Ciało kobiety w rowie melioracyjnym. "Ślady wskazują na morderstwo"

TVN24

TVN24 KrakówW wizji lokalnej wziął udział podejrzewany mężczyzna

Zaginęła 11 października, jej ciało znaleziono na początku listopada. Leżało w rowie melioracyjnym, a obrażenia wskazywały na zabójstwo. Policja zatrzymała cztery osoby, które mogą mieć związek ze śmiercią mieszkanki Brzozówki (Małopolska).

Rodzina 32-latki zgłosiła zaginięcie kobiety prawie dwa tygodnie po ostatniej rozmowie z nią. – Prowadziliśmy czynności poszukiwawcze. W trakcie tych czynności policjanci znaleźli ciało mieszkanki Brzozówki w przepuście wodnym – tłumaczy Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Czterech zatrzymanych

Jak przyznaje Gleń, wstępne oględziny i opinie biegłych mówiły o tym, że do śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie. Ciało zostało jednak zabezpieczone do sekcji.

Jej wyniki, które policjanci otrzymali w poniedziałek, zmieniły kwalifikację sprawy. – Obrażenia na ciele kobiety wskazywały na to, że doszło do zabójstwa – wyjaśnia rzecznik.

Następnego dnia policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy, jak mówi rzecznik, mogą mieć związek ze sprawą. Jeden z zatrzymanych, 31-latek z Brzozówki jest podejrzewany o zabicie kobiety.

Mężczyźni są przesłuchiwani, w środę odbyła się wizja lokalna z udziałem 31-letniego podejrzewanego. Jak informuje Gleń, mężczyzna może usłyszeć zarzut zabójstwa.

Rów melioracyjny, w którym znalezione zostało ciało kobiety
| Małopolska Komenda Policji

Autor: wini/i / Źródło: TVN24 Kraków