W Pałacu Buckingham zamieszkają nowe psy, Beth i Bluebell. Pochodzą z adopcji

Autor:
wac//am
Źródło:
Clarence House, BBC, Hello, tvn24.pl
Parada corgi w Ottawie z okazji Platynowego Jubileuszu Elżbiety II (nagranie z 22 maja 2022 roku)
Parada corgi w Ottawie z okazji Platynowego Jubileuszu Elżbiety II (nagranie z 22 maja 2022 roku)Archiwum Reuters
wideo 2/3
Archiwum ReutersParada corgi w Ottawie z okazji Platynowego Jubileuszu Elżbiety II (nagranie z 22 maja 2022 roku)

Chociaż mają za sobą trudną przeszłość, Beth i Bluebell, przedstawicielki rasy jack russell terrier, zamieszkają teraz w najważniejszym pałacu Zjednoczonego Królestwa. Oba psy zostały adoptowane ze schroniska przez królową małżonkę, Kamilę. W rozmowie z BBC przyznała ona, że jedna z suczek po znalezieniu w lesie była "prawie martwa".

Królowa Elżbieta II słynęła z miłości do psów, a czworonogi jej ulubionej rasy corgi niejednokrotnie były widziane u boku monarchini m.in. w czasie podróży i uroczystości na zamku w Windsorze czy w Pałacu Buckingham. Jak się okazuje, psy uwielbia też żona nowego króla, królowa małżonka Kamila, która ma dwa psiaki rasy jack russell terrier.

Królewskie psy ze schroniska

Czworonogi nazywają się Beth i Bluebell i zostały adoptowane przez ówczesną księżną Kamilę ze schroniska Battersea Dogs and Cats Home w Londynie. Kamila najpierw adoptowała Beth: "Pomyśleliśmy, że byłoby miło, gdyby miała przyjaciółkę" - wspominała w wywiadzie udzielonym BBC Radio 5 Live. To dlatego kilka tygodni później zdecydowała się przygarnąć Bluebell. Suczka została znaleziona, kiedy błąkała się po lesie. Nie miała sierści, a jej ciało było pokryte ranami.

ZOBACZ TEŻ: Księżna Kamila będzie tytułowana "królową małżonką". Wolę w tej sprawie jasno wyraziła Elżbieta II

"Była prawie martwa" - dodała Kamila. Zwierzę udało się jednak uratować. Zdaniem małżonki króla Karola III, suczka "jest bardzo słodka, ale trochę neurotyczna". Psy uwielbiają dzieci i mają wstęp "prawie wszędzie". Nie mogą jednak spać na łóżku.

Bluebell i Beth zaznały sławy jeszcze zanim ich właściciele zostali głównymi reprezentantami brytyjskiej monarchii. W lipcu psy odziane w biżuterię należącą do Kamili pojawiły się na okładce magazynu "Country Life". Król Karol również uchodzi za miłośnika psów. W przeszłości miał Tiggera, przedstawiciela rasy jack russell terrier.

Psy nie od razu wprowadzą się do Pałacu Buckingham

Jak odnotowuje magazyn "Hello", musi upłynąć trochę czasu, zanim para królewska razem z czworonogami wprowadzi się do Pałacu Buckingham, "ponieważ w budynku trwają obecnie prace remontowe". Do czasu zakończenia remontu król Karol III i królowa małżonka Kamila mają pozostać w rezydencji królewskiej Clarence House w Londynie.

Z okazji obchodzonego w sierpniu Międzynarodowego Dnia Psa, Clarence House przypomniał, że organizacja charytatywna Battersea w ciągu 162 lat istnienia przygarnęła ponad 3 miliony zwierząt.

ZOBACZ TEŻ: Karol III odziedziczył łabędzie po śmierci Elżbiety II

Autor:wac//am

Źródło: Clarence House, BBC, Hello, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości