Wyszła z domu w trampkach, w bluzie z kapturem i przepadła. Może mieć przy sobie druty i wełnę

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/i
Źródło:
TVN 24 Katowice
Kto widział Leokadię Kupiec - nagranie z monitoringuśląska policja
wideo 2/2
śląska policjaKto widział Leokadię Kupiec - nagranie z monitoringu

80-letnia Leokadia Kupiec z Sosnowca ma zaniki pamięci. Kilka razy wyszła z domu i syn musiał jej szukać. Za każdym razem znajdował ją w okolicy dworców lub przystanków, chociaż sama nie jeździ autobusami. Tym razem nie ma jej od trzech dni. Kamera monitoringu na stacji paliw zarejestrowała podobną postać, która szła w stronę Mysłowic.

Policjanci poszukują Leokadii Kupiec z Sosnowca, której zaginięcie rodzina zgłosiła 21 czerwca 2020 roku około godziny 16.

Zaginęła Leokadia Kupiec z Sosnowcaśląska policja

Tego dnia około 17.50 kamery monitoringu na stacji paliw przy ulicy Mikołajczyka zarejestrowały bardzo podobną postać To, według policji, z dużym prawdopodobieństwem pani Leokadia, chociaż według rodziny powinna mieć na sobie granatowe spodnie w groszki. Osoba z nagrania, w jasnym ubraniu, z ciemną torbą w ręku zmierza w kierunku Mysłowic. Za nią idzie osoba z psem.

- Apelujemy do tej osoby idącej za zaginioną o pomoc, do mijających ją kierowców, do wszystkich, którzy ja widzieli. Mamy już pierwsze sygnały właśnie od kierowców, którzy zauważyli podobną postać, jak z nagrania dalej od stacji paliw na tej samej ulicy - mówi Sonia Kepper, rzeczniczka policji w Sosnowcu.

Leokadię Kupiec prawdopodobnie zarejestrowała kamera stacji paliwPolicja

Syn znajdował ją na dworcach i przystankach

Z informacji od rodziny, przekazanej policji wynika, że pani Leokadia od dwóch lat cierpi na zaniki pamięci. Mieszka z synem. W tym roku wyszła z mieszkania, niezauważona przez syna, około cztery razy. Za każdym razem syn znajdował ją najczęściej w okolicy dworców lub przystanków, chociaż sama raczej nie jeździ autobusami.

Według rysopisu policji kobieta wygląda na 75 lat. Ma 165 centymetrów wzrostu, sylwetkę krępą, włosy siwe i krótkie, oczy niebieskie, nos długi i prosty, uszy odstające, braki w uzębieniu w górnej szczęce.

W momencie zaginięcia, według rodziny, miała na sobie granatowe spodnie w groszki, buty sportowe typu trampki, cienką, żółtą bluzę z kapturem, niebieską koszulę. Policja zaznacza, że osoba na zabezpieczonym zapisie monitoringu ma spodnie koloru szarego.

Pani Leokadia może posiadać przy sobie reklamówkę z sieci delikatesów Stokrotka lub OdiDo z zawartością bielizny, drutów oraz wełny.

Leokadię Kupiec prawdopodobnie zarejestrowała kamera stacji paliwśląska policja

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zaginionej proszone są o kontakt telefoniczny z Zespołem Poszukiwań KMP w Sosnowcu: 47 8521315 lub 47 8521307, dyżurnym KMP w Sosnowcu: 47 8521 255 lub 47 8521200 lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką policji.

Autor:mag/i

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja