Pani Leokadii nie ma już dziesiąty dzień. Policja publikuje kolejne wideo z monitoringu

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/gp
Źródło:
TVN 24 Katowice
Leokadia Kupiec 21 czerwca o 18.30 na ulicy Wygody w Sosnowcuśląska policja
wideo 2/3
śląska policjaLeokadia Kupiec 21 czerwca o 18.30 na ulicy Wygody w Sosnowcu

W dniu zaginięcia Leokadii Kupiec z Sosnowca kamera zarejestrowała podobną do niej kobietę, idącą chodnikiem w stronę Mysłowic. Kolejne nagranie i informacje świadków ujawniają jednak, że kobieta zatoczyła koło. Policjanci przeglądają zapisy z monitoringu po godzinach pracy. Potrzebują sygnałów od mieszkańców, by zawęzić teren poszukiwań i jak najszybciej dotrzeć do pani Leokadii. Nie ma jej od 21 czerwca.

Według zgłoszenia syna Leokadii Kupiec, kobieta wyszła z domu w Sosnowcu 21 czerwca około godziny 16. Syn opisał policji, że miała na sobie granatowe spodnie w groszki.

Kamery monitoringu w tym dniu zarejestrowały podobną do pani Leokadii postać, jednak w jasnych, szarych spodniach. Na innym nagraniu ta sama kobieta ma czapkę zimową na głowie. - Może to oznaczać, że zaginiona wzięła ze sobą ubrania i się przebrała - mówi Sonia Kepper, rzeczniczka policji w Sosnowcu.

Mogła zmoknąć, od 21 czerwca wiele razy padał deszcz. Nie wiadomo, czy miała się gdzie schronić. Syn pani Leokadii przekazał policji, że nie wie nic o znajomych mamy, u których kobieta mogłaby zamieszkać.

Zarejestrowana postać w jasnożółtej (cytrynowej) bluzie z kapturem niesie dużą torbę, prawdopodobnie reklamówkę z sieci Stokrotka lub Odido. Jeśli to pani Leokadia, w reklamówce, prócz ubrań, może mieć druty i wełnę.

Kepper: - Lubiła robótki ręczne i nie ruszała się bez nich z domu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zaginęła Leokadia Kupiec z Sosnowcaśląska policja

Dwa razy skręciła w lewo

Poszukiwanie Leokadii Kupiec jest dla sosnowieckiej policji sprawą priorytetową. Kobieta ma 80 lat i zaniki pamięci. Mieszka z synem i według jego relacji już kilka razy wyszła z domu bez jego wiedzy. Znajdował ją w różnych częściach Sosnowca, głównie w okolicy przystanków i dworca.

Na tak długo nigdy jednak nie zniknęła.

- Policjanci przeglądają nagrania z monitoringu. Robią to po godzinach - mówi Kepper. Kamer w mieście, a co za tym idzie nagrań, jest bardzo dużo. Dlatego cenna jest każda informacja od mieszkańców, kierowców, przechodniów, którzy widzieli panią Leokadię. Dzięki temu można zawęzić teren poszukiwań.

Po pierwszych informacjach od świadków policja ujawniła podobną do pani Leokadii postać na nagraniu z kamery stacji paliw przy ulicy Mikołajczyka. Kobieta - jak podaje policja, to z dużym prawdopodobieństwem zaginiona - idzie chodnikiem w stronę Mysłowic.

Leokadię Kupiec prawdopodobnie zarejestrowała kamera stacji paliwPolicja

Jest 21 czerwca, godzina 17.50. Po publikacji monitoringu świadkowie podpowiadają policji, gdzie widzieli tę kobietę później. Po 40 minutach rejestruje ją kamera przy ulicy Wygody - policja opublikowała to nagranie dzisiaj. To znaczy, że pani Leokadia z Mikołajczyka poszła w lewo. Kierowała się w stronę ulicy Wojska Polskiego, ale tam nie dotarła. Policjanci ustalili, że znowu skręciła w lewo.

Leokadia Kupiec 21 czerwca o 18.30 na ulicy Wygody w Sosnowcuśląska policja

- Ktoś ją widział na ścieżce prowadzącej w kierunku garaży, zlokalizowanych na nieużytkach przy ulicach Wygody, Watta, Wojska Polskiego, na tyłach szkoły podstawowej numer 15 - mówi Sonia Kepper.

Wygląda na 75 lat, była w trampkach

W dniu zaginięcia pani Leokadia miała na sobie trampki. Wygląda na 75 lat. Ma 165 centymetrów wzrostu, sylwetkę krępą, włosy siwe i krótkie, oczy niebieskie, nos długi i prosty, uszy odstające, brak uzębienia na górze.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zaginionej, proszone są o kontakt telefoniczny z Zespołem Poszukiwań KMP w Sosnowcu: 47 8521315 lub 47 8521307, dyżurnym KMP w Sosnowcu: 47 8521 255 lub 47 8521200 lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką policji.

Autor:mag/gp

Źródło: TVN 24 Katowice