TVN24 | Kraków

Bieg po Nowe Życie. "Wspieranie transplantologii jest ważne"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
Bieg po nowe życie w WiśleTVN24
wideo 2/4
TVN24Bieg po nowe życie w Wiśle

Po raz 18. odbył się Bieg po Nowe Życie, promujący polską transplantologię. Brała w nim udział między innymi dziennikarka TVN24 Marta Kuligowska.

Bieg rozpoczął się o godzinie 12 w Wiśle (Śląskie). Wzięli w nim udział pacjenci po przeszczepach, osoby związane z transplantologią i celebryci. Wśród wspierających bieg są między innymi Marcin Gortat, Marcin Mroczek, Ania Dąbrowska, Tomasz Karolak i Katarzyna Pakosińska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"Wspieranie transplantologii jest ważne"

Na starcie nie zabrakło też Marty Kuligowskiej z TVN24, która od lat wspiera inicjatywę. - Sztafeta 24, jak TVN24, nie może być inaczej. Ja zaczynam, później idzie Maciek, który jest dziewięć lat po przeszczepie nerki, i Małgosia, której mąż jest transplantologiem – tłumaczyła przed startem dziennikarka.

- Kondycja raczej jest. Staramy się ćwiczyć ze znajomymi. Jeździmy na rowerach, biegamy – powiedział Maciek.

Kuligowska podkreśliła, jak bardzo inspirujące jest dla niej spotykanie osób po przeszczepach. - Jak patrzę, jak oni żyją, ćwiczą, są aktywni, to dla mnie jest inspiracja. Wspieranie polskiej transplantologii jest ważne. W zeszłym roku było 1235 przeszczepów, nie licząc szpiku. To mało. Powinno być więcej – przekonuje Kuligowska.

Bieg po Nowe ŻycieTVN24

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24