Allan Island, wyspa niedaleko Waszyngtonu, która od 1992 roku należy do miliardera Paula Allena, współzałożyciela Microsoftu, jest na sprzedaż. Na 180-hektarowej wyspie znajduje się m.in. drewniany dom, lotnisko, plaże i port do cumowania jachtów. Właściciel chce się jej pozbyć za 13,5 miliona dolarów.
Na wyspę można się dostać drogą lotniczą, dlatego zbudowane jest na niej specjalne lądowisko dla helikopterów. Ta trudność dostępu i lokalizacja pomiędzy wodami Burrows Bay i Rosario Strait sprawia, że Allan Island gwarantuje właścicielowi poszukiwaną prywatność i spokój.
Jak pisze "Seattle Times", miliarder Paul Allen, współzałożyciel Microsoftu, jest jej właścicielem od 1992 roku. Kupił ją za 8 mln dolarów, by zrobić tam sobie wakacyjną siedzibę. Jednak zmienił plany i ulokował się na pobliskiej Lopez Island.
Dlatego nie ma tam letniskowej rezydencji – stoi tylko niewielki drewniany dom, a teren jest podzielony na 25 działek, co znaczy, że ma potencjał na zbudowanie tylu posiadłości. Zdaniem agenta nieruchomości, każdą z nich będzie łatwo sprzedać za 1 milion dolarów.
Na wyspie jest też przystań dla statków i jachtów, siedem plaż, las świerkowy i dzika przyroda, niezmieniona ręką ogrodnika i leśnika. Teraz te 180 hektarów terenu Allen chce sprzedać. Jak podaje portal Bornrich cena to 13,5 mln dolarów.
Miliarder podobno próbował sprzedać wyspę już w 2005 roku za 25 milionów dolarów, ale wtedy nie znalazł kupca.
Windsurfing wśród fok
Allan Island to wyspa u wybrzeży stanu Waszyngton, na zachód od miejscowości Anacortes. Nosi nazwę nie na cześć założyciela Microsoftu, ale bohatera marynarki wojennej.
W 1979 roku została kupiona przez Betsy Wyeth, żonę malarza Andrew Wyeth. Wtedy wyspę opuścili jej dotychczasowi mieszkańcy i stała się sezonowym domem tylko dla dwóch rodzin rybackich (po ich śmierci domy uległy zniszczeniu, a teren porósł las). Państwo Wyeth mieszkali tam sami.
Allan Island znana jest jako miejsce, gdzie żyją orły, kojoty i foki, a w okolicy można uprawiać windsurfing i kitesurfing.
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Windermere