Ozzy Osbourne odwołuje wszystkie koncerty, ma poważne problemy ze zdrowiem

Autor:
jdw//az
Źródło:
Instagram, ozzy.com
Ozzy Osbourne to wieloletni lider zespołu Black Sabbath
Ozzy Osbourne to wieloletni lider zespołu Black Sabbath
Reuters Archive
Reuters ArchiveOzzy Osbourne to wieloletni lider zespołu Black Sabbath

Brytyjski wokalista Ozzy Osbourne odwołał wszystkie nadchodzące koncerty. W oświadczeniu, opublikowanym 1 lutego w mediach społecznościowych, poinformował, że ze względu na problemy ze zdrowiem nie będzie w stanie wystąpić na scenie w ramach zaplanowanej na maj tego roku trasy koncertowej "No More Tours 2 2023".

"To prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakimi musiałem podzielić się z moimi wiernymi fanami" - zaczął wpis wokalista. "Jak zapewne wszyscy wiecie, cztery lata temu, tego miesiąca, miałem poważny wypadek, podczas którego uszkodziłem kręgosłup" - kontynuował. 

Jak wyjaśnił w dalszej części w wpisu, ze względu na ciągnące się poważne problemy ze zdrowiem, nie będzie w stanie zagrać zaplanowanej na maj i czerwiec tego roku trasy koncertowej. Osoby, które zakupiły już bilety, będą mogły zrealizować ich zwrot w punkcie sprzedaży. 

Ozzy Osbourne: "moje ciało jest nadal słabe"

"Przez cały ten czas (od urazu pleców - red.) moim jedynym celem był powrót na scenę. Z moim głosem wszystko w porządku, jednak po trzech operacjach, terapii z wykorzystaniem komórek macierzystych, niekończących się sesjach fizykoteraputycznych, a ostatnio także przełomowym zabiegu HAL (z zakresu neurorehabilitacji - red.) moje ciało jest nadal słabe" - wyjaśnił artysta. 

ZOBACZ TEŻ: Najbardziej bełkoczący muzyk świata. Ozzy'ego nie rozumie nawet auto

"Zdałem sobie sprawę, że fizycznie nie jestem zdolny do wzięcia udziału w nadchodzących trasach koncertowych po Europie i Wielkiej Brytanii, ponieważ wiem, że nie poradziłbym sobie z wymaganymi podróżami" - oświadczył Osborne w dalszej części wpisu. Zwracając się bezpośrednio do fanów, dodał "uwierzcie mi, kiedy mówię, że myśl o rozczarowaniu moich fanów wku**** mnie bardziej niż jesteście w stanie sobie wyobrazić". "Nigdy bym nie przypuszczał, że czasy mojego koncertowania zakończą się w ten sposób." - wyznał wokalista. 

Jak jednak zaznaczył, obecnie jego współpracownicy obmyślają sposoby na pogodzenie jego problemów zdrowotnych z koncentrowaniem, szukając "miejsc, w których będę mógł występować bez konieczności podróżowania od miasta do miasta i kraju do kraju". Kończąc wpis, podziękował swojej rodzinie, kolegom z zespołu Judas Priest, z którymi miał wystąpić podczas odwołanej trasy, oraz wszystkim współpracownikom i fanom "za ich niekończące się oddanie, lojalność i wsparcie". Wyraził również wdzięczność za "podarowanie" mu "życia, którego nigdy bym sobie nie wymarzył". 

Problemy ze zdrowiem Ozzy’ego Osbourna 

Wypadek Ozzy Osbourne'a

Osbourne doznał obrażeń podczas wypadku na quadzie w 2003 roku. Problemy zdrowotne, z jakimi od tej pory się zmagał, pogłębiły się dodatkowo w 2019 roku wskutek upadku, jakiego doznał. Po tym zdarzeniu lekarze musieli wstawić mu 15 śrub w kręgosłupie. Muzyk powiedział, że operacja doprowadziła do uszkodzenia nerwów, a w 2020 roku ogłosił, że stwierdzono u niego chorobę Parkinsona. "Nie umieram z powodu choroby Parkinsona. Pracuję z nią przez większość życia" - powiedział.

ZOBACZ TEŻ: Ozzy Osbourne ma przejść poważną operację, która "zdecyduje o reszcie jego życia"

Od czasu wypadku w 2019 roku kilkakrotnie przekładał zaplanowane wcześniej koncerty, co - jak każdorazowo podkreślał - przychodziło mu z niezwykłym trudem. W sierpniu 2022 roku, po ponad trzyletniej przerwie, wystąpił na żywo, co rozbudziło nadzieje fanów liczących na powrót muzyka do zdrowia i regularnego koncertowania. Artysta, który jest znany z oddania i pracy, jakie wkłada w występy, był wówczas wyraźnie wzruszony możliwością ponownego spotkania z widownią. 

Autor:jdw//az

Źródło: Instagram, ozzy.com

Źródło zdjęcia głównego: Greg Doherty / Contributor

Pozostałe wiadomości