Akademik tylko dla w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

Autor:
mag/gp
Źródło:
TVN24 Katowice
Akademik Uniwersytetu Śląskiego tylko dla zaszczepionych
Akademik Uniwersytetu Śląskiego tylko dla zaszczepionychTVN24
wideo 2/3
TVN24Akademik Uniwersytetu Śląskiego tylko dla zaszczepionych

Zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 lub certyfikat to warunek zameldowania w akademikach Uniwersytetu Śląskiego. - Osoby niezaszczepione będą natomiast mogły uczestniczyć w zajęciach odbywających się w murach uczelni – napisał w liście do studentów rektor uczelni prof. Ryszard Koziołek.

W liście do studentów, opublikowanym na stronie Uniwersytetu Śląskiego rektor tej uczelni, prof. dr hab. Ryszard Koziołek napisał, że od 1 października chcieliby rozpocząć zajęcia stacjonarne i mają nadzieję, że epidemia nie pokrzyżuje tych planów.

"Apeluję do wszystkich Państwa, którzy nie przyjęli jeszcze szczepionki, żeby uczynili to w dbałości o siebie, o swoje rodziny oraz o koleżanki i kolegów, z którymi spotkacie się w uniwersytecie" - napisał profesor.

Uczelnia nie uzależnia prawa do obecności na zajęciach w murach uczelni od bycia zaszczepionym, ale ogranicza dostęp do akademików.

Akademik Uniwersytetu Śląskiego tylko dla zaszczepionychTVN24

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 lub certyfikat – obowiązkowe w akademiku

Profesor Koziołek: W akademikach będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, co należy potwierdzić stosownym zaświadczeniem o szczepieniu lub Certyfikatem Covid. Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża Was szczególnie na ryzyko infekcji.

By ułatwić niezaszczepionym jeszcze studentom dostęp do akademików, na początku roku akademickiego uczelnia zamierza zorganizować w kampusach punkty szczepień. Komunikat na ten temat ma się pojawić we wrześniu.

Autor:mag/gp

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości