Kamil Dziubka, Aleksandra Pawlicka, Jacek Nizinkiewicz, Ewa Ivanova

Loża prasowa

Kamil Dziubka, Aleksandra Pawlicka, Jacek Nizinkiewicz, Ewa Ivanova

W programie "Loża prasowa" w TVN24 Kamil Dziubka (Onet.pl), Aleksandra Pawlicka ("Newsweek"), Jacek Nizinkiewicz ("Rzeczpospolita") i Ewa Ivanova ("Gazeta Wyborcza") rozmawiali na temat powołania nowego rządu Mateusza Morawieckiego, który nie ma szans na zdobycie wotum zaufania w nowym Sejmie. Dziennikarze komentowali także odwołanie członków komisji do spraw badania rosyjskich wpływów, określanej jako "lex Tusk". Następnie goście Małgorzaty Łaszcz wypowiedzieli się na temat złożonym przez Koalicję Obywatelską i Trzecią Drogę projekcie, dotyczącym zamrożenia cen energii, w którym znalazły się dodatkowo regulacje dotyczące budowy farm wiatrowych na lądzie. Oprócz tego poruszono również temat nowej Rzecznik Praw Dziecka, którą została Monika Horna-Cieślak.

Opis programu

Najważniejsze wydarzenia na scenie politycznej komentują czołowi dziennikarze i publicyści. Wśród nich m.in. Renata Grochal, Tomasz Lis, Jacek Prusinowski, Magdalena Rigamonti, Andrzej Stankiewicz, Michał Szułdrzyński, Paweł Wroński, Dominika Wielowieyska czy Jacek Żakowski. Program prowadzi Małgorzata Łaszcz.

 

Małgorzata Łaszcz - szefowa zespołu producentów TVN24. W TVN24 pracuje od początku istnienia stacji. Wcześniej przez ponad 10 lat pracowała w Radiu Zet, gdzie prowadziła między innymi autorski program "Wiadomości w Południe".

 

Program publicystyczny "Loża prasowa" emitowany jest w każdą niedzielę o godzinie 11:40 na kanale TVN24. Odcinki dostępne także online na platformie VOD TVN24 GO.