Kraków

"Halo, pański wnuczek miał wypadek". 50-latek odpowie za oszukiwanie seniorów

Kraków

Mężczyzna usłyszał zarzuty
Świętokrzyska policjaMężczyzna usłyszał zarzuty

93 tysiące złotych miał wyłudzić od seniorów 50-letni mieszkaniec powiatu pińczowskiego (Świętokrzyskie). Jest on podejrzany o oszustwa metodami na tak zwanego wnuczka i na policjanta. Sąd aresztował mężczyznę na dwa miesiące – poinformowała w środę świętokrzyska policja.

Jak przekazał Damian Janus z biura prasowego świętokrzyskiej policji, mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek.

Do trzech oszustw, na szkodę mieszkańców powiatów pińczowskiego i skarżyskiego (woj. świętokrzyskie) oraz mieleckiego (woj. podkarpackie) doszło w maju. Wówczas to 80-letnia mieszkanka pow. pińczowskiego przekazała oszustom 20 tys. zł, 89-latka z pow. skarżyskiego – 13 tys. zł, a 87-letni mieszkaniec pow. mieleckiego - 60 tys. zł.

Usłyszał zarzuty

Chodziło o wyłudzenia, w których sprawcy dzwonili do seniorów podając się za członków bliskiej rodziny, i informowali ich, że potrzebne są pieniądze, bo wnuczek brał udział w wypadku. Sprawę uwiarygadniać miał rzekomy policjant, który potwierdzał przez telefon, że pieniądze są potrzebne np. na kaucję.

Policjanci ustalili, że w tych przestępstwach brał udział najprawdopodobniej ten sam mężczyzna - mieszkaniec pow. pińczowskiego. Podczas prowadzonego postępowania śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie 50-latka i przedstawienie mu zarzutów. We wtorek sąd zdecydował aresztowaniu mężczyzny na dwa miesiące.

Podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: wini/gp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Świętokrzyska policja

Pozostałe wiadomości