Ruchliwe skrzyżowanie, kierowca ciężarówki ominął korek slalomem. Policja: szaleńczy rajd

Autor:
bp/
tam
Źródło:
Krosno112.pl, tvn24.pl
Ruchliwe skrzyżowanie, kierowca ciężarówki ominął korek slalomem. Policja: szaleńczy rajd
Ruchliwe skrzyżowanie, kierowca ciężarówki ominął korek slalomem. Policja: szaleńczy rajdKrosno112.pl
wideo 2/6
Krosno112.plRuchliwe skrzyżowanie, kierowca ciężarówki ominął korek slalomem. Policja: szaleńczy rajd

Kierowca ciężarówki na ruchliwym skrzyżowaniu w Łężanach (Podkarpacie), przekraczając podwójną linię ciągłą, wyprzedził samochód osobowy, niemal doprowadzając do czołowego zderzenia i wymuszając pierwszeństwo przed pieszymi. Jego jazdę nagrała kamera w samochodzie innego z kierowców. Teraz mężczyzna, jak zapowiada policja, może otrzymać 20 punktów karnych.

Nagranie niebezpiecznej jazdy kierowcy ciężarówki zarejestrowała kamerka z jadącego za pojazdem samochodu. Na filmiku widać, jak tir zbliża się do skrzyżowania, przekracza podwójną linię ciągłą, wyprzedza samochód i przejeżdża przez krzyżówkę, niemal doprowadzając do czołowego zderzenia z innym pojazdem. Z boku, przy przejściu dla pieszych, stoi dwoje pieszych, czekających na okazję do bezpiecznego wejścia na "zebrę".

Do zdarzenia doszło 5 sierpnia przed godziną 14 w miejscowości Łężany pod Krosnem (Podkarpacie).

Czytaj też: Samochód zajechał im drogę, wpadli w poślizg i uderzyli w bariery. "Gońcie go, błagam"

Policja: nie ma przyzwolenia na takie zachowanie

Autorka nagrania w rozmowie z portalem Krosno112.pl zaznacza, że jechała za kierowcą "dłuższy czas". - Obserwowałam jego agresywną jazdę, jak jazda na zderzaku, przekraczanie linii ciągłych na zakręcie i jazda lewą stroną jezdni - powiedziała. Podkreśliła, że w pobliżu skrzyżowania znajduje się między innymi szkoła i plac zabaw.

Nagranie pokazaliśmy podkarpackim policjantom z prośbą o komentarz. Nadkomisarz Paweł Grześ z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zaznacza, że jak dotąd w sprawie niebezpiecznego manewru funkcjonariusze nie otrzymali formalnego zgłoszenia, a na filmiku nie widać numerów rejestracyjnych pojazdu. - Czynności są utrudnione, będziemy jednak próbowali odnaleźć tego kierowcę, bo mamy do czynienia ze stworzeniem bardzo dużego ryzyka dla innych uczestników ruchu. To był szaleńczy rajd, nie ma przyzwolenia na takie zachowanie - podkreślił.

Czytaj też: "Siedział im na zderzaku", potem hamował tuż przed ich autem. Namierzyli bmw "szeryfa" z autostrady A1

- W pierwszym etapie widzimy przejechanie przez linię podwójną ciągłą, później wyprzedzanie w obrębie skrzyżowania i na skrzyżowaniu, a następnie nieustąpienie pierwszeństwa pieszym i wyprzedzanie innych pojazdów na przejściu dla pieszych - wylicza Grześ. Kierowcy ciężarówki może grozić mandat w łącznej wysokości 2700 złotych i 20 punktów karnych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: Krosno112.pl, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Krosno112.pl

Pozostałe wiadomości