Kraków

Królewski sylwester w Krakowie. Na Rynku bawiło się 150 tys. osób

Kraków

[object Object]
Zabawa na krakowskim Rynku trwała ponad 5 godzinTVN
wideo 2/17

Kraków w królewskim stylu powitał 2015 rok. Na wspólnym sylwestrze urzędu miasta i Telewizji TVN bawiło się około 150 tysięcy osób. Szampański nastrój i imponujące widowisko zapewniły największe gwiazdy, wspaniała oprawa świetlna i choreograficzna. A wszystko na jednej z najnowocześniejszych, multimedialnych scen w Polsce.

Fani dobrej muzyki, którzy w ostatnią noc roku wybrali się na krakowski Rynek, mogą czuć się usatysfakcjonowani.

Na imprezie miasta Kraków i Telewizji TVN bawiło się 150 tys. osób, z czego 20 tys. pod samą sceną u stóp ratusza. Podczas najgorętszej nocy w roku w mieście Kraka wystąpiło 50 artystów, można było ich oglądać na czterech wielkich telebimach, imponujące efekty wizualne tworzyło 1600 świateł.

Na scenie same gwiazdy

Królewskie miasto gościło plejadę gwiazd polskiej muzyki oraz „młode wilki” muzycznego show-businessu. Publiczność rozgrzały energetyczne występy: Agnieszki Chylińskiej, Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing, Kayah, Zakopower, IRA, Wilki, Feel, Grzegorz Hyży, Red Lips, Future Folk, Liber oraz Natalia Szroeder.

Artystów wspierali najlepsi wokaliści, performerzy i tancerze z programów X Factor i Mam Talent: Sabina Jeszka, Karolina Duszkiewicz, Julia Olędzka, Mateusz Guzowski, Marcin Spenner, Biba, Red Pop, Pin Up Candy, Patman Crew, Bucket Guys, Krzysztof Drabik i Top Toys. O ekspresyjną choreografię zadbali Agustin Egurrola i tancerze z grupy VOLT.

[object Object]
"Kraków rządzi!" Sylwester oczami uczestnikówTVN
wideo 2/17

Nad spokojem czuwały służby

O bezpieczeństwo sylwestrowiczów zadbało 150 policjantów wspomaganych przez krakowską straż miejską oraz 200 ochroniarzy, zastęp strażaków i 5 karetek pogotowia. O uporządkowanie terenu imprezy i okolic troszczyło się 60 pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

Organizatorami sylwestra były miasto Kraków, Telewizja TVN oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. .

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ps / Źródło: TVN24 Kraków

Pozostałe wiadomości