Skradziony w Austrii range rover zatrzymany w województwie śląskim. W środku dwaj Polacy

Autor:
mag,
dk/
tam
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt 24
Skradziony w Austrii Range Rover zatrzymany w województwie śląskim. W środku dwaj Polacy
Skradziony w Austrii Range Rover zatrzymany w województwie śląskim. W środku dwaj PolacyTVN24
wideo 2/9
TVN24Skradziony w Austrii Range Rover zatrzymany na Śląsku. W środku dwaj Polacy

Przez odcinek autostrady A1 w województwie śląskim przejeżdżał range rover, skradziony w Austrii czwartek nad ranem. Uprzedzeni przez austriackich kolegów, częstochowscy policjanci wypatrzyli pojazd w okolicy Blachowni. Rozpoczął się 20-minutowy pościg. Dwaj mężczyźni wpadli luksusowym autem do rowu, a potem uciekali pieszo. Padły strzały z policyjnej broni.

- Około godziny 9 dyżurny policji podał komunikat, że na terenie Austrii skradziono pojazd, który prawdopodobnie będzie przejeżdżał przez nasz teren. Pojazd marki Range Rover zauważył patrol na autostradzie A1 i próbował go zatrzymać, jednak ten nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać - przekazała nam w czwartek przed południem aspirant sztabowa Barbara Poznańska, rzeczniczka policji w Częstochowie.

Zatrzymany po pościgu w CzęstochowieInternauta/ Kontakt 24

Wjechali do rowu, policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych

Z komunikatu śląskiej policji, opublikowanego po godzinie 14, wynika, że luksusowy pojazd został skradziony w czwartek nad ranem i poruszał się śląskim odcinkiem A1 w kierunku Łodzi.

W pościg ruszyli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Dwaj mężczyźni w wypatrzonym w rejonie Blachowni aucie nie zatrzymali się i zamiast tego skręcili na drogę krajową nr 46. Po około 20 minutach ucieczki, na wysokości miejscowości Pietrzaki, wjechali do przydrożnego rowu.

ZOBACZ MATERIAŁ "FAKTÓW" TVN: Kradzieże samochodów "na walizkę". Policja ostrzega przed złodziejami 

"Mężczyźni próbowali jeszcze kontynuować ucieczkę pieszo, ale policjanci po oddaniu kilku strzałów ostrzegawczych szybko ich zatrzymali. Okazali się nimi mieszkańcy województwa podkarpackiego w wieku 26 i 23 lat" - poinformowała policja.

Strona austriacka zainicjowała procedurę uproszczonego postępowania sądowego Europejskiego Nakazu Aresztowania, w ramach którego dojdzie do przekazania podejrzanych na teren Republiki Austrii.

Skradziony w Austrii range roverTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mag, dk/ tam

Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości