Nagroda dla Anity Werner. Za film "Miss więzienia"

Reportaż Anity Werner „Miss Więzienia”
Reportaż Anity Werner „Miss Więzienia”
tvn style
tvn styleAnita Werner nagrodzona za reportaż "Miss więzienia"

We wtorek wręczono nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za 2016 r. Wśród tegorocznych laureatów jest m.in. dziennikarka "Faktów" TVN oraz TVN24 Anita Werner.

Anita Werner i Jowita Baraniecka, autorki filmu "Miss więzienia", otrzymały nagrodę im. Kazimierza Dziewanowskiego za materiał dotyczący problemów i wydarzeń w świecie. Wartość nagrody to 5 tys. zł.

Dzień wcześniej Werner wygrała tegoroczny plebiscyt Telekamery "Tele Tygodnia" w kategorii prezenter informacji. W głosowaniu czytelników tygodnika zdobyła 52 proc. głosów.

To nie pierwsza Telekamera na koncie Werner. Nagrodę tę dziennikarka otrzymała wcześniej w 2010 r. Z TVN Anita Werner jest związana od 2001 r. Na antenie stacji prowadzi programy "Fakty", a w TVN24 "Fakty po południu" i "Fakty po Faktach".

Superwizjer TVN z nagrodą

We wtorek przyznano też dwie nagrody im. Macieja Łukasiewicza ufundowane przez Narodowe Centrum Kultury za materiał dotyczący współczesnej kultury i cywilizacji. Otrzymali je: Endy Gęsina-Torres (4 tys. zł) za materiał "Hejt, który niszczy życie" (TVN Superwizjer) oraz Violetta Rotter-Kozera (6 tys. zł) za materiał "Idea, która przerasta codzienność – PWM", wyemitowany w TVP Katowice.

Gęsina-Torres otrzymał także nagrodę im. Stefana Żeromskiego za reportaż "Czemu nie gracie ze mną fair" wyemitowany w TVN "Uwaga" za publikację o tematyce społecznej.

Nagrodzeni za 2016 rok

Nagrodę Główną Wolności Słowa za publikację w obronie demokracji i praworządności ufundowaną przez Zarząd Główny SDP otrzymał redaktor naczelny "Do Rzeczy" Paweł Lisicki za książkę "Krew na naszych rękach?". Nagroda wynosi 10 tys. zł.

Laur SDP 2016 otrzymał red. naczelny tygodnika "Niedziela". ks. Ireneusz Skubiś. Na statuetce, którą wręczono laureatowi, widnieje napis: "Kapłanowi i Polakowi – wielkiego sumienia".

Marek Pyza i Marcin Wikło z tygodnika "wSieci" otrzymali nagrodę "Watergate" za dziennikarstwo śledcze. Nagrodzono ich materiał "Tajemnice fortuny Adamowicza", opisujący kontrowersje wokół majątku prezydenta Gdańska. Wartość nagrody "Watergate" ufundowanej przez SDP to 15 tys. zł.

Przyznano także dwie nagrody im. Janusza Kurtyki za publikację o tematyce historycznej. Otrzymali je: Agnieszka Czarkowska z Polskiego Radia Białystok za trzy audycje: "Była z nami Renia", "Testament" oraz "Ostatni szabas". Drugą nagrodę im. J. Kurtyki otrzymał Błażej Torański za opublikowane w "Do Rzeczy" artykuły: "Nie ma wolnych mediów", "Cenzorów uczono prawdy o historii Polski", a także za "Starałem się nie kłamać", opublikowany w "Odrze". Nagroda im. Eugeniusza Kwiatkowskiego trafiła do Andrzeja Tomczaka za materiały: "Nie zapłacona praca podwykonawców" oraz "Benzyna we krwi", które ukazały się w TVP2 w magazynie "Ekspres Reporterów". Druga równorzędna nagroda w tej kategorii trafiła do Łukasz Pałki z portalu Money.pl za cykl artykułów poświęconych m.in. rynkowi forex. Nagroda im. Aleksandra Milskiego dla mediów lokalnych trafiła do Tygodnika "Nowe Info". Nagrodę im. Adolfa Bocheńskiego dla dziennikarzy do 30 roku życia otrzymali Olga Mickiewicz-Adamowicz z Polskiego Radia za materiał "Bóg, Honor, Ojczyzna i ja" oraz Marcin Markowski z "Do Rzeczy" za trzy artykuły: "Idealna krucjata przeciw Polsce”, "Celebryctwo" oraz "Świat Applebaum i Sikorskiego". Nagrodę im. Kazimierza Wierzyńskiego za publikację o tematyce sportowej otrzymała Sylwia Michałowska za reportaż "Powrót (wice)mistrzyni" wyemitowany TVP Sport. Nagrodę im. Erazma Ciołka w kategorii reportaż prasowy otrzymał Szymon Łaszewski za fotoreportaż "Ludzie ze smartfonami", który ukazał się na portalu polki.pl. Nagroda im. Eugeniusza Lokajskiego za fotografie o tematyce sportowej trafiła do autora bloga "Listy z podróży" Mieczysława Pawłowicza. Nagrodzono fotoreportaż "Nie tylko Jagiellonia".

Nagrody dziennikarskie

Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich to polskie nagrody dziennikarskie. Przyznawane są corocznie od 1992 roku w kilku kategoriach autorom tekstów prasowych, audycji radiowych, programów telewizyjnych oraz fotografii prasowych wyróżniających się m.in. rzetelnością, wartością informacyjną.

Autor: kło\mtom / Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości