Podejrzani o włamania do kościelnych skarbon, w tym do sanktuarium w Łagiewnikach. Przyznali się

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24 Pomorze
Mężczyzna przeżegnał się przed włamaniem
Mężczyzna przeżegnał się przed włamaniemKPP Myślenice
wideo 2/6
KPP MyśleniceMężczyzna przeżegnał się przed włamaniem

Policjanci z Myślenic (Małopolska) zatrzymali 27-latka i jego 21-letnią partnerkę, którzy wspólnie mieli okradać puszki na datki umieszczone przy świątyniach, między innymi w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ich występek zarejestrowały kamery monitoringu. Na filmie widać, jak przed włamaniem mężczyzna wykonuje znak krzyża.

Jak przekazuje nam młodszy aspirant Dawid Wietrzyk z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, w ubiegłym tygodniu wpłynęło zgłoszenie kradzieży od proboszcza kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Myślenicach. – Zgłosił, że w kościele włamano się do skarbony na datki. Przypuszczał, że straty mogą wynosić kilkaset złotych – opowiada policjant.

Na szczęście w świątyni zainstalowany był monitoring. Dzięki temu udało się uwiecznić moment włamania. Na nagraniu widać, jak młody zakapturzony mężczyzna wchodzi do kościoła, klęka, wykonuje znak krzyża, a potem przystępuje do kradzieży.

Planowali kolejne kradzieże

Także miejski monitoring wyłapał złodzieja, jego partnerkę oraz samochód, jakim się poruszali. Dzięki temu udało się szybko ustalić, kim jest para. Okazało się, że to mieszkańcy Raby Wyżnej. 27-latek i o sześć lat młodsza kobieta zostali zatrzymani.

Para przyznała się nie tylko do tej kradzieży, ale też do podobnych przestępstw popełnionych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej. Jak powiedzieli funkcjonariuszom, w planach mieli również kolejne włamania do kościelnych skarbon.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Pomysłodawcą kradzieży, według dotychczasowych ustaleń, był 27-latek, któremu przyszło to do głowy podczas odsiadywania wyroku za poprzednie przestępstwa. Za obecne grozi 10 lat więzienia.

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Myślenicach

Pozostałe wiadomości