Sześć tysięcy maratończyków biegnie przez Kraków

W Krakowie pobiegło 6 tysięcy maratończyków
W Krakowie pobiegło 6 tysięcy maratończyków
tvn24.pl
tvn24.plW Krakowie biegnie 6 tys. maratończyków

Ponad sześć tysięcy biegaczy z 46 krajów stanęło na starcie 14. PKO Cracovia Maraton. Trasa przebiega przez centrum miasta. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to spore utrudnienia do godz. 16. Wyłączone z ruchu są m.in. aleje Krasińskiego i Mickiewicza.

Niedziela to finałowy dzień kolejnych Krakowskich Spotkań Biegowych. Organizowany przez Miasto Kraków Cracovia Maraton to już stały punkt w kalendarzu miejskich imprez.

Na trasie biegacze z 46 krajów

- Maraton rozpoczął się o godz. 9.00 Na starcie grubo ponad sześć tysięcy biegaczy z 46 krajów – poinformowała reporterka TVN 24 Marta Gordziewicz. Tegoroczny 14. PKO Cracovia Maraton stoi pod znakiem historii.Uczestnicy pobiegną trasą "starego Krakowa". – W trakcie biegu uczestnicy mogą podziwiać zabytki miasta – mówiła reporterka.

Z roku na rok biegaczy przybywa i dziś PKO Cracovia Maraton należy największych maratonów w kraju. Podczas pierwszej edycji biegu było zaledwie 700 maratończyków.

Tegoroczna trasa przebiega ulicami:

Rynek Gł. – Grodzka - Idziego – Podzamcze – Powiśle – Zwierzyniecka – al. Krasińskiego – al. Mickiewicza (nawrót przy skrzyżowaniu z ul. Czarnowiejską przez przejście dla pieszych) – al. Mickiewicza(jezdnia zach.) – Reymonta (nawrotka przy ul. Reymana) – al. Mickiewicza (jezdnia zach.) – al. 3-Maja (jezdnia i nawrotka przed ul. Piastowską) – al. 3-Maja (deptak w kierunku al. Mickiewicza), al. Focha (deptak do ul. Na Błonie) – al. Focha (jezdnia) – al. Krasińskiego – most Dębnicki –Konopnickiej (nawrót przed R. Matecznego i drugą jezdnią do ul. Ludwinowskiej) – Ludwinowska – Rollego – Przy Moście – Staromostowa – Brodzińskiego – Nadwiślańska – Zabłocie –Herlinga-Grudzińskiego (nawrót przez przejście dla pieszych przy ul. Dekerta) – most Kotlarski (łącznicą na Bulwar Kurlandzki) – Bulwar Kurlandzki, Bulwar Inflandzki – Powiśle – Zwierzyniecka – al. Krasińskiego i dalej trasą jw. (drugie okrążenie) – Podzamcze – św. Idziego – Grodzka – Rynek Gł. – META.

Trasa 14. PKO Cracovia Maratonzikit.pl

Utrudnienia w centrum

Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami przez większą część niedzieli. Już od godziny 6 rano, wyłączony dla ruchu został Rynek Główny oraz ul. Grodzka i ul. Szczepańska (odcinek pomiędzy ul. Jagiellońską a Rynkiem Głównym).

Od godz. 7.30 zamknięto pozostałe ulice na trasie biegu, w tym między innymi:

- Al. Krasińskiego w obu kierunkach; - Al. Mickiewicza w obu kierunkach na odcinku od Al. Krasińskiego do ul. Czarnowiejskiej; - ul. Reymonta w obu kierunkach na odcinku od Al. Mickiewicza do Hali TS Wisła; - ul. Konopnickiej w obu kierunkach na odcinku od Mostu Dębnickiego do Ronda Matecznego; - ul. Ludwinowska, ul. Rollego, ul. Przy Moście, ul. Staromostowa, ul. Brodzińskiego, ul. Nadwiślańska, ul. Zabłocie; -ul. Herlinga-Grudzińskiego na odcinku od ul. Dekerta do zjazdu w ul. Podgórską; - Most Kotlarski; - ul. Podgórska od wjazdu do Galerii Kazimierz w kier. Mostu Kotlarskiego.

Utrudnienia dotykają także użytkowników komunikacji miejskiej. zostały zmienione trasy niektórych linii tramwajowych i autobusowych.

Ruch na ulicach ma być sukcesywnie przywracany przez policję, zaraz po tym jak przebiegnie ostatni uczestnik maratonu. Przewidywany czas zakończenia maratonu to g. 16.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ps/b / Źródło: zikit.pl / TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: acik34 / Kontakt24

Pozostałe wiadomości