Batman w brazylijskiej policji

Batman odwedził jedną ze szkół w stanie Sao Paulo
Batman odwedził jedną ze szkół w stanie Sao Paulo
Reuters
ReutersBatman odwedził jedną ze szkół w stanie Sao Paulo

Z komiksu do prawdziwego życia - brazylijska policja zatrudniła Batmana. W rolę superbohatera wcielił się emerytowany funkcjonariusz. A wszystko po to, by pokazać dzieciom różnicę między dobrem i złem oraz wyjaśnić rolę policjantów - stróżów prawa.

Swoją nietypową misję policyjny Batman rozpoczął od odwiedzin w jednej ze szkół podstawowych w stanie Sao Paulo.

W tym regionie występuje bardzo wysoka przestępczość, związana głownie z handlem narkotykami. Dzieci nie mają skąd czerpać pozytywnych wzorców, a otoczenie uczy ich niechęci do policji.

Teraz służby chcą zmienić tę sytuację, posługując się wizerunkiem bohatera popularnych komiksów. Ma on uświadomić dzieciom, że to policja stoi po właściwej stronie.

Występ był hitem

W rolę superbohatera wcielił się 50-letni Andre Luiz Pinheiro, emerytowany policjant. Jak sam mówi, nie zamierza walczyć z przestępczością jak regularny funkcjonariusz policji, ale raczej pomóc dzieciom pozostać z dala od zbrodni.

Dzieci były zachwycone występem Batmana. Eduardo Mendes, pięcioletni wielbiciel bohatera komiksów, uważa że pomoże on policjantom w aresztowaniu przestępców. - On pomoże zatrzymać złych facetów - powiedział.

Na razie nie wiadomo czy misja superbohatera obniży wskaźniki przestępczości w stanie Sao Paulo, ale pewne jest, że debiut Pinheiro był hitem.

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Pozostałe wiadomości