Czarno na białym

Ostatni dzwonek

Prawie tysiąc prób samobójczych wśród młodzieży dziennie - to szokująca liczba podawana przez ekspertów. Podobnie jak ta mówiąca o tym, że tylko przez ostatnie dwa lata liczba młodych ludzi, którzy próbowali odebrać sobie życie, wzrosła o 150 procent. Jakie są powody tak wstrząsających statystyk, za którymi kryją się ludzkie tragedie? O tym ze specjalistami i młodymi ludźmi, którzy podjęli te dramatyczne decyzje, rozmawiała reporterka "Czarno na białym" Miłka Fijałkowska.

 

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer 997 lub 112.

 

***

Fundacja TVN dzięki darczyńcom buduje pierwsze w Polsce Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Oprócz Centrum Psychiatrii do budynku zostanie przeniesiona Klinika Onkologii. Fundacja TVN odpowiedzialna jest finansowo za segment psychiatrii. Na sześciu tysiącach metrów kwadratowych znajdą się oddziały stacjonarne, detoksykacji, poradnie dzienne i gabinety terapii. W Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży znajdzie się oddział pobytu dziennego, który zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie oraz oddział pobytu stacjonarnego dysponujący 32 łóżkami (w tym sześcioma łóżkami na oddziale obserwacji, czterema łóżkami na oddziale detoksykacji oraz 22 łóżkami na oddziale szpitalnym). W Centrum będzie również działać poradnia psychiatryczna mieszcząca trzy gabinety lekarskie, dwa gabinety terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa oraz gabinet zabiegowy.

 

Wesprzyj działania Fundacji TVN i wybuduj z nami nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. 

10.05.2023
Długość: 27 min
Data premiery: 2023