TVN24 | Kraków

Na zakazie, przy przejściu dla pieszych i pod prąd. Tak wyprzedzał samochody i autobus

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków / Kontakt24
Kierowca wyprzedził autobus
Kierowca wyprzedził autobusTVN24
wideo 2/5
kontakt dla AW

Kierowca wyprzedził inne samochody oraz autobus, jadąc pod prąd i przejeżdżając przy tym przez przejście dla pieszych. Takie zdarzenie na jednej z krakowskich ulic zarejestrował internauta.

Film ze zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt24. Jego autor, pan Robert, przekazał, że dotychczas nie zwracał uwagi na takie zachowania na drodze. Jak stwierdził, nagranie przesłał zainspirowany materiałem wyemitowanym w Faktach. - Obejrzałem mrożący krew w żyłach materiał, jak o mały włos samochód nie potrącił chłopca na hulajnodze i postanowiłem wysłać to nagranie do was i do policji – mówił internauta.

Kierowca, który w Rędzinach wjechał na przejście, na którym znajdowali się piesi, trafił do tymczasowego aresztu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"Ku przestrodze"

Do zdarzenia w Krakowie doszło w czwartek, 10 czerwca. - Wracałem z pracy, było około godziny 6. W pewnym momencie zobaczyłem, jak samochód gwałtownie wyprzedza moje auto i autobus komunikacji miejskiej, wjeżdżając uprzednio na wysepkę przy przystanku. Przeciął też linię ciągłą w miejscu, gdzie wyprzedzanie jest zabronione. Gdyby ktoś wyjeżdżał z bocznej drogi, nie miałby szansy zauważyć wyjeżdżającego zza autobusu samochodu. Do tego tam jest przejście dla pieszych: gdyby ktoś wysiadł z autobusu i chciał przez nie przejść, wszedłby prosto pod to auto. Niepoważne i niebezpieczne zachowanie – mówił pan Robert. Dodał, że nagranie wysłał nam ku przestrodze. - Podesłałem je też policji, na Stop Agresji Drogowej – zakończył.

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków / Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości