"Nielegalne wyścigi uliczne miały się odbyć w kilku miastach"

Autor:
gp
Źródło:
TVN24/Śląska policja
Do nielegalnych wyścigów ostatecznie nie doszło
Do nielegalnych wyścigów ostatecznie nie doszłoŚląska policja
wideo 2/9
Śląska policjaDo nielegalnych wyścigów ostatecznie nie doszło

Setki sprawdzonych samochodów, mandaty, zatrzymane prawa jazdy i dowody rejestracyjne. Policjanci śląskiej drogówki powstrzymali organizację nielegalnych wyścigów, które miały się odbyć w kilku miastach regionu.

Informacje docierające do policjantów w ostatnim czasie wskazywały na możliwość organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych na terenie kilku miast w województwie, m.in. w Katowicach.

W ciągu kilku dni w okolicach wskazanych miejsc policjanci z drogówki i prewencji skontrolowali kilkaset samochodów. W 68 przypadkach zatrzymali dowody rejestracyjne, dwie z wylegitymowanych osób były poszukiwane, dwie kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości, a kolejne dwie dopuściły się innych przestępstw. Nałożyli też ponad 160 mandatów karnych, a czterem kierującym zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci udaremnili nielegalne wyścigi w Katowicach.

Do nielegalnych wyścigów ostatecznie nie doszłoŚląska policja

Popisy tylko na torze

- Po raz kolejny ostrzegamy, że tego typu kontrole prowadzone będą na bieżąco, a wzorowanie się na zachowaniach rodem z filmu “Szybcy i wściekli”, możliwe jest tylko i wyłącznie na oficjalnych imprezach rajdowych, które mogą zostać zorganizowane po spełnieniu określonych wymagań. Udział w legalnych rajdach i wyścigach samochodowych, w zabezpieczeniu których często uczestniczą policjanci, również daje poczucie adrenaliny i możliwość zaimponowania kibicom – przypominają śląscy policjanci.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Skontrolowali setki samochodówŚląska policja

Autor:gp

Źródło: TVN24/Śląska policja

Źródło zdjęcia głównego: Śląska policja

Pozostałe wiadomości