie przemyślane ujęcia to zasługa polskiego operatora, autora zdjęć do tego filmu, Pawła Edelmana.

Walka o prawdę

 
materiały dystrybutora materiały dystrybutora

Od momentu odnalezienia przez "ghost writera" nieścisłości w życiorysie Adama Langa uparcie zmierza on do odkrycia tajemnicy. W wyniku jego poszukiwań prawda stopniowo wychodzi na jaw. Wiadomo, że jest ona ukryta na początku manuskryptu autobiografii, wie o tym także sam Lang, sugerując, by nowy "ghost writer" nie zmieniał wstępu, autorstwa jego poprzednika. Autor-widmo szuka rozwiązania zagadki, choć nie może ogarnąć całej sytuacji, w jakiej się znalazł – jak Józef K., który nie rozumiał sensu swojego procesu.

Fabuła filmu wydaje się być pretekstem do przypomnienia odwiecznej idei – jak łatwo jest rzucić w kogoś kamieniem, oskarżyć go i publicznie napiętnować jego domniemaną winę.

W filmie wyczuwalny jest gorzko-ironiczny ton Polańskiego, który wielu odbiorców potraktowało jako komentarz w sprawie ostatnich oskarżeń o gwałt sprzed ponad 30 lat. Jeśli w filmie widoczne są jakieś analogie do tej sytuacji – to w dużej mierze wykreowane przez samo życie i przez naszą wyobraźnię. Filmy Polańskiego cechuje uniwersalność, dlatego krytykom zdarzało się już wcześniej szukać zbieżności między życiem reżysera a jego twórczością.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały dystrybutora

Pozostałe wiadomości

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Podczas świątecznego dnia przeciętny Polak zje sześć tysięcy kalorii, a niektórzy nawet 10 tysięcy – wskazuje profesor Danuta Figurska–Ciura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zapotrzebowanie dla zdrowego, dorosłego człowieka o masie 60-70 kilogramów to około dwa tysiące kalorii dziennie.

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Źródło:
PAP

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Samolot marynarki wojennej USA został trafiony nad Morzem Czerwonym najprawdopodobniej w wyniku "bratobójczego ognia". Zmusiło to dwóch pilotów do katapultowania się - poinformowała agencja Associated Press.

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

Źródło:
PAP

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Wpuściła do domu mężczyznę, podającego się za pracownika wodociągów. Straciła kilkanaście tysięcy złotych i biżuterię. Policja przestrzega przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli administracji. Podpowiada też, co zrobić, by nie paść ich ofiarą.

Wpuściła do domu "pracownika wodociągów", straciła kilkanaście tysięcy złotych

Wpuściła do domu "pracownika wodociągów", straciła kilkanaście tysięcy złotych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Na Kamczatce został odnaleziony samolot An-2, który zniknął z radarów trzy dni temu. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby. Wszyscy żyją - oznajmił w niedzielę Siergiej Lebiediew, regionalny minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Źródło:
RBK, Izwestija, Kam24

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

Papież Franciszek jest przeziębiony i nie spotka się z wiernymi w niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia. Watykan tłumaczy, że decyzja ma też związek z obowiązkami papieża w przyszłym tygodniu.

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Źródło:
PAP

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

W sobotnim losowaniu Lotto żaden z graczy nie trafił szóstki. Oznacza to, że w najbliższym losowaniu można będzie wygrać dwanaście milionów złotych. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 21 grudnia 2024 roku.

Wielka kumulacja w Lotto

Wielka kumulacja w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

22 grudnia przypada ostatnia w tym roku niedziela handlowa. Na podpis prezydenta czeka ustawa zakładająca wolne od pracy 24 grudnia oraz trzy niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia.

Dziś jest niedziela handlowa

Dziś jest niedziela handlowa

Źródło:
PAP

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl