Kim otworzył restaurację

Ciekawostki

sxc.huPizza smakuje koreańskiemu dyktatorowi

Koreański dyktator wydał specjalne dyrektywy kulinarne. Na jego polecenie w Phenianie otworzono pierwszą włoską restaurację - donosi wydawana w Japonii gazeta "Choson Sinbo". - Generał Kim Dzong Il powiedział, że obywatele Korei Północnej powinni mieć dostęp do sławnych na całym świecie dań - wyjaśnił menedżer restauracji Kim Sang - Soon.

Kim Dzong Il wezwał do utworzenia restauracji specjalizującej się w kuchni włoskiej. Lokal działa już od grudnia i według "Choson Sinbo" cieszy się ogromną popularnością.

Kucharze po przeszkoleniu

Kucharzom zatrudnionym w restauracji początkowo nie udawało się odtworzyć smaków włoskiej kuchni, więc zostali wysłani na szkolenia w Rzymie i Neapolu. Z Włoch importowane są też kluczowe składniki - podaje uważana za sprzyjającą reżimowi w Phenianie gazeta.

Knajpa na wielki głód

Korea Północna boryka się z chronicznym niedoborem żywności. Szacuje się, że z powodu klęski głodu pod koniec lat 90. zginęło tam milion osób.

Mimo to, Kim Dzong Il znany jest ze swoich upodobań kulinarnych i nie szczędzi wydatków na ich pielęgnowanie. Jak przypomina agencja AFP, przed kilkoma laty włoski kucharz ujawnił, że uczył oficerów północnokoreańskiej armii przyrządzania pizzy, żeby mogli spełniać zachcianki lidera KRLD.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu