Aktor Armie Hammer oskarżony o gwałt

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
ft\mtom
Źródło:
Reuters

Amerykański aktor Armie Hammer został w czwartek oskarżony o gwałt, którego miał dokonać przed czterema laty na młodej kobiecie w Los Angeles. Prawnik aktora określił zarzuty jako "skandaliczne" i zapewnił, że do wszystkich kontaktów seksualnych jego klienta dochodziło za obopólną zgodą. Policja wszczęła w tej sprawie dochodzenie.

W czwartek oskarżenia wobec artysty wysunęła 24-letnia kobieta przedstawiająca się jako Effie. W czasie zdalnej konferencji przekazała, że przez cztery lata miała pozostawać z aktorem w związku. Hammer był wówczas żonaty z gwiazdą telewizyjną Elizabeth Chambers. - 24 kwietnia 2017 roku w Los Angeles Armie Hammer przez cztery godziny brutalnie mnie gwałcił, wielokrotnie uderzając moją głową o ścianę, co pozostawiło ślady na mojej twarzy – mówiła kobieta dziennikarzom.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Jak dodała, aktor miał dokonywać wobec niej także innych aktów przemocy, na które nie wyrażała zgody – przekazała Agencja Reutera.

Adwokat Effie Gloria Allred poinformowała, że jej klientka przekazała policji dowody. Rzecznik departamentu policji Los Angeles oświadczył, że służby wszczęły dochodzenie w sprawie "rzekomej napaści na tle seksualnym".

Armie HammerShutterstock

Andrew Brettler, prawnik aktora, w cytowanym przez Agencję Reutera oświadczeniu zaznaczył, że "skandaliczne oskarżenia" wysuwane przez kobietę, podważa jej korespondencja z Hammerem. Jak tłumaczył, jeszcze w lipcu ubiegłego roku Effie miała wysyłać artyście wiadomości dotyczące jej "seksualnych pragnień". "Od samego początku pan Hammer utrzymywał, że wszystkie jego relacje (z Effie – red.) - jak z każdą inną partnerką seksualną - odbywały się za obopólną zgodą, były wzajemnie dyskutowane i uzgodnione z góry" – utrzymuje prawnik.

Oskarżenia w mediach społecznościowych

W styczniu tego roku kilka kobiet oskarżyło 34-letniego Armiego Hammera w mediach społecznościowych o stosowanie przemocy emocjonalnej i fizycznej. Oskarżały aktora, że dzielił się z nimi swoimi fantazjami seksualnymi o brutalnym charakterze. Hammer powiedział wówczas, że nie zamierza odpowiadać na "złośliwe internetowe ataki". Mimo to zerwano z nim współpracę przy dwóch hollywoodzkich produkcjach.

Armie Hammer wystąpił między innymi w takich filmach jak "Kryptonim U.N.C.L.E.", "Jeździec znikąd". Za rolę w filmie "Tamte dni, tamte noce" w 2018 roku nominowany był do Złotego Globu. W 2020 roku po dziesięciu latach małżeństwa z Chambers para rozstała się.

Autor:ft\mtom

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock