TVN24 | Kraków

"Doszło do szarpaniny". 39-latek, który odjechał z bronią policjanta, trafił do aresztu

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP
Rzecznik małopolskiej policji: w trakcie zatrzymania podejrzewanego, policjantowi wypadła brońTVN24
wideo 2/2
TVN24Rzecznik małopolskiej policji: w trakcie zatrzymania podejrzewanego, policjantowi wypadła broń

Podczas próby zatrzymania obywatela Ukrainy broń jednego z policjantów wpadła do jego samochodu. Zatrzymywany odjechał, ale natrafił na policyjną blokadę kilkadziesiąt kilometrów dalej. Usłyszał już zarzuty i trafił do tymczasowego aresztu.

Mężczyzna, podejrzewany o kradzieże katalizatorów, miał zostać zatrzymany przez policję w Mierzęcicach (Śląskie). Do zatrzymania tam jednak nie doszło, 39-latkowi udało się odjechać.

Podczas akcji jeden z małopolskich funkcjonariuszy wybił szybę w aucie mężczyzny, po czym próbował wyciągnąć kluczyki ze stacyjki, aby udaremnić mu dalszą jazdę.

- Doszło do szarpaniny, podczas której obywatel Ukrainy nagle ruszył i zdołał odjechać. W trakcie akcji policjant odniósł obrażenia niezagrażające jego życiu, a w samochodzie została jego broń służbowa, która prawdopodobnie wypadła w czasie szarpaniny – zaznaczyła policja

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Zarzuty i areszt

Zarządzono blokady na drogach, a krótko później uciekinier został namierzony i zatrzymany w okolicach Sławkowa przez policjantów drogówki z Dąbrowy Górniczej. Kiedy zauważyli oni samochód z szybą wybitą od strony pasażera, ruszyli za nim w pościg.

"Zatrzymanie 39-latka przebiegło bez zakłóceń. Mundurowi z Dąbrowy Górniczej zabezpieczyli w jego aucie policyjną broń wraz z kompletem amunicji. 39-latek był trzeźwy" – podano w piątkowym komunikacie. Uściślono też, że za zarzuconą mężczyźnie czynną napaść na policjanta może grozić do 10 lat więzienia. 39-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

Autor:wini/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock