TVN24 | Kultura i styl

Celine Dion odwołuje kolejne koncerty

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw\mtom
Źródło:
CNN News, NME, tvn24.pl

Celine Dion odwołała kolejne koncerty zaplanowane w ramach trasy "Courage World Tour". Decyzja ma związek z "ciężkimi i uporczywymi skurczami mięśni". Europejskie, w tym polskie koncerty Kanadyjki, na razie nie są zagrożone.

Celine Dion odwołała północnoamerykańską część swojego światowego tournee w związku z dalszymi problemami ze zdrowiem. Jak poinformowano w komunikacie, opublikowanym w portalach społecznościowych, jedna z najsłynniejszych kanadyjskich wokalistek zmaga się z "ciężkimi i uporczywymi skurczami mięśni", które uniemożliwiają jej występowanie na scenie.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Amerykańska część światowej trasy "Courage" miała ruszyć 9 marca w Denver, jednak powrót do zdrowia zajmie piosenkarce więcej czasu, niż wcześniej sądziła. Dion w drugiej połowie października ubiegłego roku poinformowała, że w związku ze złym stanem zdrowia zmuszona jest do odwołania swojej rezydentury w jednym z teatrów w Las Vegas oraz koncertów zaplanowanych na początek 2022 roku.

Dion, która opublikowała komunikat w minioną sobotę, w opisie postu napisała: "Naprawdę miałam nadzieję, że dojdę do siebie i ruszę dalej, ale wychodzi na to, że muszę być jeszcze bardziej cierpliwa i wykonywać zalecenia moich lekarzy". "Nasze występy wymagają ogromnej pracy organizacyjnej i przygotowań, więc musieliśmy podjąć decyzję jeszcze dzisiaj, co powoduje, że nasze plany na najbliższe dwa miesiące muszą ulec zmianie" - wyjaśniła.

"Będę przeszczęśliwa, jeśli wrócę do pełnego zdrowia, jak również, gdy uda się nam wszystkim pokonać pandemię i nie mogę doczekać się powrotu na scenę. Będę wzruszona każdym słowem wsparcia, jakie zostawicie mi w portalach społecznościowych. Czuję waszą miłość i wsparcie, które są dla mnie nie do przecenienia" - zwróciła się Dion do fanów. 

Europejska część trasy, która obejmuje dwa koncerty w Polsce, ma rozpocząć się 25 maja w Wielkiej Brytanii.

Dion, która międzynarodową karierę rozpoczęła w połowie lat 80., jest ciągle jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki pop. W ciągu trzech ostatnich dekad sprzedała ponad ćwierć miliarda płyt. Na koncie ma m.in. pięć nagród Grammy, dwa Oscary, siedem nagród American Music Awards.

Autor:tmw\mtom

Źródło: CNN News, NME, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Edward Berthelot / Contributor

Pozostałe wiadomości