Digital Festival 2023. Polki i Polacy o sztucznej inteligencji i najważniejszych wyzwaniach dla kraju

Źródło:
tvn24.pl
Digital Festival 2023 potrwa sześć tygodni. Głos lektorki spotu wygenerowano w sztucznej inteligencji
Digital Festival 2023 potrwa sześć tygodni. Głos lektorki spotu wygenerowano w sztucznej inteligencjiFundacja Digital Poland
wideo 2/3
Digital Festival 2023 potrwa sześć tygodni. Głos lektorki spotu wygenerowano w sztucznej inteligencjiFundacja Digital Poland

Dotkliwa drożyzna, starzenie się społeczeństwa, pogłębiające się podziały polityczne - to trzy największe wyzwania dla Polski, na które wskazały badania opisane w raporcie "Technologia w służbie społeczeństwu", którego prezentacja odbyła się podczas inauguracji 5. Digital Festival. Opracowanie zawiera także "najbardziej kompleksowe w Polsce" badania nastawienia Polek i Polaków do sztucznej inteligencji.

Piąta edycja Digital Festival 2023 - największej edukacyjno-technologicznej inicjatywy w Polsce - wystartowała we wtorek. Oficjalnej inauguracji towarzyszyła publikacja raportu "Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?", który opisuje 50 najważniejszych wyzwań polskiego społeczeństwa oraz prezentuje nastawienie społeczne do sztucznej inteligencji. Raport przygotowany został przez Fundację Digital Poland.

Raport powstał na podstawie wyników dwóch reprezentatywnych dla polskiego społeczeństwa badań. Pierwsze z nich dotyczy świadomości polskiego społeczeństwa w zakresie strategicznych wyzwań, ogólnego nastawienia do technologii, a także prezentuje technologiczny profil polskiego społeczeństwa. Badano również gotowość Polek i Polaków do skorzystania z konkretnych rozwiązań, które wychodzą naprzeciw wyzwaniom czekającym nasz kraj. Wyniki drugiego badania opisują natomiast nastawienie Polek i Polaków do sztucznej inteligencji. Autorzy i autorki raportu zaznaczają, że udało im się przeprowadzić "najbardziej kompleksowe w Polsce" badanie w tym zakresie. 

Digital Festival 2023. Strategiczne wyzwania stojące przed Polską

Podobnie jak w poprzednich latach, punktem wyjścia raportu jest koncepcja tzw. "społeczeństwa 5.0"., prezentowana na przykładzie Japonii. W 2016 roku rząd w Tokio przyjął plan, zakładający scalenie cyberprzestrzeni i świata realnego przy użyciu sztucznej inteligencji, przetwarzania dużych zbiorów danych, internetu rzeczy, szybkiej łączności, robotyzacji i automatyki. Celem takiej polityki ma być osiągnięcie zrównoważonego postępu gospodarczego oraz znalezienie odpowiedzi na strategiczne wyzwania państw za pomocą inżynierii społeczno-technologicznej.

O jakie wyzwania chodzi? W raporcie opisywane są te, które pojawiają się w skali globalnej: katastrofa klimatyczna, rosnące nierówności gospodarcze, a także polaryzacja społecznych poglądów. 

Wszystkie państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych - w tym Polska - głosowały w 2015 roku za przyjęciem rezolucji określanej w skrócie jako Agenda 2030. Jest to globalny plan, wskazujący 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) oraz opisujący 169 zadań, które zapewnią realizację tych celów do 2030 roku. W ten sposób społeczność międzynarodowa zobowiązała się urzeczywistnić zmiany w pięciu głównych obszarach: ludzie, planeta, dobrobyt, pokój i partnerstwo.

Jednym z kluczowych elementów umożliwiających zrealizowanie wizji zrównoważonego rozwoju jest przy tym zmiana nastawienia społeczeństw do osiągnięć technologicznych i cyfrowych oraz szerszego wykorzystywania ich na dużą skalę. Twórcy raportu "Technologia w służbie społeczeństwu" wskazali 50 strategicznych wyzwań stojących przed Polską, jakie zdefiniowali Polacy i Polki w badaniu reprezentatywnym. Pierwszą piątkę najważniejszych wskazanych problemów stanowią: dotkliwa drożyzna, starzenie się społeczeństwa, intensywne podziały polityczne, wszechobecna biurokracja oraz zbyt długie kolejki do lekarzy bądź szpitali. Na każde z tych wyzwań w pytaniu wielokrotnego wyboru wskazywało od 86 do 90 proc. badanych.  

W komentarzach eksperckich czytamy, że Polki i Polacy właściwie "czytają" rzeczywistość. "Respondenci, wskazując inflację jako jedno z głównych wyzwań strategicznych stojących przed Polską, mówią zatem wyraźnie, że chcą skutecznej polityki pieniężnej (NBP i RPP) i współdziałającej z nią polityki fiskalnej rządu. A tego nie ma" - komentuje w dokumencie dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, adiunktka z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.

Energia atomowa "z zagrożenia staje się sprzymierzeńcem"

W raporcie opisano również profil technologiczny Polek i Polaków oraz ich nastawienie do cyfryzacji i nowych technologii. Wyniki tegorocznego badania "potwierdzają pozytywne nastawienie Polaków do technologii cyfrowych" - pisze w komentarzu dr  Dominika Kaczorowska-Spychalska, dyrektorka Centrum Inteligentnych Technologii Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Ekspertka zwraca jednak uwagę, że na podstawie badania widać, że poziom dojrzałości cyfrowej respondentów i respondentek "jest niewątpliwe zróżnicowany, a analiza wyników względem przyjętych cech wskazuje na szereg wciąż istniejących dysproporcji".

"Warto przy tym pamiętać, że na stosunek do technologii cyfrowych wpływa m.in. poczucie własnej skuteczności w interakcji z nimi, dotychczasowe doświadczenia czy wreszcie presja społeczna. Na przestrzeni najbliższych lat technologie cyfrowe staną się jeszcze bardziej intuicyjne, immersyjne i niezauważalne, a przyszłość, chociaż nieprzewidywalna, będzie niezaprzeczalnie osadzona w dzisiejszym świecie. Tegoroczne badania pokazują, nad czym jeszcze musimy popracować, aby się do niej dobrze przygotować" - podsumowuje naukowczyni.

Dr hab. Agnieszka Skala, kierowniczka Zakładu Przedsiębiorczości i Innowacji Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej, wskazuje, że "środowisko (recykling, redukcja spalin), energia ('czysty prąd' oraz optymalizacja jego zużycia), zdrowie (automonitoring, udostępnianie danych medycznych) i produktywność (pracy i czasu) to obszary, w których otwartość Polaków na nowe technologie jest największa". 

Badaczka zauważa również, że zmieniło się społeczne nastawienie wobec energetyki atomowej, która "z zagrożenia staje się sprzymierzeńcem prawie tak szybko, jak rosną nasze rachunki za prąd". "Potężnym motywatorem dla nowych rozwiązań jest też stan naszego portfela, który może przekonać nawet najbardziej opornych przeciwników - atomu, zdalnej komunikacji czy cyfryzacji" - zauważa w komentarzu naukowczyni. 

Dr Konrad Maj, kierownik Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych "HumanTech" Wydziału Psychologii SWPS w Warszawie, do wniosków wyciągniętych z tej części raportu zalicza to, że "wykształcenie silnie warunkuje akceptację różnych innowacyjnych technologii". "Im jest ono wyższe, tym większa otwartość na szereg technologii" - zauważa badacz.  

DIGITAL FESTIVAL 2022 W TVN24 GO

Sztuczna inteligencja - potrzebna jest edukacja

Sztuczna inteligencja jest kluczowym fundamentem "społeczeństwa 5.0", gdzie technologie są wykorzystywane do rozwiązania strategicznych wyzwań, z którymi mierzą się gospodarki. Z raportu wynika, że 88 proc. badanych zetknęło się z pojęciem sztucznej inteligencji - jednak jest to wynik przed podaniem pełnej definicji sztucznej inteligencji przyjętej przez Organizacje Współpracy i Rozwoju (OECD) i zapisanej w AI Act - projekcie regulacji przygotowanym przez Komisję Europejską w 2021 roku. Po podaniu tej definicji jedynie 56 proc. badanych odpowiedziało, że zetknęło się bądź korzystało ze sztucznej inteligencji. "To pokazuje, że znaczna część społeczeństwa posiada mylną wiedzę o AI lub rzadziej z niej korzysta", czytamy w raporcie. 

Czym zatem jest sztuczna inteligencja? "System sztucznej inteligencji (system AI) oznacza system oparty na maszynach, który został zaprojektowany do działania na różnych poziomach autonomiczności i który może, przy zdefiniowanych lub domniemanych celach, generować dane wyjściowe, takie jak prognozy, zalecenia lub decyzje, które wpływają na środowisko fizyczne lub wirtualne" - tak definiowana jest AI przez OECD.

Badania pokazują zarazem, że 48 proc. respondentów i respondentek w ostatnich sześciu miesiącach poszukiwało informacji na temat sztucznej inteligencji bądź się z nimi zetknęło. To, co wydaje się istotne, to że najważniejszymi źródłami wiedzy na ten temat są portale informacyjne, telewizja, portale społecznościowe, internetowe serwisy branżowe, blogi i fora bądź rozmowy z innymi osobami. Jedynie 16 proc. badanych informacje o sztucznej inteligencji czerpie z publikacji naukowych bądź książek popularnonaukowych. 

Dr hab. Aleksandra Przegalińska, prorektorka ds. Współpracy z zagranicą i ESR (etyki i odpowiedzialności społecznej) Akademii Leona Koźmińskiego, zwraca uwagę w swoim komentarzu eksperckim, że "nadal istnieje wyraźna luka w zrozumieniu i wykorzystaniu tej technologii". "To podkreśla potrzebę dalszej, bardzo pilnej edukacji i dialogu na temat AI, aby zwiększyć zrozumienie i zaangażowanie w tej kluczowej dziedzinie. Dodatkowo niepokojące może być to, że 45 proc. respondentów nie wie, czym właściwie jest sztuczna inteligencja, co wskazuje na potrzebę dalszych działań edukacyjnych w tej dziedzinie, i to od poziomu szkoły podstawowej" - zauważa badaczka. 

Dr hab. inż. Jerzy Stefanowski z Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej w swoim komentarzu eksperckim stawia hipotezę, że "w opiniach Polaków widać akceptację i istnieje pole do rozwoju metod sztucznej inteligencji, budowy produktów ją wykorzystujących i ich praktycznych zastosowań". 

"Dyskusja publiczna o możliwościach AI w naturalny sposób przechodzi do etapu rozmowy o regulacjach, które mają nas uchronić przed nowymi zagrożeniami. Z badania wynika, że osób, które oczekują wprowadzenia nowych przepisów, jest znacznie więcej (41 proc.) niż tych, które uważają, że obecne prawo jest wystarczające (18 proc.). Z kolei ze stwierdzeniem, iż obecne zasady i przepisy są wystarczające do kontrolowania rozwoju sztucznej inteligencji nie zgadza się aż 38 proc. społeczeństwa" - pisze w komentarzu Filip Konopczyński, analityk ds. Regulacji AI i nowych technologii z fundacji Panoptykon. 

"Jeszcze większą akceptację Polek i Polaków ma wprowadzenie regulacji na poziomie unijnym (46 proc.), nawet jeśli ma się to odbyć kosztem przegrania rozwoju i uzależnienia się od Stanów Zjednoczonych i Chin. To mocny, demokratyczny impuls pozwalający politykom i urzędnikom pracować nad przepisami, które będą przeciwdziałać negatywnym efektom działania AI" - zwraca uwagę ekspert. 

"W najbliższych latach parlament, rząd i cała administracja powinny opracować akty prawne, procedury oraz instrukcje, które dokładnie określą obowiązki instytucji korzystających z AI bez szkody dla praw i wolności obywateli poddanych działaniu takich systemów. Dlatego na każdym szczeblu prac konieczne jest zaangażowanie przedstawicieli społeczeństwa. Tylko dzięki tym głosom możemy uniknąć najgorszych scenariuszy: z jednej strony podszytego nieufnością zapóźnienia technologicznego, a z drugiej sytuacji, w której rządzący oraz firmy będą mieć jeszcze większą kontrolę, a my coraz mniej praw i sprawczości" - ocenia Konopczyński.

Pełna treść raportu "Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0.?"

Digital Festival potrwa do 10 listopada. Partnerem strategicznym i patronem medialnym festiwalu jest TVN Warner Bros. Discovery.

Autorka/Autor:Tomasz-Marcin Wrona

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Uzbrojony w nóż napastnik zaatakował w piątek wieczorem uczestników festynu z okazji 650-lecia miasta Solingen na zachodzie Niemiec - poinformowała agencja dpa. Z rąk nożownika zginęły trzy osoby, a osiem zostało rannych. Niemiecka policja zatrzymała już dwie osoby. Do przeprowadzenia ataku przyznało się tak zwane Państwo Islamskie.

Atak nożownika podczas festynu w Solingen. Policja zatrzymała dwie osoby

Atak nożownika podczas festynu w Solingen. Policja zatrzymała dwie osoby

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters

Francuski aktor Alain Delon został w sobotę pochowany w swojej prywatnej posiadłości w Douchy w środkowej Francji. W zamkniętej, prywatnej ceremonii uczestniczyła trójka jego dzieci i około 50 gości.

Prywatna ceremonia pogrzebowa Delona. Przed posiadłością setki fanów, okoliczne drogi zamknięte

Prywatna ceremonia pogrzebowa Delona. Przed posiadłością setki fanów, okoliczne drogi zamknięte

Źródło:
PAP

Maszynista pociągu Intercity nie zatrzymał się przed semaforem "stój" w Trzebini i wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się inny pociąg. Dopiero później użył sygnału radio "stój", zatrzymując swój pociąg i ten jadący z naprzeciwka. Komisja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Semafor wskazywał "stój", maszynista się nie zatrzymał. Dwa pociągi jechały na siebie

Semafor wskazywał "stój", maszynista się nie zatrzymał. Dwa pociągi jechały na siebie

Źródło:
Kontakt24

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami we wschodniej połowie Polski. Temperatura w cieniu będzie przekraczać 30 stopni Celsjusza. Dla wielu miejsc wydano ostrzeżenia drugiego stopnia.

Pomarańczowe ostrzeżenia w 12 województwach

Pomarańczowe ostrzeżenia w 12 województwach

Aktualizacja:

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał, że "bardzo pozytywnie ocenia operację kurską". - Jest ona złożona, ale idzie zgodnie z planem - oznajmił. Siły ukraińskie wkroczyły do przygranicznego obwodu rosyjskiego na początku sierpnia.

"Rezerwy wymiany rosną". Dlatego Ukraińcy wkroczyli do przygranicznego obwodu

"Rezerwy wymiany rosną". Dlatego Ukraińcy wkroczyli do przygranicznego obwodu

Źródło:
PAP

28-letni mężczyzna zginął na Orlej Perci w wyniku upadku z dużej wysokości - przekazało w sobotę Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Od piątku ratownicy interweniowali 27 razy.

28-latek zginął w Tatrach

28-latek zginął w Tatrach

Źródło:
PAP, RMF FM

Ziemia nagle zapadła się na chodniku w stolicy Malezji. 48-letnia kobieta, która wpadła do środka, pozostaje zaginiona - poinformowały służby.

W centrum miasta zapadł się chodnik. Kobieta runęła kilka metrów w dół

W centrum miasta zapadł się chodnik. Kobieta runęła kilka metrów w dół

Źródło:
Reuters, The Guardian, CBS News

Upały wróciły do Polski. W niedzielę temperatura w cieniu poszybuje aż do 33 stopni Celsjusza. Kolejne dni również zapowiadają się bardzo gorąco. Słoneczne chwile w nielicznych miejscach mogą być przerywane przez opady deszczu i burze.

Fala gorąca na ostatni tydzień wakacji

Fala gorąca na ostatni tydzień wakacji

Źródło:
tvnmeteo.pl

PO od lat mówi, że aborcja powinna być dostępna, legalna, bezpłatna i bezpieczna. Ale nie będziemy mydlić oczu wyborcom, że w przyszłym tygodniu przepchniemy ustawę przez Sejm, bo to będzie trudne - powiedziała wiceministra Aleksandra Gajewska z KO. Powiedziała, że trwają rozmowy z politykami PSL w sprawie aborcji, ale "liderzy są bardziej radykalni niż członkowie".

Gajewska o PSL: rozmawiamy o aborcji, ale liderzy są bardziej radykalni niż członkowie

Gajewska o PSL: rozmawiamy o aborcji, ale liderzy są bardziej radykalni niż członkowie

Źródło:
TVN24

Nie odpuszczę tematu aborcji w tej kadencji na milimetr - zadeklarował lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Komentował wczorajsze słowa premiera Donalda Tuska. - Donald, przepraszam. Nie zgadzam się z taką tezą - powiedział.

Czarzasty odpowiada Tuskowi: Donald, przepraszam, nie zgadzam się. Nie odpuścimy

Czarzasty odpowiada Tuskowi: Donald, przepraszam, nie zgadzam się. Nie odpuścimy

Źródło:
TVN24

Prezydent Ukrainy, prezydent Polski i premier Litwy wystąpili na wspólnej konferencji prasowej w Kijowie. Andrzej Duda zapewnił, że Polska nadal będzie wspierać Ukrainę militarnie i politycznie. Złożył też deklarację dotyczącą hipotetycznego wycofywania wojsk rosyjskich z Ukrainy. Na te słowa żartobliwie zareagował Zełenski.

Deklaracja Dudy i żart Zełenskiego na wspólnej konferencji

Deklaracja Dudy i żart Zełenskiego na wspólnej konferencji

Źródło:
PAP, TVN24

Turcja wznawia wspólne patrole wojskowe z Rosją w północnej Syrii - poinformował resort obrony w Ankarze. Patrole granicy syryjskiej były prowadzone od 2019 roku, zostały zawieszone cztery lata później ze względów bezpieczeństwa w regionie.

Państwo NATO wznawia patrole wojskowe. Z Rosją

Państwo NATO wznawia patrole wojskowe. Z Rosją

Źródło:
PAP, BBC

Ukraina po raz pierwszy z powodzeniem użyła pocisku rakietowego Palianyca - poinformował w czasie przemówienia z okazji Dnia Niepodległości w Kijowie prezydent Wołodymyr Zełenski. Podkreślił, że jest to broń "zupełnie nowej klasy".

Ukraińcy mają nową broń, Palianycę

Ukraińcy mają nową broń, Palianycę

Źródło:
Defense Express, PAP, BBC

Szczyt sezonu na grzyby zbliża się wielkimi krokami. Należy jednak pamiętać, że grzybobranie może słono kosztować - za złamanie przepisów można otrzymać mandat w wysokości do 500 złotych. Co więcej, za zbieranie gatunków chronionych sąd może wymierzyć karę pięciu tysięcy złotych.

Nawet 5 tysięcy złotych kary za zbieranie grzybów

Nawet 5 tysięcy złotych kary za zbieranie grzybów

Źródło:
tvn24.pl

Włoskie służby otworzyły śledztwo w kierunku zabójstwa po śmierci miliardera Mike'a Lyncha i sześciu innych osób na luksusowym jachcie u wybrzeży Sycylii. Zarzutów nikomu nie postawiono, a dochodzenie nabierze bardziej konkretnego kierunku po wydobyciu i przebadaniu wraku leżącego na dnie morza. Przesłuchano wszystkich ocalałych pasażerów i członków załogi jednostki, w tym jej kapitana.

Zatonięcie jachtu, śmierć miliardera i innych osób. Śledztwo w kierunku zabójstwa

Zatonięcie jachtu, śmierć miliardera i innych osób. Śledztwo w kierunku zabójstwa

Źródło:
Reuters, tvn24.pl, PAP

Putin tej wojny nie wygrał i nie wygra - stwierdził w "Faktach po Faktach" były zastępca dowódcy strategicznego NATO do spraw transformacji generał Mieczysław Bieniek. W sobotę Ukraina obchodzi 33. rocznicę niepodległości, jest to także 913. dzień inwazji zbrojnej Rosji na ten kraj.

"Ukrainę było stać, aby w sposób skryty zorganizować błyskotliwą operację wojskową"

"Ukrainę było stać, aby w sposób skryty zorganizować błyskotliwą operację wojskową"

Źródło:
TVN24

Żołnierze Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej Ukrainy będą mogli uzyskać obywatelstwo ukraińskie. Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał w tej sprawie ustawę.

Walczą w Ukrainie, będą mieli obywatelstwo

Walczą w Ukrainie, będą mieli obywatelstwo

Źródło:
PAP

Co najmniej dziesięć osób zginęło po tym, jak w wyniku intensywnych opadów deszczu na wyspie Phuket w Tajlandii osunęła się ziemia. Znajduje się tam wiele hoteli i turystycznych apartamentów. Blisko 20 osób zostało rannych.

Ziemia osunęła się na popularnej wśród turystów wyspie. Zginęło co najmniej 10 osób

Ziemia osunęła się na popularnej wśród turystów wyspie. Zginęło co najmniej 10 osób

Źródło:
PAP, AFP

Bardzo bym się cieszył, gdyby to Mariusz Błaszczak został moim następcą na stanowisku prezesa Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Jarosław Kaczyński. Zaznaczył jednocześnie, że nie jest to "swoista dyrektywa seniora partii", a ostateczną decyzję podejmie kongres PiS.

Kto zastąpi Kaczyńskiego? Prezes PiS wskazał faworyta. "Cenię go i lubię"

Kto zastąpi Kaczyńskiego? Prezes PiS wskazał faworyta. "Cenię go i lubię"

Źródło:
PAP

Odblokowano autostradę A4 we Wrocławiu, na której w sobotę panowały poważne utrudnienia po śmiertelnym wypadku, do którego doszło nad ranem. Obecnie sytuacja na drodze wróciła do normy.

Śmiertelny wypadek na autostradzie

Śmiertelny wypadek na autostradzie

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

W tragicznym wypadku przy ulicy Vogla zginęły trzy osoby. Śledztwo jest już na końcowym etapie. Jak ustalono, kierowca pędził przez teren zabudowany obok ścieżki pieszo-rowerowej nawet 170 km/h. Mieszkańcy zbierają podpisy z apelem do władz miasta i policji o pilne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na tej ulicy. - Nie chcemy kolejnej tragedii - mówi nam radna KO i inicjatorka akcji Urszula Włodarska-Sęk.

Uderzyli w drzewo, auto stanęło w płomieniach. Trzy osoby zginęły. Biegli wyliczyli prędkość

Uderzyli w drzewo, auto stanęło w płomieniach. Trzy osoby zginęły. Biegli wyliczyli prędkość

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dym pochodzący z pożarów lasów w zachodniej Kanadzie dotarł w tym tygodniu do Europy - podało Europejskie Centrum Monitorowania Atmosfery Copernicus (CAMS).

Dym z kanadyjskich pożarów dotarł do Europy

Dym z kanadyjskich pożarów dotarł do Europy

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl
"Gromadzili chore wręcz ilości szczątków ludzkich z całego świata"

"Gromadzili chore wręcz ilości szczątków ludzkich z całego świata"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Po wakacyjnej przerwie na antenę TVN24 wraca "Czarno na białym". Najbliższa premiera już 26 sierpnia. Program przygotowywany przez wielokrotnie nagradzanych dziennikarzy będzie można oglądać codziennie - od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.30. Wszystkie reportaże będą dostępne też w portalu TVN24 GO - a większość z nich będzie można tam zobaczyć jeszcze przed emisją w telewizji.

"Czarno na białym" wraca po wakacyjnej przerwie na antenę TVN24

"Czarno na białym" wraca po wakacyjnej przerwie na antenę TVN24

Źródło:
Czarno na białym

Pierwszy odcinek wyczekiwanego przez widzów nowego sezonu "Odwilży" właśnie pojawił się na platformie Max. Czego spodziewać się po nowej odsłonie produkcji? Na ekranie zobaczymy dobrze znanych bohaterów, ale też plejadę gwiazd w rolach nowych postaci.

Pierwszy odcinek drugiego sezonu "Odwilży" już dziś w serwisie Max

Pierwszy odcinek drugiego sezonu "Odwilży" już dziś w serwisie Max

Źródło:
DD TVN, tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najgłośniejszych filmowych premierach tego tygodnia. Na wielki ekran trafił między innymi film "Mrugnij dwa razy", który jest reżyserskim debiutem Zoë Kravitz. Prowadząca program opowiedziała też o sprzedaży najdroższej w filmowej historii figurki.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl