TVN24 | Kultura i styl

Pierwsze takie zdjęcie Elliota Page'a. "Tak wygląda szczęście"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
mart/kg
Źródło:
BBC
Prawniczka: osoby transpłciowe, niebinarne są niewidoczne
Prawniczka: osoby transpłciowe, niebinarne są niewidoczneTVN24
wideo 2/4
TVN24Prawniczka: osoby transpłciowe, niebinarne są niewidoczne

Po raz pierwszy od czasu ogłoszenia w grudniu, że jest osobą transpłciową aktor Elliot Page opublikował zdjęcie, na którym pozuje bez koszulki. "Tak wygląda szczęście!" – napisała Oprah Winfrey. W zeszłym miesiącu w wywiadzie z dziennikarką Page przyznał, że dzięki operacji usunięcia piersi poczuł się komfortowo w swoim ciele "prawdopodobnie po raz pierwszy".

Na swoim profilu na Instagramie Elliot Page zamieścił zdjęcie zrobione przy basenie, na którym pozuje w szortach kąpielowych i szeroko się uśmiecha. We wpisie umieścił hasztagi #transjoy oraz #transisbeautiful.

"Oto jestem"

34-letni Page określił wcześniej swoją operację polegającą na usunięciu tkanki piersi jako "ratującą życie". W rozmowie z Oprah Winfrey w zeszłym miesiącu powiedział, że operacja sprawiła, iż poczuł się komfortowo w swoim ciele "prawdopodobnie po raz pierwszy".

Aktor znany między innymi z serialu "Umbrella Academy" ze łzami w oczach wyjaśnił, dlaczego ta zmiana przyniosła mu "największą radość" w procesie tranzycji. - Wychodzisz spod prysznica, ręcznik masz owinięty wokół talii, patrzysz na siebie w lustrze i myślisz po prostu 'oto jestem'. I nie ma już tej chwili, w której jestem spanikowany – mówił w wywiadzie dla Apple TV.

Post na Instagramie Page'a zyskał do wtorkowego popołudnia ponad dwa miliony polubień i falę wspierających komentarzy celebrytów, chwalących jego nowy wygląd. "Stary, rozumiem, dlaczego zmiażdżyłeś mnie na tym treningu!" – skomentował aktor Justin Cornwell. "Hot" – dodała piosenkarka Miley Cyrus wraz z emoji przedstawiającym serce. Nina Dobrev z serialu "Pamiętniki wampirów" napisała: "Wyglądasz niesamowicie… a przede wszystkim szczęśliwie".

"Uwalniające doświadczenie"

Oprah Winfrey również wyraziła swoje wsparcie, publikując zdjęcie Page'a na koncie Oprah Daily na Instagramie. "Tak wygląda szczęście!" – napisała. "Wygląda na to, że Elliot będzie świecił jaśniej niż słońce tego lata" – dodała.

W wywiadzie z Winfrey Page mówił również o tym, że operacja była "wyzwalającym, uwalniającym doświadczeniem" i dała mu nową energię do walki o prawa osób transpłciowych.

Urodzony w Kanadzie aktor stał się popularny po roli w filmie "Juno" w 2007 roku, gdzie zagrał ciężarną nastolatkę. Zdobył wtedy nominację do Oscara. Jego inne filmy to "Incepcja" czy seria filmów o X-Menach.

W 2014 roku Page ogłosił, że jest homoseksualny. "Mam dość ukrywania się" – mówił. W lutym rozwiódł się z choreografką Emmą Portner po trzech latach małżeństwa.

Międzynarodowy dzień widzialności osób transpłciowych
Międzynarodowy dzień widzialności osób transpłciowychTVN24

Autor:mart/kg

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: elliotpage/Instagram

Pozostałe wiadomości