Kultura i styl

Kultura i styl

Miał być jedną z atrakcji polskiego pawilonu na EXPO w Mediolanie, do dziś leży w magazynie. Obraz Macieja Świeszewskiego "Ostatnia Wieczerza" został zawrócony niemal z lotniska tuż przed wylotem do Włoch. Jak się okazuje, powody takiej decyzji nie są jasne, a artysta słyszał ich już kilka wersji.

Zdjęcie zamieszczone przez angielskiego podróżnika, na którym widać reakcję afrykańskich dzieci na to, co widzą na tablecie, podbija internet. "Polubioną" kilkadziesiąt tysięcy razy na Instagramie fotografię internauci nazwali "najsłodszą rzeczą", jaką kiedykolwiek widzieli.

Osadzony w postapokaliptycznym świecie "Fallout" to jedna z najpopularniejszych serii gier fabularnych. Właśnie pojawił się zwiastun czwartej części gry i równocześnie rozpoczęła się jej przedsprzedaż. Ze zwiastuna dowiedzieliśmy się między innymi, że miejscem akcji najnowszej części gry będzie m.in. Boston, a bohaterowi być może będzie towarzyszył pies.

Film "Rodzina" o prezydencie Czeczenii Ramzanie Kadyrowie został zablokowany na kanale YouTube fundacji Otwarta Rosja Michaiła Chodorkowskiego. Powodem jest skarga rosyjskiego producenta, który twierdzi, że "jego prawa autorskie zostały naruszone". Dokument ukazuje rolę i pozycję Kadyrowa w polityce rosyjskiej. Odpowiada na pytanie, w jaki sposób prezydent Czeczenii zdołał podporządkować sobie samego Władimira Putina.

Sofia Coppola nie zrealizuje fabularnej "Małej Syrenki". Poszło o obsadę - reżyserka chciała, by Ariel zagrała córka Umy Thurman i Ethana Hawke'a, producenci byli innego zdania. To kolejna aktorska wersja znanej bajki, która ma być dużo mroczniejsza niż animowany pierwowzór.

Krzysztof Kąkolewski, wybitny twórca polskiego reportażu, pisarz, autor kilkudziesięciu książek, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, spoczął w środę na warszawskich Powązkach Wojskowych. Pisarz zmarł w niedzielę w wieku 85 lat.

Na poniedziałkowe rozdanie prestiżowych nagród modowych CFDA Kardashian przyszła w obcisłej sukience z półprzezroczystą górą. Wbrew pozorom trend nie jest nowy, wcześniej prawie nago pokazywały się Beyonce, Rihanna, Kate Moss i Marilyn Monroe

"Czerwony pająk"- fabularny debiut uznanego dokumentalisty i operatora Marcina Koszałki oraz polsko-francusko-rumuńska koprodukcja "Magiczna góra" Anki Damian startują w konkursie głównym festiwalu w Karlowych Warach. W konkursowej sekcji East of the West, prezentującej debiuty i drugie filmy pokazane zostaną aż trzy polskie tytuły, w tym "Chemia" Bartka Prokopowicza.

To pierwsza tak duża ekspozycja związana z dadaizmem, jednym z najciekawszych zjawisk w sztuce XX wieku. Prace pochodzą z kolekcji Egidio Marzony. Niemal 300 eksponatów będzie można oglądać w Muzeum Sztuki w Łodzi od 12 czerwca.

Rosyjscy śledczy badają sprawę zdjęcia, które rosyjska celebrytka i opozycjonistka Ksenia Sobczak zamieściła w kwietniu na swoim Instagramie i które ma obrażać uczucia wiernych. O sprawie poinformował prawnik z Kirowa Jarosław Michajłow, który zwrócił się do Komitetu Śledczego, bo przeszkadzała mu Sobczak "wcielająca się w prawosławnego księdza".

Książka zatytułowana "Grey" pojawi się w sprzedaży 18 czerwca, a jej publikacja była trzymana w tajemnicy do poniedziałku. Pisarka E.L. James na prośbę fanów zmieniła narratora powieści - tym razem jej nim tytułowy bohater, Christian Grey a nie jego partnerka Anastasia Steel.

Brazylijski fan napisał na Twitterze, że Zayn Malick wraca do zespołu One Direction po dwóch miesiącach od swojego głośnego odejścia. W ciągu kilkunastu godzin hashtag #WelcomeBackTo1DZayn pojawił się w internecie prawie ćwierć miliona razy. Najpierw radosne, a potem - gdy informacja okazała się fałszywa - pełne smutku i złości.