Renata Grochal, Dominika Wielowieyska, Bartosz Węglarczyk, Michał Kolanko

Loża prasowa

Renata Grochal, Dominika Wielowieyska, Bartosz Węglarczyk, Michał Kolanko

W programie "Loża prasowa" w TVN24 Renata Grochal ("Newsweek"), Dominika Wielowieyska ("Gazeta Wyborcza"), Bartosz Węglarczyk (Onet.pl) oraz Michał Kolanko ("Rzeczpospolita") rozmawiali o wysokiej inflacji w Polsce. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny wzrost cen w minionym miesiącu wyniósł 15,6 procent. Następnie tematem dyskusji były pieniądze z KPO, których Komisja Europejska nie chce wypłacić, ponieważ ustawa o Sądzie Najwyższym nie spełnia warunków. - Polska będzie musiała zastanowić się nad tymi warunkami i jeśli nie będzie wystarczającej reakcji w prawnie wiążących przepisach dotyczących polskich sędziów, które odpowiadają warunkom z kamieni milowych, nie wypłacimy pieniędzy - powiedziała wiceprzewodnicząca KE. Na koniec rozmówcy Małgorzaty Łaszcz mówili o spotkaniach Jarosława Kaczyńskiego z wyborcami oraz podsumowywali szczyt NATO.

Opis programu

Najważniejsze wydarzenia na scenie politycznej komentują czołowi dziennikarze i publicyści. Wśród nich m.in. Renata Grochal, Tomasz Lis, Jacek Prusinowski, Magdalena Rigamonti, Andrzej Stankiewicz, Michał Szułdrzyński, Paweł Wroński, Dominika Wielowieyska czy Jacek Żakowski. Program prowadzi Małgorzata Łaszcz.

 

Małgorzata Łaszcz - szefowa zespołu producentów TVN24. W TVN24 pracuje od początku istnienia stacji. Wcześniej przez ponad 10 lat pracowała w Radiu Zet, gdzie prowadziła między innymi autorski program "Wiadomości w Południe".

 

Program publicystyczny "Loża prasowa" emitowany jest w każdą niedzielę o godzinie 11:40 na kanale TVN24. Odcinki dostępne także online na platformie VOD TVN24 GO.