Gdzie jest Olimp? Pytanie z "Milionerów" za 75 tysięcy złotych

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis/adso
Źródło:
Milionerzy TVN

Gdzie jest Olimp, masyw górski, który według starożytnych wierzeń zamieszkiwali bogowie? Na Peloponezie, na Cyprze, w północnej Grecji czy na Krecie? Takie pytanie w "Milionerach" usłyszała pani Karolina Kwaśniewska-Grela. Za poprawną odpowiedź mogła otrzymać 75 tysięcy złotych.

Pani Karolina jest nauczycielką angielskiego w Smolcu. Swoją grę rozpoczęła już w poprzednim odcinku. Zdążyła wtedy odpowiedzieć na trzy pytania, po czym czas programu dobiegł końca.

Zachowując wszystkie trzy koła ratunkowe, grę kontynuowała.

"Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek…"

Pierwsze koło ratunkowe, pytanie do publiczności, pani Karolina wykorzystała przy pytaniu za 5 tysięcy złotych. Uczestniczka miała wskazać, dokąd i po co wybrał się robaczek z wiersza Jana Brzechwy, "Entliczek, pentliczek".

Kolejne koło ratunkowe wykorzystała przy pytaniu za 75 tysięcy złotych.

Gdzie jest Olimp, masyw górski, który według starożytnych wierzeń zamieszkiwali bogowie?

A: na Peloponezie B: na Cyprze C: w północnej Grecji D: na Krecie

Pani Karolina szybko odrzuciła odpowiedź "B". Wydawało jej się, że Olimp znajduje się na Peloponezie, jednak nie mając stuprocentowej pewności, skorzystała z koła ratunkowego i poprosiła o odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi.

Komputer losowo odrzucił odpowiedzi "A" i 'D". Pani Karolina ostatecznie postawiła na odpowiedź "C". Był to poprawny wybór.

Gdzie leży góra Olimp?

Olimp, znany również jako góra bogów, znajduje się w północnej Grecji. Jego najwyższym szczytem jest Mitikas, który wznosi się na wysokość 2918 m n.p.m.

Autor:mmis/adso

Źródło: Milionerzy TVN