TVN24 | Kultura i styl

Dua Lipa zareagowała na protesty w Polsce

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
kb/adso
Źródło:
tvn24.pl
Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego na ulicach polskich miastTVN24
wideo 2/21
Protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

Jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie - Dua Lipa - w mediach społecznościowych zareagowała na trwające już niemal tydzień protesty w Polsce przeciwko orzeczeniu Trybunału Julii Przyłębskiej w sprawie prawa aborcyjnego. Wcześniej na sytuację polskich kobiet i rodzin zwróciła uwagę inna gwiazda sceny muzycznej Miley Cyrus.

Od czwartku trwają w Polsce protesty związane z orzeczeniem Trybunału Przyłębskiej, który uznał, że niezgodne z konstytucją jest prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

Tak relacjonowaliśmy poniedziałkowe protesty

Dua Lipa zareagowała na protesty w Polsce

Poparcie dla protestów na swoich kontach społecznościowych wyrażają również gwiazdy. Do tego grona dołączyła brytyjska piosenkarka albańsko-kosowskiego pochodzenia Dua Lipa.

Dua Lipashutterstock

Opublikowała na Instagramie grafikę z informacjami na temat sytuacji w Polsce. Udostępniła też post z konta fundacji Miley Cyrus - Happy Hippie Foundation. Grafikę w języku angielskim stworzyli twórcy konta "Cielesne", którzy podejmują problematykę związaną z własnym ciałem i mówią o potrzebie jego akceptacji.

Na jednej z grafik opisano w języku angielskim orzeczenie w sprawie aborcji, zaznaczając, że w naszym kraju wprowadzono niemal całkowity jej zakaz, a Polska już wcześniej miała jedno z najbardziej rygorystycznych praw aborcyjnych w Europie.

W kolejnym poście wspominano też o organizacjach, które można wesprzeć w ramach walki o prawa kobiet w Polsce.

Dua Lipa wspiera strajk kobiet w Polsceinstagram.com/dualipa
Dua Lipa wspiera strajk kobiet w Polsceinstagram.com/dualipa

CZYTAJ TAKŻE: Miley Cyrus i modelka Nicole Poturalski o protestach w Polsce

Autor:kb/adso

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock