Renata Grochal, Marcin Makowski, Andrzej Stankiewicz, Ewa Siedlecka 18.04.2021

Loża prasowa

Renata Grochal, Marcin Makowski, Andrzej Stankiewicz, Ewa Siedlecka 18.04.2021

Jarosław Gowin wie, że nie może liczyć na miejsca na listach Zjednoczonej Prawicy w najbliższych wyborach, więc szuka nowego (politycznego - red.) gruntu między Hołownią a PSL-em – powiedziała w „Loży Prasowej” redaktorka „Newsweeka” Renata Grochal. Goście Małgorzaty Łaszcz komentowali sobotnią konwencję Porozumienia. – Jarosław Gowin chce być bardziej koncyliacyjny, chce pokazywać, że polski konserwatyzm może mieć twarz nowoczesną, państwa, które zostawia dużo swobód obywatelskich i jest bardziej liberalne gospodarczo – podsumował Marcin Makowski (wp.pl). Andrzej Stankiewicz (Onet.pl) stwierdził, że „wszystkie politycznie ryzykowne projekty zapowiadane przez Jarosława Kaczyńskiego nie mają poparcia albo ze strony Ziobry, albo Gowina”. – Teoretycznie te dwie formacje bardzo się różnią i ze sobą walczą, ale jest cichy sojusz tych koalicjantów po to, żeby Kaczyński ich nie rozgrywał – dodał redaktor. – Na ile to jest szczere trudno mi określić, ale jest to sygnał dla Jarosława Kaczyńskiego, że głosowania w Sejmie mogą już nie iść po myśli prezesa PiS-u – oceniła dziennikarka „Polityki” Ewa Siedlecka.

Opis programu
Loża prasowa – opis

Najważniejsze wydarzenia na scenie politycznej komentują czołowi dziennikarze i publicyści. Wśród nich m.in. Piotr Stasiński, Igor Janke, Jacek Żakowski, Paweł Lisicki, Andrzej Stankiewicz, Cezary Michalski, Daniel Passent, Piotr Zaremba, Tomasz Wołek, Paweł Wroński, Tomasz Wróblewski. Program prowadzi Małgorzata Łaszcz.

Loża prasowa – prowadząca

Małgorzata Łaszcz - szefowa zespołu producentów TVN24. W TVN24 pracuje od początku istnienia stacji. Wcześniej przez ponad 10 lat pracowała w Radiu Zet, gdzie prowadziła między innymi autorski program "Wiadomości w Południe".

Loża prasowa – gdzie obejrzeć?

Program publicystyczny "Loża prasowa" emitowany jest w każdą niedzielę o godzinie 11:40 na kanale TVN24. Odcinki dostępne także online na platformie VOD TVN24 GO.