TVN24 | Katowice

Zapadła się jezdnia. "Dziura głęboka na kilka metrów, zmieściłoby się w niej chyba parę samochodów"

TVN24 | Katowice

Autor:
mag//now
Źródło:
TVN24 Katowice, PAP
W Cieszynie zapadła się jezdniaJanusz/Kontakt 24, UM Cieszyn
wideo 2/9
Janusz/Kontakt 24, UM CieszynW Cieszynie zapadła się jezdnia

Zapadł się fragment ulicy Kolejowej w Cieszynie. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24. - Dziura głęboka na kilka metrów, zmieściłoby się w niej parę samochodów - relacjonował internauta, świadek zdarzenia. Dziura jest długa na około pięć metrów i szeroka na trzy metry - sprecyzował młodszy brygadier Michał Pokrzywa, rzecznik cieszyńskich strażaków. Powstała prawdopodobnie wskutek podmycia jezdni.

W Cieszynie na ulicy Kolejowej, na wysokości stacji paliw, zapadł się fragment jezdni - poinformowały w poniedziałek władze miasta, zamieszczając ostrzeżenie w mediach społecznościowych.

W rozmowie z Kontakt 24 świadek zdarzenia opowiadał: - To samo centrum, zaczynają tworzyć się korki. Dziura głęboka na kilka metrów, zmieściłoby się w niej chyba parę samochodów. Nie wiadomo, gdzie podziało się nagle tyle ziemi - mówił internauta.

Policjanci zabezpieczyli teren, by nie doszło do wypadku. Ruch drogowy został w tym miejscu wstrzymany.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Pięć metrów głębokości i pięć długości

Rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, młodszy brygadier Michał Pokrzywa powiedział, że jezdnia zapadła się na głębokość pięciu metrów. Dziura jest długa na około pięć metrów i szeroka na trzy metry.

- Prawdopodobnie spowodowane to było podmyciem drogi przez wodę po pęknięciu kolektora ogólnospławnego, który pod drogą w tym miejscu przebiega. Mogło to trwać dość długo, bo wyrwa jest duża. Na szczęście nikomu nic się nie stało; nikt do niej nie wpadł - powiedział.

W Cieszynie zapadła się jezdniaZdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.Janusz/Kontakt 24

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, aspirant Krzysztof Pawlik poinformował, że otoczenie zostało zabezpieczone. - Odcinek ulicy Kolejowej, od ronda do ulicy Wyspiańskiego, został wyłączony z ruchu. To jest centrum miasta i można skorzystać z objazdów, ale w godzinach szczytu będzie tam tłoczno - powiedział.

Naprawieniem uszkodzenia w jezdni zajmują się służby miejskie.

Autor:mag//now

Źródło: TVN24 Katowice, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Janusz/Kontakt 24