Danie miało być gotowe w 3,5 minuty. Kobieta twierdzi, że nie było i domaga się milionów

Autor:
kgo//am
Źródło:
Insider, BBC
Ostatni burger z McDonald's na Islandii obchodzi 10 urodziny
Ostatni burger z McDonald's na Islandii obchodzi 10 urodzinyFacebook/Snotra House
wideo 2/2
Facebook/Snotra HouseOstatni burger z McDonald's na Islandii obchodzi 10 urodziny

Gotowe w 3,5 minuty - taki napis widnieje na opakowaniu dania błyskawicznego mac'n'cheese, czyli makaronu z serem, produkcji jednego z amerykańskich spożywczych gigantów. Mieszkanka Florydy twierdzi, że przygotowanie potrawy do spożycia zajęło jej dłużej. Uznała, że to wystarczający powód, by pozwać producenta i domaga się od niego 5 mln odszkodowania. Przedstawiciel producenta nazywa pozew "lekkomyślnym".

Velveeta Shells and Cheese to błyskawiczny makaron z sosem serowym. Żeby przygotować do spożycia danie zwane mac’n’cheese, wystarczy zalać znajdujące się w środku makaron i proszek gorącą wodą, a następnie umieścić całość w mikrofalówce. Jak informuje na etykiecie producent, potrawa powinna być gotowa w 3,5 minuty.

Mac'n'cheeseShutterstock

Amanda Ramirez z Florydy twierdzi jednak, że przygotowanie dania zajęło jej więcej czasu. Kobieta, za pośrednictwem prawników, złożyła do sądu pozew, w którym domaga się od producenta - firmy Kraft Heinz - 5 milionów dolarów odszkodowania za wprowadzenie jej w błąd. Podstawą pozwu ma być to, że podany na opakowaniu czas przygotowania - 3,5 minuty - jest wyłącznie czasem, który makaron powinien spędzić w mikrofalówce. "Stwierdzenie, że danie jest 'gotowe w 3,5 minuty' jest fałszywe i wprowadzające w błąd, ponieważ przygotowanie produktu do spożycia trwa dłużej. Aby zapewnić konsumentom produkt, który faktycznie jest gotowy w 3,5 minuty, czas jego podgrzewania w mikrofalówce powinien być krótszy niż 3,5 minuty, aby wszystkie kroki niezbędne do przygotowania dania mogły zostać wykonane w ciągu 3,5 minuty" - wyjaśniła Ramirez w treści pozwu, cytowanego przez Insidera.

ZOBACZ TEŻ: Gotowanie makaronu bez gazu. Noblista radzi, jak oszczędzać

Kraft Heinz odpowiada na zarzuty

Oprócz pieniędzy, mieszkanka Florydy domaga się od Kraft Heinz również usunięcia z etykiety produktu fałszywej jej zdaniem informacji o czasie przygotowania potrawy do spożycia.

W mediach pojawiła się odpowiedź rzecznika firmy. "Jesteśmy świadomi istnienia tego lekkomyślnego pozwu, będziemy stanowczo bronić się przed zawartymi w nim zarzutami" - odpowiedział cytowany przez portal Insider rzecznik Kraft Heinz.

ZOBACZ TEŻ: "Makaron numer 1 we Włoszech" nie jest z Włoch. Para z USA pozwała producenta

Autor:kgo//am

Źródło: Insider, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości